Зачеване в ден, не по време на овулация

  • 115 408
  • 155
  •   1
Отговори
Още не се е сбъднала нашата мечта съвсем, но вече видях двете черти и усещам симптомите, така,че реших да разкажа как се случи.
 Както бях писала във форума от две години правихме опити за бебе,миналата година правих изследвания и всичко изглеждаше наред,но пак нямахме резултат. Вече се бях отчаяла много, заглеждах се по хорските бебета и големи тумбаци и много тъжно ми ставаше. Бях решила тази есен сериозно да тръгвам по доктори. През август ходихме на почивка и посетихме Троянския манастир, знаех, че там се намира т.н.чудотворна икона на Богородица. Запалихме със сина ми и мъжа ми по една свещ .
 Върнахме се оттам, а след няколко дни майка ми, както си вървяла, намери на улицата чисто нова бебешка дрешка- някоя майка навярно я е изтърсила от количката. Честно казано това ми вдъхна някаква надежда, че не може да е случайно.
 Няколко дни по-късно случайно видях в една тема за овулацията, че някои хора смятат първите дни след менструация за най-опасни за забременяване. Направихме опит в последния ден от менструацията и чудото стана. Чаках цикъла си на 8, но започна само леко зацапване, което продължи точно един ден и от 9 насам няма нищо, гърдите ми станаха болезнени, а теста ми в петък показа две черти. Още си го пазя и го поглеждам отвреме навреме , защото не мога да повярвам. Само се моля всичко да е наред при прегледа.
 Не съм много набожна, но все пак е голямо съвпадение. Може би понякога е нужно малко повече вяра, че ще се случи това, което толкова искаме. Two Hearts

oops Възможно ли е да се забременее в друг ден, освен в 48-те часа на овулация, които са точно посредата на цикъла. Това с първият и последният ден от цикъла, ме втрещи, за първи път чувам подобно изумително твърдение!

Последна редакция: вт, 24 юни 2008, 10:27 от медовинка

# 1
  • Мнения: 91
Според мен си е чиста проба съвпадение или просто си имала 2 овута.До колкото зном бременност без ову е доста трудно

# 2
  • Мнения: 2 309
Бременност без овулация,няма как да настъпи...

# 3
  • някъде там......
  • Мнения: 477
Бременност без овулация,няма как да настъпи...


 Peace
 
Вероятно е било или цветна бременност, или много ранна овулация

# 4
  • Мнения: 3 988
просто си имала 2 овута.
В един месец?! Съмнявам се.

Вероятно е било или цветна бременност, или много ранна овулация
Колко ранна да е била тая овулация?! В последния ден от цикъла!?!?!? Нека да се изкажат по-запознатите, но аз не съм чувала за овулация в края на цикъла.

Най-вероятно да правили секс и след това.

Както и да е! Весела бременност на авторката на цитирания постинг и здраво бебе след леко раждане! Flowers Four Leaf Clover

# 5
  • Мнения: 135
Колкото и да е странно овулация може да настъпи дори по време на менструалното кръвотечение. Не е един случаят на жени забременели така. Овулацията може да е по всяко време, както много по-рано, така и много по-късно, всичко е индивидуално.

Няма как да се забременее без овулация, защото това дето те "забременява" трябва да оплоди нещо, а това дето трябва да се оплоди се отделя само по време на овулация. Самата дума идва от латинската дума за яйце - ovum; т.е. момента на отделянето на яйцеклетка. Може сексът да не е по времето на овулация, "плувците" теоретично могат да издържат до 5 дни в тялото на жената, но пак трябва да има овулация, за да стане. Съжалявам, че така го обяснявам ама...

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Ха, вчера ходих да ми взимат секрет за микробиология, защото подготвям инсе. Та лекарката ми вика "яяя май имаме овулация", защото някаква тапа там на цервикалния канал незнам каво си. Аз и се изсмях и казах че на 7-ми ден от цикъла няма как да стане. Но тя каза, че така била забременяла с първото си дете, пък с второто 2 дни преди цикъл. newsm78 Или е безкрайно некомпетентна или е вярно това и може да се случват такива неща.

# 7
# 8
Здравейте и от мен! След  около 3,5г.  опити за  забременяване  , съвсем неочаквано  забременях. Невероятно за някой,  но  беше на 7 -мия  ден  от м.ц.Менструацията ми е на 26-28 дни.Така че няма невъзможни неща.

# 9
  • Мнения: 616

Няма как да се забременее без овулация, защото това дето те "забременява" трябва да оплоди нещо, а това дето трябва да се оплоди се отделя само по време на овулация. Самата дума идва от латинската дума за яйце - ovum; т.е. момента на отделянето на яйцеклетка.
Съжалявам, че така го обяснявам ама...
Много ти е точно обяснението и страшно ми хареса  Simple Smile Няма за какво да съжаляваш.

# 10
  • Мнения: 12 648
Мили момичета,
Извинявам се, но прочете 1 учебник по биология или най-елементарна книга за полово възпитание.
Пожелавам ви да забременеете независимо от деня.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Четем бе Мадам, четем. Ама ей на - на мен лекарка ми го разправяше това. Не че и повярвах де Laughing А преди 5 години като реших да забременявам акушерката пък ми даде такава рецепта - момче на 5 или 9 ден, момиче на 15. Чудя се чак дали е смешно или страшно. Ние тука може да си дрънкаме глупости, ама не ни е това работата все пак. Но тези хора са специалистите към които да се обърнем ако имаме проблем. И те да ги разправят такива....... То това с много ранна и много късна овулация си е градска легенда май, но от къде ли е тръгнала newsm78

# 12
  • Мнения: 2 423
Мили момичета,
Извинявам се, но прочете 1 учебник по биология или най-елементарна книга за полово възпитание.
Пожелавам ви да забременеете независимо от деня.

За кво" ни се извиняваш ако бяхме прочели поне един учебник, работата щеше да стане ама на нас не ни се чете само ни се "е.е"  Joy
А за пожеланието да ти се връща Praynig

# 13
  • Мнения: 2 309
Е на какво се чудите всащност...????????
Какво значение има кога е деня на зачеване????
Смятате,че ако не е около 14 ден НЯМАТЕ овулация ли ooooh!

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Чуденката е как при мен с 6 дневно кървене на 7-мия имах ову. Още пък по чудно ми е как да си направя момче на 5-ти ден.  Не е казано че точно на 14-ти ден се случва, ама пък веднага след менструалното кървене.... кога порасна тоя фоликул кой го знае.

Общи условия

Активация на акаунт