Задължително гласуване, гласувате ли на избори...

  • 1 794
  • 34
  •   1
Отговори
Пак започна да се говори за избори и ми мина една идея през главата-  Вместо да се гласува задължително, не ли по-добре да се въведе отрицателния вот. Така ще излязат повече хора да гласуват. Защото повечето хора не знаят кой искат да ги управлява, но знаят кой не искат...

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Може и така да е. А що пишеш като гост? newsm78

# 2
  • Мнения: 25 441
Пак започна да се говори за избори и ми мина една идея през главата-  Вместо да се гласува задължително, не ли по-добре да се въведе отрицателния вот. Така ще излязат повече хора да гласуват. Защото повечето хора не знаят кой искат да ги управлява, но знаят кой не искат...


С изключение на шепа бабички, всичките ми познати, които ходят да гласуват, дават отрицателен вот. Тези, които не ходят, го правят по същата причина - не виждат ЗА кого да гласуват, а не искат да е ПРОТИВ.
Хората много добре знаят какъв човек искат да ги управлява, просто не го намират в листите.
Та какво ти е предложението? Няма значение кой и как ще ни управлява, важното е да се гласува?

# 3
Предложението ми е такова- Отиваш и задраскваш всички в бюлетината , които не искаш да те управляват. Тези, които останат с най-малко отрицателен вот, влизат в парламента.
 Аз бих задраскал всички, които са били до сега в парламента.

# 4
  • Мнения: 111
 Joy Ми то тогава управляващи няма да има!

Иначе има логока в предложението ти, за съжаление. Като не можем да изберем най- доброто, поне да изберем най- малкото зло.
Истината е, че не виждам този метод за гласуване, да може да се приложи на практика!

# 5
  • Мнения: 25 441
Иначе има логока в предложението ти, за съжаление. Като не можем да изберем най- доброто, поне да изберем най- малкото зло.
Истината е, че не виждам този метод за гласуване, да може да се приложи на практика!

Ами в момента е такава практиката! Хората гласуват за някого, не защото му вярват, а за да не влезе някой друг на негово място... Даже не се и вълнуват особено от личностите, а от партиите, чиито представители са.

# 6
  • Мнения: 502
  Трябва да се въведе мажоритарен принцип на гласуване.Така партиите постепенно ще изчезнат,няма сульо и пульо(така ли се пише това? newsm78)да влиза в парламента и в общинските съвети.Сега какво е-партийна листа от десетина-двадесет кандидати,и който се закачи,влиза.Ама между тези двадесет души може да има само един свестен,и той да е на последно място в списъка.Значи за него няма да стигнат гласовете...Глупава работа са тези избори!

# 7
  • гр.София
  • Мнения: 380
Не гласувам и не защото нямам гражданска позиция или ми е безразлично какво става в държавата. Със съществуващата в момента избирателна система е безсмислено. Не желая да участвам в този фарс и да се самозалъгвам, че от мен зависи нещо. Освен че трябва да се въведе мажоритарната система, трябва да има начин (примерно с определен брой подписи на избиратели от един район) да се отзовават избраниците, от които не сме доволни. И да имат определен мандат, а не да си живуркат по 20 и повече години в парламента. Бих гласувала само на референдум в настоящия момент, защото така реално бих могла с гласа си да повлияя по някакъв начин на събитията.

# 8
  • Мнения: 502
  Президентът Първанов отдавна говори за мажоритарна система на избиране,но правителството и парламентът се ослушват.Не им е изгодно,при такъв начин на гласуване почти никой от тях няма да бъде избран! Mr. Green

# 9
  • Мнения: 111
Определено идеята за мажоритарни избори, ми се вижда по- реална. Проблемът е  че господата, които гласуват законите, хич нямат сметка от такива избори.

# 10
  • Мнения: 1 447
Предложението ми е такова- Отиваш и задраскваш всички в бюлетината , които не искаш да те управляват. Тези, които останат с най-малко отрицателен вот, влизат в парламента.
 Аз бих задраскал всички, които са били до сега в парламента.
Много е добро като предложение,но за съжаление на практика неприложимо.

# 11
  • Мнения: 1 095
Задължително !!! Naughty
Който не гласува - глоба  !  Twisted Evil Солидна глоба !

# 12
  • Мнения: 307
Гласувам винаги. И съм "за" мажоритарна система и "за" задължително гласуване.

# 13
  • Мнения: 139
Да, гласувам, защото уважавам правото на избор, защото искам да имам право на избор, защото това според мен е начинът. Друг е въпросът, че избирателната ни система трябва да претърпи промени.

# 14
  • Мнения: 606
Ще ме хванат за дедовия. Ако ме закарат с полиция да гласувам, ще пусна невалиден глас. Баси театъра за овце, мечтаещи за права.

Общи условия

Активация на акаунт