Кога и как се бие пентаксима

  • 4 938
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 67
Сигурно се повтарям ,но искам да попитам за реимунизацията с пентаксим.Предстои ни имунизация на ДТК и полиомелит. Аз искам да сложа Пентаксим ,но мойта лекарка не ми го препоръчва.Тя досега не я е слагала. знам че се бие 2-ри , 3-ти и 4-ти месец. Но кога се реимунизира според българския имунизационен календар.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 1 250
Мисля, че реимунизацията е към втората годинка на детето. Ние слагаме от нея. Повечето лекари я препоръчват, а ако тя не се чувства достатъчно сигурна, за да я постави, може да ви я постави и друг лекар.
Ето листовката: http://www.framar.bg/prepor_product.php?id=30008247&page_spe … 7%C0+%C4%C5%D6%C0

# 2
  • София
  • Мнения: 6 011
Реимунизацията е минимум 12 месеца след третия прием, като детето трябва да бъде между 1,8 и 2 годинки, защото преди 1,8 е малко за една от съставните ваксини в Пентаксима. Моят син ще го реимунизираме на 1,8-1,9г.

# 3
  • Мнения: 53
Искам да добавя, че ДТК и полиомиелитните, ако ги биеш отделно се бият една в крака на детето и една  в гърба, в рамките на едно посещение. при пентаксима се бие само един път - в крака. Освен ДТК и полиомиолитната ваксина, съдържа и една препоръчителна, срещу менингити. Моята лекарка ми каза, че ваксината се понася изключително добре и наистина е така. Нямахме никакви проблеми. За първи път чувам за лекар, който не я препоръчва (т.е мисли, че не е подходяща)..

# 4
  • София
  • Мнения: 6 011
Del ваксини в гръбчето не се поставят от доста време.  По преценка на лекаря ги разделя в двете крачета или краче/ръчичка.  Peace
Пентаксима се приема сравнително добре, но доста дечица вдигат Т и от него. Сина ми след 3-ия прием вдигна Т която за няколко часа си спадна сама.

# 5
  • Мнения: 585
Пентаксима определено е много по-дорото решение, най-малкото е нежива ваксина и много по-леко се понася - другото, че приемата 5 ваксини накуп - с едно боцкане; въобще не се замисляй  Peace

# 6
  • Мнения: 53
Ники, познавам лично едно бебе на пет месеца, на което първата ваксина му я биха точно така. В София.

# 7
  • Мнения: 4 753
В гърба ваксини не се бият... Това, че има неграмотни лекари е друг въпрос... Не позволявайте на лекарите да бият ваксини в гръбчетата на децата ви...  Naughty

# 8
  • София
  • Мнения: 3 271
Реимунизацията е минимум 12 месеца след третия прием, като детето трябва да бъде между 1,8 и 2 годинки, защото преди 1,8 е малко за една от съставните ваксини в Пентаксима.

 Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 6 011
В гърба ваксини не се бият... Това, че има неграмотни лекари е друг въпрос... Не позволявайте на лекарите да бият ваксини в гръбчетата на децата ви...  Naughty
Peace

# 10
  • Мнения: 14 654
Моята лекарка ми каза, че ваксината се понася изключително добре и наистина е така.
Не е наистина така. От втори прием на пентаксим, племенницата получи атопичен дерматит, започна да кашля и имаше висока температура 2 дена. Така се нареди, че трета изобщо няма да поставят. Има и по-тежки случаи все от пентаксим. Иначе реимунизация се прави не по-рано от 12 месеца след последната доза. Втора реимунизация ДТК се слага на 7-годишна възраст, но с пентаксима не знам дали се реимунизира втори път.

Общи условия

Активация на акаунт