Как да го изчопля!

  • 2 246
  • 27
  •   1
Отговори
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Моят малък трол е като марка. Не дава на никой друг (освен баща му, брат му и мен) да го пипне, камо ли да го гушне. Започва да се дърпа и да плаче.
Родната му леля го обикаля като доберман наденица, но той не, та не. Родните му дядо и баба също.
Хайде, роднините ще преживеят някак факта, че тролът не ги ще.  Laughing (Леля му ще го преживее трудно.  Joy).
Но съм виждала такива деца (марки) и се притеснявам, че ще имаме големи проблеми с гледането от друг човек, ходенето на градина и пр. по-нататък. Идва времето, в което все ще се наложи да го гледа някой друг.
Моля за съвет, как да го изчопля, за да не страда след време?
П.П. Сама си гледам децата, без помощ. С големият не съм имала такъв проблем.

# 1
  • Мнения: 600
ами, гледам малкият трол е на една година само. това не ми се струва достатъчно, за да заключиш, че имаш проблем. аз пуснах миналата седмица подобна тема, ама дъщеря ми е на 2г. и 5м. струва ми се нормално на една година да не иска други хора - ей така от страх, срам или там каквото му се сърти в малката главичка. дребната ревеше от баба си(свекървата естествено  Mr. Green  ) до година и половина, от леля си - до 2. според мен ще му помине след няколко месеца. пробвай да го оставяш за по няколко часа примерно newsm78

или да не би да има особено чувство за лично пространство - само семейството newsm78

# 2
  • Мнения: 2 161
Е,удовлетворена съм,че и на други им се случва това,което и на мен.Първите три години ще са ти ад ,в края на третата ще започне да ти се прояснява леко,а на четвъртата година слънцето ще заблести и за теб.

# 3
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
Chanel дано си права, че моя маймун вече е към края на 3-те г. ама и едно кафе в съседката не мога да изпия на спокойствие, да не говорим че и в тоалетната е с мене, сакън да не зачезна. Не марка а направо е лепнат с лепило за мен. Иначе мога да го оставя на други хора, ама като затръгвам е пълна драма, единствено в яслата като го оставям не реве вече.
Василиса Умница единствената ти утеха явно е да чакаш да стане на 4-ри. А моята е че почти сме ги навършили  Laughing.
  bouquet

# 4
  • Мнения: 5 877
С приказване, като влезе в по-разговорчива възраст, към година и девет месеца и нататък.
Анка искаше да я гледам аз, само аз и никой друг. Кандиса, като я светнах, че ей на, бабите й също са майки.
И за децата на учителките от детската градина също разпитва надълго и нашироко, иска да е наясно с компетенциите на гледащите я.  
Пак се джваква като марка, когато има избор, но когато няма, не се сърди особено.

# 5
  • Мнения: 4 841
Е,удовлетворена съм,че и на други им се случва това,което и на мен.Първите три години ще са ти ад ,в края на третата ще започне да ти се прояснява леко,а на четвъртата година слънцето ще заблести и за теб.

Същото се получи и при нас със сина ми. Просто с навършването на три години сякаш пресече някаква невидима граница и стана момче, а не бебче. Честно казано преди това всички утешения "Спокойно, ще го израсте!" ми звучаха като долни лъжи, за да не се стимулира желанието ми да се гръмна  Joy
Та така - не го чопли, сам ще се отлепи като му дойде времето  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 248
Да ти кажа и аз имах същите терзания, когато детето беше на 1, 1 и половина. Мислех си как ще тръгне на ясла, как ще го гледа друг човек ако се наложи и други такива светли мисли. Е пооправиха се нещата. Тръгна на ясла и свикна не много трудно, имаше и рев /Първият ден ми се обадиха на 45 мин да си го взема/, имаше и сърдене / отказ да яде в яслата и в къщи, обръщане на купичката с храна на пода/, но и това отмина. Сега стой при баба си и баща си, ходи на ясла без проблем, даже се качва сам по стълбите. Проблем пак има  - като ме види или съм с него, се залепва за мен  и не ме изпуска от поглед. Това тоалетна, баня, домашни задължения - всичко се прави с него. Че се и тръшка ако остане само с баща му и аз отида до ВЦ-то. Имай вяра в детето си. Ще се справите със това положение. Hug Явно трябва да чакаме 3-4 година, ама то при мен не остана, вече мина половината  Joy

