спукани капиляри!

  • 4 198
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 236
Здравейте,
В 9-тият месец от бременността по бедрата ми се появиха много спукани капилярчета.Много трудно се забелязват, само ако се загледаш , но аз ги виждам и ме дразнят.Мислех, 4е след като родя ще се махнат, уви минаха 9 месеца а те още са там ,даже ми се струва че се увеличава.Иначе качих около 14 кг, не смятам че съм много напълняла и почти съм си върнала формата.
Някой знае ли как да се справя с проблема,някъкво мазило което е ефективно(купих си Lioton 1000,но досега избягвах да го ползвам защото кърмя).Или друг на4ин за премахване !
Публикувам тука новата тема ,защото спуканите капиляри смятам за козметичен , а не за здравословен проблем.Моля ако сметнат за необходмо модераторите да преместят темата.

# 1
  • Мнения: 234
Преди време,когато аз бях бременна се чудех как да се справя със същия проблем.Щом не искаш да ползваш мазила ще ти кажа какво ми предложиха на мен.Взимаш листо от зеле и го смачкваш.Налагаш си го на проблемното място/със спуканите капилярчета/ и го увиваш с памучна кърпа.Така трябва да престои.Това аз го правех вечер преди лягане ,за да има повече време да стои компресчето.Лично на мен не ми помогна изобщо.Ако решиш да пробваш ти желая положителен резултат. Peace
Аз и досега си имам същия проблем.Ходила съм и на съдов хирург и той ми обясни,че за това нещо оправия няма.Дано при теб се подобрят нещата,след като все още капилярчетата са ти почти невидими. Peace



# 2
  • Мнения: 236
Щом съдов хирург ти  е казал , че няма оправия с това .. много неприятно , почвам   да губя надежда!  Sad

# 3
  • Мнения: 4 916
Тази сутрин по някоя от телевизиите говориха за спукани капиляри при децата (но при възрастните едва ли ще е по-различно). Една лекарка обясняваше, че е добре да се изчака 2-3 години, за да се види дали спуканият капиляр променя големината си, и ако не нараства, има голяма вероятност да се редуцира сам.

# 4
  • Мнения: 2 068
махат се с лазер

# 5
  • IT
  • Мнения: 3 704
Да!Бях в дерматологична клиника и докторката ми каза, че могат да ги махнат с лазер, но ще стане октомври или ноември, сега имам тен и не става.Тези, които са ми до ходилата не ме болят, но са ми много грозни.

# 6
  • Мнения: 1 541
Ако нямаш мед. проблем (тоест не става въпрос за дълбоки разширени вени, които понякога не се виждат на повърхността), а само козметичен, то тогава лазера помага. Аз имам генетична предпоставка за слаби съдове и от бременността ми останаха доста "спомени" по краката. Тази пролет се заех с въпроса и след като минах на съдов хирург и имах ОК за лазер отидох в Пикасо. Процедурите са поне три, за да се изгорят и по мое мнение са доста болезнени. Всяко натискане на лазера е като бодване с игра и това се повтаря доста пъти (аз имам доста обаче, макар и тънички). Изтърпях първата процедура. След месец трябваше да ходя за втора, но се ослушах. Ефект от първата нула! Оставих за следващата есен, но в друга клиника, понеже в Пикасо не е много професионално и май лазерите са им настроени на по- слабо, че да се наложат повече процедури. Трябва първо да ти направят консултация, да снимат първоначалното състояние и тн, а там такова нещо няма.
Лазер не се прави лятото, защото трябва да нямаш никакъв тен на кожата. Иначе може да станат сериозни изгаряния.
И веднъж изгорени после пак могат да си се появят, имай го предвид  Wink

# 7
  • София/Бургас
  • Мнения: 97
Тази сутрин по някоя от телевизиите говориха за спукани капиляри при децата (но при възрастните едва ли ще е по-различно). Една лекарка обясняваше, че е добре да се изчака 2-3 години, за да се види дали спуканият капиляр променя големината си, и ако не нараства, има голяма вероятност да се редуцира сам.

Това с редуцирането не е много вярно.Аз по рождение имам  спукани капиляри на шията-стой като осмукано.Единственото,което стана с тях е,че вече не са така червени.Ходила съм различни доктори-всички бяха единодушни,че и с лазерна операция те пак ще се появят и съм се отказала от такава.

# 8
  • Мнения: 236
Allexa.7 в кое дерматологично студио си била и би ли ми казала ,колко ще  излезе като пари процедурата ?
И мен не ме болят, не мога обаче да преценя дали имам разширени вени , по принцио кракта не ми се подуват и не ме болят !

Общи условия

Активация на акаунт