Пъпчици и лишеи по главата и лицето.

  • 18 383
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 292
Предварително се извинявам ако има такава тема и аз я повтрям. Търсих, но неможах да намеря.
Та нашият проблем е следният. От една седмица, от както започнаха големите жеги на бебка и излезнаха пъпчици по лицето и лишеи по главата (темето). Сигурна съм че пъпчиците са от жегата, защото като се разхлади се заличават много. Кожата и е станала бая груба. А лишеите започнаха да изчезват от както спрях да изпозвам шампуана. Но лицето ме притеснява. Някои срещал ли се е с този проблем, могали да използвам някакъв крем за да и омекотя кожата или за да изчезнат пъпчиците.? Надявам се да съм се обяснила правилно и да сте ме разбрали. Предварително ви благодаря   bouquet

# 1
  • Мнения: 4 784
Според думите ти, а и като гледам възрастта на бебчето, ми се струва, че при вас става дума за това:
Бебешко акне
Безобиден кожен проблем при новородените, който се появява през първите месеци.
Симптоми:
Най-често по личицето на бебето се появяват бели пъпчици, които в повечето случаи са с връхче. Те се наричат също така и „хормонални пъпки“ и са в следствие на преминалите в плода майчини хормони през плацентата, които незрялото черно дробче на бебето не може да разгради. Акнето донякъде се дължи и на неразвитите пори на бебешката кожа. Пъпките от претопляне са дребни и червени.
Лечение:
Препоръчва се почистване с преварена вода три пъти на ден. Подсушава се внимателно. Не се третират със спирт или специални кремове. Важно е да не се изстискват, защото има опасност от инфекция. Отминават сами за няколко седмици, до месец.

И при Калоян ги имаше, но изчезнаха.

# 2
  • Мнения: 8 163
Кажи нещо повече за тези пъпки: имат ли връх, на групи ли са, какъв цвят са...

# 3
  • Мнения: 257
преди 1 месец и Гого имаше лишей отначало по лицето само ,а после и по тялото
Дерматолога ни каза че понеже е беличък и кожата му е чувствителна и суха,и се появяват от времето-жегите
А имахме и пъпчици
Изписа ни Елоком(само засегнатите зони се маже с него и 1-2 дни)и мустела-стелатопия за ежедневна употреба по 2-3 пъти на ден
Имаше ефект и сега от време на време си появяват лишеи и след 1 мазане с елокома изчезват Sick
И цена мога да ти кажа-елокома 10-12 лв ,мустелата 26-28лв
Идете на дерматолог но съм сигурна че е същото #Crazy

# 4
  • Мнения: 292
Благодаря за отговорите момичета.
Фея-кръстница , пъпчиците са червени на цвят и на пипане кожата е суха.
Ако знам че мляко на Мустела ще я оправи, ..... отивам да купувам  Simple Smile Simple Smile
Още веднъж ви благодаря   bouquet

# 5
  • Мнения: 1 170
И на моето дете му беше в началото такава кожата. Предписаха му Стелатопия на Мустела и се скриха. Но при него не беше чак толкова голям проблема Peace

# 6
  • Мнения: 8 163
Bicho Malo, изглежда, че това наистина е бебшко акне. Възможно е да направи бели връхчета, които да станат на черни точки. Не ги закачай.

Имай предвид, че интензивното търкане и миене, както и мазането с овлажняващи или някакви други лосиони може да влоши проблема. Цветът на пъпките ще се променя в зависимост от притока на кръв към лицето, което те е навело на мисълта, че са от прегряване. Забележи, че когато бебето плаче, пъпките стават по-ярки.

Мий личицето внимателно. Старай се да използваш предимно вода. Ако не, сапунът (твърд или течен) трябва да е много мек, за предпочитане без съдържание на Ammonium lauryl sulfate или Sodium laureth sulfat (химикали, които се добавят и в перилните препарати, за повече пяна).

Пълното изчистване на личицето може да отнеме месеци.

Свържи се с педиатъра си, ако състоянието на детенцето ти се влоши, което не вярвам да стане.

# 7
  • Мнения: 292
 Hug Много благодаря Фея-кръстница, ще погледна какво съдържа течния сапун, а и тези дни сме на доктор. Надявам се да мине скоро, защото имам чувството че я сърби. Днес видях че едното и ушенце (това което постоянно ръчичката и е там, сякаш се чеши) също е загрубяла кожата и на места е хванала коричка, като при лишеи. Да видим какво ще ни каже доктора !!!

# 8
  • Мнения: 257
Благодаря за отговорите момичета.
Фея-кръстница , пъпчиците са червени на цвят и на пипане кожата е суха.
Ако знам че мляко на Мустела ще я оправи, ..... отивам да купувам  Simple Smile Simple Smile
Още веднъж ви благодаря   bouquet

Не мляко а лосиона,щом е суха кожата ще е добре да я мажеш с него
А и може да спреш да я къпеш 1-2 дни или я къпи през ден,защото от водата пъпките и червените петна се възбуждат,знам че в тая жега е немислимо но така по-барзо ще се скрият
Поне при нас беше така  bouquet
п.п а и този лосион не овлажнява, а омазнява

# 9
  • София
  • Мнения: 6 011
И моят син имаше подобни проблеми, след консултация с лекар му изписа Елоком, а за поддържаща козметика след затихване на лишеите - А-Дерма,  с чиито продукти го мия и мажа и до сега. Води се Атопичен дерматит.
Ако кърмиш е добре да намалиш млечните продукти в менюто ти, това при нас много го облекчаваше.

На твое място не бих мазала детето с нищо в момента, особено "изписано" от нас тук, може да е нещо неподходящо и да се влоши детенцето, дори не бих чакала деня на консултацията, а щях да заведа детето веднага на лекар. Темата за дерматита в Здравния подфорум е дълга и на места доста стряскаща.

# 10
  • София
  • Мнения: 431
И моят съвет е да заведеш детето на лекар и да не мажеш с нищо на своя глава. От Мустела Стелатопия кожата на сина ми се възпаляваше и ставаше още по-зле, така че внимавай.

# 11
  • Мнения: 8 163
... тези дни сме на доктор. Надявам се да мине скоро...
Прекрасно! Надявам се и той да потвърди, че това е само бебешко акне. Щом петната не се белят като пърхут, не би следвало да е дерматит. Ама е трудно да се прецени без да се види.

Да те успокоя: дори да е дерматит, болшинството деца го "израстват" като навършат 2 години.

Кажи каква е диагнозата, като имаш такава.

Стискам палци!

# 12
  • Мнения: 1 170

А и може да спреш да я къпеш 1-2 дни или я къпи през ден,защото от водата пъпките и червените петна се възбуждат,знам че в тая жега е немислимо но така по-барзо ще се скрият


Това, за което ме подсещаш е, че в периода, в който имаше проблем детето ми спрях да го къпя с каквото и да е, освен с чиста вода. За около месец бяхме така, а след това лека полека започнахме пак с шампоана Peace

# 13
  • Мнения: 292
Здравеите момичета,
малката я къпя от два дена само с вода, а лицето мия само с преварена водичка( от както са излезли пъпчиците). Днес сме на доктор. Като се върнем, ще пиша какво са ни казали.   bouquet

# 14
  • Мнения: 8 163
Бичо, какво стана?

Общи условия

Активация на акаунт