За един инструмент

  • 6 417
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 172
Преди време в темата за баните бяхте писали за някакъв инструмент, с който се махат лесно фуги. Моля тези , които го имат да ми кажат как се казва , от къде може да се купи и ако може да сложат снимка за да го видя ще съм много благодарна. Питах в няколко магазина, но никъде нямаше, а и продавачктите ме изгледаха странно.  Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 606
Искаш да изстържеш това с което са фугирали плочките, за да ги фугирате отново ли?

# 2
  • Мнения: 172
Да, защото"мастора" си остави ръцете във фугите  Cry
И още един въпрос - банята ни граничи с външният вграден гардероб и зимата забелязах  влага в гардероба по тази стена - мисля не е добре направена фугата м/у плочките на пода и стената - някой ако има идея как е добре да се направи за да се избегне проблема да ми пише. Добра ли е идеята за силикон? И още въпроси марка качестван фугирол и всичко свързано с фугите ще ми е от помощ. Благодаря!

# 3
  • Мнения: 606
Не е зле да отдалечите лекичко гардероба. Аз съм ЗА силикон. А за стъргането пожертвайте някоя отверка. Аз бих си направил инструмент на шмиргел от машинна ножовка. Това са едни сини едностранни ножовки от рапидна стомана.

# 4
  • Мнения: 172
Гардеробът е вграден - няма начин за отместване. Благодаря ти.
А някаква защита на стената откъм гардероба дали ще може да се направи и с  какво?
Гърбът на гардероба е граничната стена м/у банята и гардероба.

Последна редакция: нд, 22 юни 2008, 11:33 от nikoniki4

# 5
  • MJF
  • Мнения: 8 528
"За почистване на бял мрамор и теракот и най-вече за избелване на бели фуги използвам качествена белина. В 5 литра вода изсипвам 100мл белина и малко прах за пране какъвто имам в момента. Измивам пода и оставям да изсъхне и измивам с чиста вода."
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=270348.msg6643686#msg6643686
има и още примери .извинявам се,че копирам от теми от отговори на споделили хора ,но проверявайте какво вече е споделяно. Peace

# 6
  • Банкя
  • Мнения: 823
nikoniki4 Не те съветвам да обработваш стената откъм гардероба, защото ще запечаташ влагата вътре в стената. Решението е да я изолираш в банята. И тъй като вече е късно за хидроизолация под плочките, ти остава само да подмениш старата фугировка с нова хубава хидрофобна така и да положиш силикон на фугата между стената и пода. За изчегъртването на фугите, зеФс ти е предложил добри идеи Peace

6о6ul4о Темата, която цитираш е за почистване на фуги, а не за приспособления за лесно махане на фуги, или аз не прочетох както трябва Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 172
Благодаря ти Акси. Не ни остава нищо друго освен да махаме старите фугирол и да си слагаме ние сами нов. Имате ли конкретни марки, от които сте доволни?

# 8
  • Мнения: 606
Например нещо с австрийско качество. Въпреки, че не вярвам и на себе си вече: http://www.baumit.com/baumit/bg/main4/sub2/13358/index.shtml

# 9
  • Мнения: 7 091
Опитах се да намеря снимка подобно на това, което си бях купила в БГ, но за съжаление не успях.
Това, е най-близо като визия:


Това, което си бях купила от Варна ( нямам никакъв спомен от кой магазин, защото беше отдавна, спомням си само че беше много евтино 2-3-4-5 лв) и представляваше като ножче с такъв назъбен край от едната страна. Не беше такова, на което може да се сменя резеца като това на снимката, а си беше все едно излято нацяло.
Съжалявам, че не мога да помогна повече, но аз моето го купувах 2001 година.  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 606
Е това е.... Да живее БГ! Направили сме джаджа за махане на фуги поставени от "майстор", за да си ги повторим сами.  ooooh!

# 11
  • Мнения: 172
ЗеФс , Tandoori - много ви благодаря. Снимката ще ми помогне много.
А за "майстори" не искам да чувам даже  Wink

Общи условия

Активация на акаунт