Мед. изследвания за ДГ, правени в друг град

  • 513
  • 2
  •   1
Отговори
Здравейте, сина ми живее в Стара Загора в момента и педиатъра му е там. Предстой му да тръгва на детска градина в София през септември, но ни казаха че ако направим изследванията в Ст. Загора, няма да ги приемат тук.  Sad Така ли е наистина? В такъв случай как да постъпя? Дали ще успея да го прехвърля тук и да приготвя документите?  Confused А за кога обикновено искат документите в ДГ?

# 1
  • София
  • Мнения: 469
Преди 3 год. предстоеше на дъщеря ми да тръгва на ясла. Беше в Пловдив,а от м. септември постъпваше на ясла в София. Говорих с директорката на яслата и тя ми отговори, че мед. изследвания на детето и васермана на един от родителите важат 6м., а чревните 1м(може да са от друг град). Така и направих. Приготвих всичко и само бележката,че няма контакт със заразно болни взех от София.
Моят съвет:
1. Говори с директорката или мед. сестра в ДГ, дали ще има проблем.
2. Подготви си изсл. , а междувременно прехвърли личния  лекар  на детето в София, защото ще ти трябва за бележката (важи един ден преди тръгването или 3 ако е от петък за понеделник)
Документите ги искат 1 ден преди тръгването. Поне така е при нас.

# 2
Мерси Kora Simple Smile, ще изчакам още малко преди да сменя педиатъра, че сега сме на антибиотик и не знам какво ще се случи...Последния път като пихме имаше някаква алергия - излязоха му пъпки по слабините. И аз ще питам в градината за всеки случай Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт