Синът ми пишка често

  • 8 722
  • 29
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 9 456
Не мога да разбера, какво му е. Tired
Верно, че пие много вода, много течности. Ама той си е така от бебе още.
Прави ми впечатление, че пишка 4-5 минути след като е пишкал преди това.
Питах го, дали го боли, пари щипе, но твърди, че нищо му няма. а и съм сигурна,ч е ако имаше нещо, то той нямаше да търпи без да ми каже.
Интересното е, че нощно време това не се случва.
Страхувам се да няма някакъв проблем. Sad Praynig

# 1
  • Мнения: 3 479
Вместо да се притесняваш помоли педиатъра да ти пусне едни изследвания на урината. Така ще разбереш, ако има проблем. Ако пък няма още по-добре, нека си пишка детето особено щом пие много течности.
И не се притеснявай излишно щом няма други оплаквания.  bouquet

# 2
  • Мнения: 811
А защо не го заведеш при нефролог?

# 3
  • София
  • Мнения: 9 456
Да, знам, че трябва да го заведа при педиатърката, но междувременно ми се щеше да разбера, дали някой вече се е сблъсквал с подобен проблем и евентулано има ли сходни неща. Rolling Eyes

А за нефролог, предполагам, трябва с направление да отидем. Thinking

# 4
  • Мнения: 4 244
Копче, най вероятно е настинал
Какъв е цвета на урината - ако е бистър и светъл, няма място за притеснение, обаче ако е мътен, най добре го грабвай и на лекар.
Ако му е бистра урината, вземи да му напариш крачетата довечера по най бабешки и ще видиш че ще се оправи.
Може да е седял бос на течение и затова така да се е простудил
Моята кака ми прави така от време на време и като я напаря се оправя. Но винаги проверявам урината и дали е бистра. Слава Богу не ни се е налагало да тичаме на доктор.

# 5
  • Мнения: 811
Дъщеря ми беше същата /преди лечението/. Четири месеца и десетина изследвания, за да определят диагнозата.
До 5 год. възраст децата трудно контролират мускулатурата. Но пишане на пресекулки, връщане в тоалетната отново след 3-4 митути не е съвсем редно.

Не се притеснявай излишно, но го заведи на лекар
Успех

# 6
  • Мнения: 811
Копче, най вероятно е настинал
Да, но ако е временно.
Но Копче пише, че така е от бебе.

# 7
  • Мнения: 3 164
Здравей-и ние с малкия имаме същия проблем.Понеже вече времето се пооправи(чук-чук),реших да го приучвам без памперс,но честно казано се отказах за сега,защото пишка през 5-10мин и аз почти никога не го хващам да седне на гърнето и нямаме в наличност 20 чифта панталони и слипчета-незнам дали е нормално,но аз мисля да се обърна към педиатърката,още повече че той не пие мн.вода или др.течности(освен кърма).
Дано при вас (а и при нас) няма нищо обезпокоително!

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Копче - малкият ми племенник е така. Мине не мине 5-10мин. и айде - пишка му се!На 7г6м е.
Не е изследван и най-вероятно му няма нищо, но...Нощем е спокоен и ако е много зает с нещо - пак забравя да пишка често.

Но ти изследвай Христо, за да си спокойна, че не е нещо здравословно!

# 9
  • София
  • Мнения: 9 456
Копче, най вероятно е настинал
Какъв е цвета на урината - ако е бистър и светъл, няма място за притеснение, обаче ако е мътен, най добре го грабвай и на лекар.
Благодаря ти за съветите! Simple Smile
Дано да е само настиване, защото той наистина ходи постоянно без пантофи, а сега в това преходно време подът в къщи е студен. Thinking
Е, ама тогава си викам, то бебето непрекъснато на пода си пълзи, пък... Rolling Eyes
Иначе, урината не съм я заглеждала какъв цвят е, но веднъж се изпишка в гърнето си и не ми се стори нищо подозрително.
Довечера ще го водим при JP-то. Тя да видим к'во ще каже. Praynig

# 10
  • София
  • Мнения: 9 456
Копче, най вероятно е настинал
Да, но ако е временно.
Но Копче пише, че така е от бебе.
Не, не.
Писах, че така е от бебе, затова, че пие много вода. В смисъл, че това не е от скоро с по-високият прием на течности=> по-често пишкане.
За водата ставаше дума.

# 11
  • София
  • Мнения: 9 456
Здравей-и ние с малкия имаме същия проблем.Понеже вече времето се пооправи(чук-чук),реших да го приучвам без памперс,но честно казано се отказах за сега,защото пишка през 5-10мин
Мисля, че нямате проблем, просто детенцето още свиква с 'новата обстановка'. А и в началото не могат да владеят мехура си. Това се научава. Simple Smile

Нашият батко е на 5 г. и това е прецедент за него. Rolling Eyes

# 12
  • София
  • Мнения: 9 456
Копче - малкият ми племенник е така. Мине не мине 5-10мин. и айде - пишка му се!На 7г6м е.
Не е изследван и най-вероятно му няма нищо, но...Нощем е спокоен и ако е много зает с нещо - пак забравя да пишка често.
Но ти изследвай Христо, за да си спокойна, че не е нещо здравословно!
Да, непременно ще го заведа да го изследват, че съм притеснена от това непрекъснато: "пак ми се пишка''.  Sad Sad Rolling Eyes
Вчера в детската градина е пишкал 6-7 х само преди обяда. ooooh!
Иначе нощем е спокоен, няма нищо тревожно. Следобедният сън също. Confused

# 13
  • София
  • Мнения: 9 456
Вчера заведохме Христи при нашата лекарка.
Тя го пипа на разни места, гледа му и пишока. Нищо. Нито реагира на болка. Нищо.
Вечерта пак пишка около 5-6 х на чести интервали. Thinking
Днес излязоха и изследванията на урината. б.о.
Т.е. че урината е чиста. Praynig Hug Whistling Simple Smile

Лекарката ни питаше, дали не е наказван скоро и такива работи, та да не търсел начин да му обръщаме повече внимание.
Дали в детската градина нещо не го травмирало и др. подобни. Thinking newsm78

# 14
  • Мнения: 781
Днес и моя син го забелязах ,че пишка така като махнах памперса мислех да го изпишквам на 20 минути ,че и без това на яслата го слагат на гърне ,та да махаме вече памперса ,но той за 20 минути се изпишка 3 пъти в гащите #Crazy.Направо и аз се чудя каква е тази работа ,чиста като вода му е урината .И си мисля ,че може да е от стрес ,защото е в период на адаптация към яслата-от скоро тръгна.Дано е от това.

Общи условия

Активация на акаунт