лесно ли научихте децата да ходят без памперс?

  • 8 763
  • 167
  •   1
Отговори
Здравейте на всички, имам нужда от съвет. Как да уча дъщеря ми да пишка в гърне или където и да е? Тя е на 2г. и 1 месец не иска да сяда на гърне, нито в банята, нито на тревата навънка,абе въобще никъде и си го прави само в гащите. Как на учихте своите деца и кога стана?Предварително ви благодаря!  bouquet

# 1
  • Мнения: 46 436
Не съм я учила.
На 2г. и 8м. сама започна.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 481
Не се притеснявай,не тормози детето щом те иска да го прави.Ще дойде и момент в който тя сама ще пожелае да пишка.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 658
ами малко ще ти е трудно, защото започваш доста късно. Детето е свикнало отдавна с дискомфорта да е напикано, особено ако сте с памперс. По принцип на гърне се слага на 6-7 месеца като седи стабилно. Тя вече е голяма и спокойно можеш да я слагаш на тоалетната, а навън да я тренираш да я издържаш. Много търпение, слагай гащи, за да и е неприятно като е мокра и не я наказвай, ако се напишка. Ние започнахме малко късно, на 10 месеца и определено ми беше по-трудно отколкото ако бях започнала докато не е свикнала с памперса. Сега сме вече само с гащи като има дни, в които е напълно суха, но има и такива, в които пишка по 2-3 в гащите. Акането отдавна е само на тоалетната и си казва заа него. Когато иска си казва и за пишкането.

# 4
  • Мнения: 1 103
Засега спри да я насилваш да не стане по трагично положението изчакай малко и отново пробвай.Ние също скоро махнахме памперса (сега и слагам само вечер)но и взех куку пеещо и седалка за тоалетна много са и интересни.Като поиска в тоалетната слагаме седалката и после пуска водата сама  smile3550.
А като сме на разходка като каже че и се пиша и я изпикавам в градинката тя ме пита защо не пее   hahaha - и аз това не е куку

# 5
  • София
  • Мнения: 3 648
Нашия пък не иска да си каже, че му се пишка, а ме информира пос фактум! Като се опитам да го изпишкам нищо не прави - имам чувството, че не се усеща как да си отпусне мускулите, за да пишка по желание! На 2г. и 2м. е!

# 6
  • Мнения: 2 090
На почти 2 годинки беше,махнах памперса,обух слипчета и три дни прах гащи и панталонки като съдрана.Изобщо не казваше кога му се пиша или а..а.Явно обаче не му беше много комфортно да стои мокър,защото като се напишваше в гащите започваше да плаче и да ме дърпа да го преобувам веднага Wink.На 4- я ден от раз започна да казва ''пиш'',седмица по-късно ''а-а'',а след месец започна да върши работата и навън(първоначално или стискаше докато се приберем,или се напишваше в гащите).Сега винаги си казва какво му се прави,и вкъщи,и в яслата,и навън Peace.Явно уцелих момента,в който детето е узряло за това,защото преди това имаше 3 неуспешни опита от моя страна за слагане на гърнето(за период от една година),когато просто не се получаваше.Не съм го мъчила,оставих за ''по-късно,когато е готов''.И тогава стана лесно и бързо,без много обяснения даже Hug Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 253
В повечето книги пише,че е добре да се приучват децата между 2 - 3 г.Това,с ученето на няколко месечни деца за мен е чисто налучкване.И го правим само в Бг.Моят син също не казва кога пишка,прави в гащите(учим се от 3-4 дни),но аз не се притеснявам.Поне вече усеща и разбира какво е пишкане ,разбира значението на думата "чисто","мокро"...а това пак си е напредък.
Знам само ,че не трябва да се караме на децата за неуспешните опити....това не ги прави "лощи"деца...

# 8
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
На 1 година и 9 месеца махнах дневния памперс. Нощния на 2г и 4 месеца.

# 9
  • Мнения: 115
Моята щерка е на две и почти три месеца.Махнахме памперса преди 3 седмици горе долу.Пробвах на няколко пъти да я сложа на гърне но тя врещеше неистово и реших че явно не му е дошло време на детето.Като при последния ми опит то взе че се получи.Един следобед не и сложих памперс а едни много шарени гащи на риби.И така първите 2-3дни ще переш като за световно.Въоражи се поне с 10 гащички и пробвай докато се получи.Аз също като теб се бях отчаяла защото всички ми говориха като  petia_tag -било късно и т.н.. petia_tag просто незнаеш колко е трудно да направиш така че да седне на гърнето без да врещи от ужас.Пробвай няколко пъти и като вижиш че не става спри,след 2-3дни пак опитай и така.А и не се тревожи в яслите ще се научи така или иначе.Сега мога да кажа че нямаме вече пропуски,следобедния сън също е без памперс но вечерния е.Спокойно ще се получи PeaceВ "Часа на мама" говори специалист който каза че е нормално памперса да се махне след 1 и 8месеца защото тогава пишат вече по на рядко.А между 2 и 3 години е напълно нормално да се реши този проблем.Не се тревожи ще се получи Peace

# 10
  • Мнения: 1 896
Ами докато аз го учих, усилията ми оставаха без резултат.
Откакто тръгна на ясла за отрицателно време започна да 'върши работата' на гърне и в момента слагам памперс само за през нощта.
Предполагам, че този 'успех' се дължи на желанието му да подражава на останалите дечица от групата му.

# 11
  • Мнения: 2 849
И ние сме в процес на учене .Миналото лято купих гърне,пищеше  и не искаше да седне ,прибрах го .Сега сяда сам,издава разни звуци на него ,знае за какво е ,вече не пищи .От два дена след сън го слагам на тоалетната и изчаквам малко време .Имаме вече два успеха ,той щастлив,мама доволна.Давам бонбон ,ако се изпишка.Говоря като на голямо дете ,че така трябва .Дано скоро съвсем свикне и започне сам да си казва.

# 12
  • Мнения: 9 814
За момент спри да я насилваш.
Пробвай пак да я слагаш на гърне след няколко седмици.

# 13
  • Мнения: 1 058
И моя калпазанин отказваше да сяда на гърнето. Не насилвай детенцето има време.

# 14
  • София
  • Мнения: 17 591
Здравейте на всички, имам нужда от съвет. Как да уча дъщеря ми да пишка в гърне или където и да е? Тя е на 2г. и 1 месец не иска да сяда на гърне, нито в банята, нито на тревата навънка,абе въобще никъде и си го прави само в гащите. Как на учихте своите деца и кога стана?Предварително ви благодаря!  bouquet

Силно се надявам, че под тревата вън визираш собствения си заден двор, а не обществените паркове, градини, детски площадки.

Общи условия

Активация на акаунт