Пред дилема съм. Помогнете

  • 11 323
  • 120
  •   1
Отговори
Пред дилемата да живея във Варна в апартамент съм или в малък град в огромна къща на два етажа с голяма градина, басейн, страхотен райски кът, напълно обзаведена, нова постройка...построена от архитект по мой план с два магазина от който взимам наем 1000лв всеки месец с гараж за две коли. Не мога да се реша кое да избера: големия град в който можеш да си намериш работа по професията която съм учила, която в малкия не мога да си намеря... В големия град има развлечения за децата, а тук в малкия няма такива за голямо съжаление. Вярно е че започна обновление на града и започва да се превръща в нещо голямо и хубаво, но пък в големия град всичко това го има вече. Във Варна трябва да се пътува всеки ден с автобуси на който ще се плаща- двама човека сме, а после като си имаме и деца ще станат повече, както и доходите ни. С две заплати едва ли можеш да се справиш там след като всичко отиваш да купуваш от магазина. Всичко е много объркващо. Тук където живея сега имам и вила на 6км от града...Толкова много пари са вложени тук...Да рискувам ли в името на това да съм във Варна? Половината ми роднини се изнесоха там и не могат да свържат двата края, като много от Варненци, но за сметка на това не желаят да се върнат тук. Помогнете ми с вашето мнение. Благодаря на всички предварително.

# 1
  • Мнения: 4 916
Хич не ми стана ясно - имаш нова къща, басейн, прибираш 1000 лв. от два магазина, а се вайкаш, че във Варна ще си на заплата и няма да имаш пари за автобус... Това или е яка пързалка, или на мен нещо не ми се връзва картинката.

# 2
По принцип всички се изнасят от големите градове.
Защо ще ходите по автобусите, нали имате два гаража, или те са празни?
Иначе това си е инвестиция, аз не виждам голям проблем. Ако живота не ви харесва в малкото градче, продавате къщата и си купувате друга във Варна. Проблем е когато от нищо искаш да направиш нещо.


# 3
  • Мнения: 1 699
[quoteХич не ми стана ясно - имаш нова къща, басейн, прибираш 1000 лв. от два магазина, а се вайкаш, че във Варна ще си на заплата и няма да имаш пари за автобус... ][/quote]

  newsm12

Stefaniq_Koleva а ти как мислиш че се оправяме ние...?Всеки се простира според чергата си.Аз мога да живея с 500 мога и с 5000 на месец Laughing Като те слушам май клониш към Варна.Аз съм от Варна и мога да ти кажа че го обожавам този град.Естествено всеки ще каже така за родния си град.

# 4
  • Мнения: 1 062
 hahaha Днес ми оправи настроението. Задължително отиди в ГОЛЕМИЯ град. Какво ще правиш  в малък такъв, а когато имате деца някой ден е добре да са подсигурени забавленията. Божееее, сериозен проблем имаш. Голяма къща на два етажа с басейн, два гаража, магазин  от който печелиш наем 1000 лева, тц... не си струва. Големия град си е големия град, откажи се от всичко. И на мен ми е интересно, ако имаш сигурен  ежемесечен доход от 1000 лв. и гаражи ( предполагам и кола или две ), вила на 6 км., нямаш деца все още, а когато имаш със сигурност ще предпочетеш по-спокойно местенце за децата си, какво точно те "тегли" към големия град... Какво му е хубавото? Да, ще си намериш работа по специалността, но след като ще сте притиснати толкова много финансово, че те тормози билетчето за градския транспорт, тогава защо ти е? Пък може да си купите колелета и да ходите с тях на работа, по екологично е и здравословно.  Simple Smile

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Никъде не прочетох, че авторката има проблем, пише дилема,  а вие защо така виждате думата проблем не мога да разбера. Искам да ми отговорите.
Към авторката - аз избирам вилата, която е на 6км от Варна и така също колкото и да ми е криво бих продала огромната къща с басейна и гаражите

# 6
  • Мнения: 2 155
Хич не ми стана ясно - имаш нова къща, басейн, прибираш 1000 лв. от два магазина, а се вайкаш, че във Варна ще си на заплата и няма да имаш пари за автобус... Това или е яка пързалка, или на мен нещо не ми се връзва картинката.


