Колко дълго може да се слага Дактарин???

  • 4 361
  • 3
  •   1
Отговори
  • Пловдив, Раковски
  • Мнения: 115
Синът ми вече около 2 седмици постоянно има бяло петно на вътрешната страна на бузата.Слагам му Дактарин минава,спра ли да го мажа пак се получава! Това,предполагам, са гъбички, но до кога ще се появяват и мога ли все да го мажа с Дактарин? Не съм питала педито понеже и нямам никакво доверие, а не мога да я сменя,понеже живеем в малък град! #2gunfire Вашите бебоци имали ли са толкова дълго време гъбички и как се справихте с проблема?
P.S : Веднъж дневно яде пюре,през останалото време го кърмя (ако има някакво значение Thinking)

# 1
  • Мнения: 8 163
Ако са гъбички и кърмиш, трябва да лекуваш и себе си. Ако не мажеш зърната си, нищо не правите.

Дактаринът се прилага в продължение на 2 седмици, дори ако симптомите изчезнат. Може и това да е причината да не изчиства заразата.

Да обобщя: за да е ефективно, лечението с Дактарин трябва да е паралелно за теб и за бебето, и да е с продължителност две седмици, по 3-4 пъти дневно, след хранене. Мий си гърдите, преди да кърмиш.

Разбира се, най-разумно ще е да се консултираш с педиатър, защото може да се наложат допълнителни изследвания и да се предпише друг медикамент.

Последна редакция: пн, 23 юни 2008, 18:33 от Фея-кръстница

# 2
# 3
  • Мнения: 1 103
И ние като малки имахме гъбички но ни минаха бързо за една седмица.Колко да го мажеш може да питаш в здравния форум(дозировки и т.н.)Но това че се появяват пак мисля че трябва да се консултираш с педиатъра ви .
Успех   Peace

Общи условия

Активация на акаунт