Ходене на консултации на частно и чрез ЗКаса?

  • 1 297
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 539
Здравейте! Извинявам се ако въпросът ми ви се стори глуповат, но наистина това много ме вълнува в момента. Blush
Колко от вас са ходили/ходят на прегледи и в поликлиника/болница и на частно? Аз съм много объркана, лекарката при която ходя до сега е вече пенсионер и работи в частен център, за съжаление още нямат договор със ЗК, очаква се скоро, но кога..... Аз съм здравно осигурена и ми се иска да се ползвам от това си право, по специално за изследванията и самото раждане. Та от две седмици се чудя и мая - да продължа да ходя при нея и да си плащам или да отида при друг лекар, който работи със ЗК? Сега започнах да си мисля да потърся друг, но да ходя периодично и при нея, тъй като я харесвам и и имам доверие. Едва ли прегледите ще ми дойдат в повече...по веднъж месечно и на двете места.... #Crazy

Благодаря предварително за разбирането и отговорите ви  bouquet

# 1
  • Мнения: 2 047
  Аз ходя при двама. При единия -  частно , понеже няма договор със здравната каса, но пък се води добър професионалист. Обаче като няма договор не може да ме праща на всички изследвания, а и не е задължен.
Затова като здравноосигурена ходя и в ДКЦ при млад специалист със незнам колко опит, но всички задължителни изследвания ги следи и ме праща на тях, безплатно.
При всеки от тях ходя по веднъж месечно, ако нямам проблеми.
   И още нещо, разбира се всеки само си решава, но все пак не е ли по-хубаво да те следи този при когото ще раждаш?

# 2
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
С първото си дете бях като теб!
Бях голям ентусиаст.
Плащах на частно и ходех тогава JP за консултации. Няма нищо лошо в това. Ако така ще си по - спокойна.

Сега обаче съм си изцяло през касата. На консултация ми е адски досадно. Не правят нищо друго освен да те мерят и да гледат какъв е пола на бебето.Да интересно е да си видиш бебето, но не пола му е най важното.
Ходих само на скрининг на плода при специалист - видеозонист , да си ми огледа бебето. Ще ида при него още 2 пъти.
А като вляза в 8 месец мисля да ида при лекаря който ще изроди бебето. Да поговорим как ще раждам и т.н.

Най важното е да се чувстваш ти спокойна. Ходи където искаш колкото искаш.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 4 389
И аз ходя при двама: лекарка в поликлиника, която има договор със ЗК и лекаря в Шейново, при който искам да раждам, но той не работи със ЗК. От ЗК ми пускат изследванията, болнични (ако се налага) и ще ми дадат накрая обменната карта. Така ме посъветва лекаря от Шейново.
И двамата лекари са готини, но ехографа и всичко в поликлиниката е толкова старо... Там ми изследваха кръв и урина за 2лв., но всеки път разправии с вечно недоволни лелки, бактерии в урината, з'то ползват някакви чашки от близкото кафене...(та все се налага да се изследвам повторно в Шейново, стерилна урина, срещу 10лв. за да се види, че ми няма нищо).
Последния път с бележката от ЗК-лекарката си отидох в Cibalab и ми взеха за кръв и урина... 2.90 лв.  Laughing
Та, има смисъл да си ходиш и към ЗК, нали затова плащаме осигуровки!

# 4
  • Мнения: 539
Благодаря ви, момичета!  bouquet
Вече ми се поизбистри в главата, и аз като вас ще направя, даже съм се ориентирала към болница (Окръжна - София). Ще проуча нещата за там  и ще се регистрирам възможно най-скоро! Hug

# 5
  • Мнения: 3 356
Аз ходя и от ЗК и на частно,от 6-7 месец при лекаря,при когото ще раждам.
Ако решиш да раждаш без уговорка и да ходиш само на ЖК,може да отидеш на частно при добър специялист в седмиците,важни за развитието на детето,за да се види на качествена техника всичко ли му е наред Wink