Вили, наеми,.......къщи по собствен проект и накрая нямам пари за автобус. Ами тая къща за какво я построихте тогава? Да се чудите кво да я правите след като е готова?????????? #Crazy

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Темата може да е И пързалка, но съм свидетел как много хора дават имотите си на строителни ф-ми, които ги обезщетяват с апартаменти и после екс-собственоиците живеят с години на голи стени, мият си чиниите в банята . ... Авторката казва, е къщата и е напълно обзаведена, но трябва да си направите сметката дали ще успеете да се грижите за нея, големите сметки за ток , ремонтни дейнсоти, течеове от покрив и т.н. в блока всички съседи се включват в общите разходси, в къщата си сам и вадиш от джоба си

# 8
  • Мнения: 1 699
Цитат
аз избирам вилата, която е на 6км от Варна
Само не разбрах ти как разбра че вилата е на 6 км от Варна? newsm78 Аз по думите и разбирам че има вила на 6км от мястото където живее а тя не споменава къде живее.
Както и да е момичета мисля че няма смисъл да и даваме съвети за дилемата и защото ми се струва че тя изобщо няма да ни отговори повече.Май ще се окаже наистина че гост Stefaniq_Koleva  ни изпързаля хубавичкооо.

# 9
  • DE
  • Мнения: 967
Хм. отговорът е повече от ясен. Всеки трезво мислещ човек би избрал да живее там, където има дом и удобства.
Никой няма да си зареже голямата къща с гаражи и басейн, за да иде във Варна и да се чуди как да свърже двата края.
В ДиС-а темите взеха много да ми приличат на вестник "Лична Драма"!

# 10
  • Мнения: 1 259
Стефче, другия път вземи измисли нещо по-умно. То верно, че на много пързалки се вързахме, ама тоя път направо прекали.

Е, че може наистина да е това проблема....и аз още незнам къде да се установя-София или Бургас.....като и на двете места ми е хубаво...

# 11
  • Мнения: 672
Айде Стефчето да пусне едно фото на гранд къщурката, да видим ние тука за к'во иде реч. Пък тогава може и по-смислени съвети да дадем. Има няколко съществени пропуска в пързалката.
1. Магазините - нищо не ти пречи да ги дадеш под наем и без да живееш в същия град. Дохода добре дошъл. Никак не е малък - ще стигне за билети.
2. Архитекта - бая парички вземат, повече отколкото билетчетата за 10 год. напред /освен ако не поевтинеят/
3. Ако къщата е обезщетение, както някой предположи, не биха им я обзавели на всичкото отгоре, че и басейн да им изкопаят. Я сметнете поддръжката на тоя басейн. Има пари да го напълни с вода, ама няма за билетчета.
Уф, има и още простотии, ама от жегата ми се е спекъл мозъка, пък и темата не заслужава да се напрягам чак толкова.

# 12
  • Мнения: 214
Аз за себе си  съм го решила- къщата на 2 етажа и басейна. Работя в града и ми е добре. Вечер ми е спокойно а през деня съм в "джаза" както казва една приятелка. Живея на8 км от града и пътувам по еднопосочно 7-8 минути. Искам детето ми да живее здравословно.Всеки сам избира приоритетите си.

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
 Joy
Еееееееееееех проблеми, проблеми  Wink
Снимки на къщата няма да има, ами поне пиши реши ли си дилемата или се триумиш още Mr. Green

# 14
  • Мнения: 2 584
хайде някои пак избива комплекси за малоценност, впрочем всички богати хора си имат къщи извън големите градове а си ходят на работа ( бизнес) там, ама те имат и няколко джипа, купи си и кола и няма да си изправена пред тази дилема Joy Joy Joy Joy
дано да намериш кой да ти осигури къщата с басейна hahaha Joy Joy пепеляшка се омъжва за принц само в приказките, в реалния живот не става

Общи условия

Активация на акаунт