# 7
  • Мнения: 1 820
А аз си мислех че сме само ние  ooooh!моята Убавица е същата.Надявам се с течение на времето като порастне да го мине този период.Сега се мъча когато сме на парка или другаде да я давам на някоя приятелка просто да я подържи макар и седнала в себе си.Аз естественно съм там,не мисля че има смисъл да си травмирам детето и да се мъча да го "свикна".Мисля че търпение и време му е майката.Успех на всички и техните малки лепчици  Joy

# 8
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
А, когато сме си у дома, е много самостоятелен. Вика, пее, приказва като кречетало (все още с негови си думички), прави номера и бели, пет пари не дава за нас. Обаче подадем ли си носа навън, става един хрисим, един срамежлив, лепва се и край.  Rolling Eyes Осмелява се да флиртува, де. (Големи каки, руси.  Mr. Green).
Може би когато намерим бавачка, ще свикне с нея бързо - нали пак ще си е вкъщи.  newsm78
В това ми е надеждата. Все пак има още време, десетина месеца. На две години ще е почти човек.  Party
Дано не чакаме до четири...  ooooh!


# 9
  • Мнения: 5 877
Вземи голяма кака, руса, за бавачка Simple Smile

За пръв път наех кака, когато Анчето наближаваше две години. От каката се искаше да играе с нея в другата стая и да я разхожда по малко. При протести идваха да я утеша и после пак.
Ти ще си в другата стая и ще пишеш, нали?
С втората бавачка вече позволяваше и да изляза от къщи  Mr. Green С третата направо ме зарязваше.

# 10
  • Мнения: 5 940
Скоро пусках подобна тема, така стоят при нас нещата
 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=302023.msg7721735

# 11
  • Мнения: 2 807
Вземи голяма кака, руса, за бавачка Simple Smile

И аз такава ти препоръчвам  Laughing

Човечето е много малко, затова и е по-срамежливо, привързано, "лепнато"  Grinning
Вярвам, че няма да е така след около година например.
Просто по-чувствително дете...
Идеята да вземеш детегледачка дори за няколко часа на ден е много добра...
Така детенце ще свикне да вижда, да има доверие, та дори и да заобича, и някой друг освен мама...

Моите и тричките са силно привързани към мен и баща им...
Е, не са толкова "лепнати" за мен, както твоето малко тролче, но определено бяха повече, когато бяха по-малки - с годините все повече разширяват периметъра си Laughing
Иначе сама ги гледам и тримата, досега не са ходили на ясли/градини, баби и/или други роднини не са ги гледали, с изключение на миналото лято, когато "подарих"  Wink  една петдневна почивка на татито и отидохме само с едно дете до Велинград; след това си ги взехме и бяхме заедно на море
Бяха доволни и щастливи, въпреки, че всеки ден по няколко пъти питали за мама и тати...
След време пак искаха да отидат "като големи"  Wink при бабите и дядовците, но тогава мама се залепи за тях  Mr. Green

Успех и търпение ти желая в опознаването и допускане на други хора в ежедневието ви!  Hug

# 12
  • Мнения: 25 441
Ееех, Василиса, живот и здраве, да доживея да прочета воплите на малкия трол в някой тийнски форум: "Помощ! Как да изчопля майка си от мен!"   Mr. Green Joy
Тогава, обещавам пред свидетели, ще дойда с една голяма кърпа да ти избърша съчувствено очите и нослето...  Hug Laughing

ПП А като си представя какви писъци ще надава снахата в ДиС: "Помощ!!!!!!!!!!!!! Изчоплете свекърва ми от мен!!!!!!!!!!!!!!!?????????????!!!!!!!!!!!!!"  Joy

# 13
  • Мнения: 4 784
Моят шемет е на 1,4 годинка. С бабата, дядото и лелята нямаме проблем, защото нон стоп контактуваме с тях /макар че с лелята предимно чрез скайп и камера напоследък/, но с други хора, непознати - неее. Никой да не се приближава. Дори не дава да го пипнат, а всички се силят към големите му бузки.
Като цяло е много любвеобилен. До скоро не делеше познати и непознати и беше готов да тръгне с който и да е, само да му предложат. Но откакто взе да се осъзнава, тоя филм свърши. Добре че с майка ми и баща ми не е така, но и това го постигнахме с малко усилия. Непрекъснато сме у тях, даже и на работните им места ходим да досаждаме, но малкия много се впечатлява и сега е силно привързан към тях. Вечер киснем у тях, баба готви, дядо му дава да кара колата и така го печелят на своя страна.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 742
И ние имахме същия проблем.Нещата се оправиха когато тръгна на детска градина.

Общи условия

Активация на акаунт