# 6
  • Мнения: 1 383
При мен се случи така, че лекарят при когото от години ходя на частно работи в консултацията. Взех си направление от личния лекар за цялата бременност и ходя при него на консултация. Прави ми всички необходими прегледи и изследвания през касата. На частно съм ходила 2-3 пъти в началото на бременността. Само се чудя дали от касата взема толкова за преглед колкото на частно.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Там ми изследваха кръв и урина за 2лв., но всеки път разправии с вечно недоволни лелки, бактерии в урината, з'то ползват някакви чашки от близкото кафене...(та все се налага да се изследвам повторно в Шейново, стерилна урина, срещу 10лв. за да се види, че ми няма нищо).
Ама защо ползваш техните чашки? Аз сутрин не мога да издържам до поликлиниката да давам урина и си бях взела стерилни чашки с капачета от аптеката и от вкъщи им нося, никакъв проблем  Simple Smile
Но пък в нашата поликлиника и сестрите от лабораторията са много мили.


За ЖК - ходя само в поликлиниката и веднъж на фет. ехокардиография да видят подробно бебчо. Това ми стига Simple Smile

# 8
  • Мнения: 2 126
Здравейте,
Аз може би малко неподходящо се намесвам във вашта тема но все пак смятам че има нещо общо с моето питане.Значи аз съм в края на втори месец и не съм се виждала още с лекар WinkИскам да питам какво ще кажете дали трябва да бързам или мога да поизчакам още едн две седмици.проблемът ми е че съм толкова заета с работа и учене че немога минутка да отделя за това толкова важно нещо.Казвали са ми че още е рано и мога поизчакам.Тук из форума чета че много жени в моето положение са били вече няколко пъти на лекар???Моля ви дайте си мнението.
Много благодаря!

# 9
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Нито веднъж не съм ползвала услугите на поликлиниката докато бях бременна, дори не съм виждала очите на поликлиничния гинеколог.
На 7-мия ден след закъснението отидох на гинеколог в Гинекологичен Център София и до 9 месец ходех всеки месец там.
И втори път да съм бременна никога не бих използвала услугите на поликлниката за абсолютно нищо.

# 10
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Ами всеки сам си преценява кога да отиде на лекар.
Лично според мен би било да отидеш, да видят бебето, сърдечна дейност .....
А има и изследвания които е добре да се направят в началото.
Но ти сама решаваш!

# 11
  • Мнения: 4 068
И аз ходя на две консултации. На чстно ходя в клиника Торакс-Пловдив при др. Даскалов. Там съм си платила пакет за ЖК без изследвания тоест само консултации и ехографи. А в поликлиниката ходя, за да ми пускат изследванията всеки месец. За мен това се оказа най-добрия вариант. Доктора при който ходя на частно е страхотен и аз му имам пълно доверие. Той си ме гледа всеки месец на видеозон, а в полоклоноката правя само изследвания и естествено от там ще си взема обменната карта за болницата.

# 12
  • Мнения: 2 028
ходя на частно - лекарката ми има договор със здравната каса само за издаване на болнични и някои изследвания; за всичко друго си плащам! а това, че съм здравноосигурена, ще ми свърши работа единствено при раждането в държавното АГ...да се чуди човек за какво ни взимат парите за здравни осигуровки newsm78

# 13
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
ходя на консултация по здравна каса при лекаря при който ще раждам в майчин дом но отделно ходих и то на скоро за фетална морфология при добър специалист ,при който ще ходя още 1-2 пъти иначе съм доволна и от двамата добри специалисти и са много внимателни

# 14
  • Мнения: 5 393
И аз ходя на две места.Лекарката при която ще раждам не работи със ЗК  и ме посъветва да се запиша и в пликлиниката за да ми пускат изследванията през касата.Иначе защо ги плащам тия здравни осигуровки?А държа лекарката ми да си ме следи още от начало и да е наясно с цялата ми бременност.

Общи условия

Активация на акаунт