винаги ли е по-рано?

  • 3 479
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 375
Знам че износването на близнаци е по-трудно,но винаги ли се раждат по-рано от 39-40 та седмица,има ли мами износили ги докрай,и как се раждат в повечето случаи,секцио или нормално?

# 1
  • Мнения: 2 950
Противно на всякакви слухове и не само слухове за ранно раждане на близнаци и задължително секцио, аз родих моите в 39-а седмица.  Grinning Нормално.  Grinning Но..... от 6-ия месец бях на легло с няколко разходки, а от 7-ия като си легнах в легълцето, та чааак до раждането... ходех само на тонове. Но все пак избутах до 39-а. Желая ти успех!  Hug

# 2
  • Мнения: 4 965
Амиии, не винаги: аз родих в 35 г.с. - секцио, но братовчедката на мъжа ми преноси 4 дни (освен, ако не са й били объркали термина) - "нормално".

# 3
  • Мнения: 3 376
Противно на всякакви слухове и не само слухове за ранно раждане на близнаци и задължително секцио, аз родих моите в 39-а седмица.  Grinning Нормално.  Grinning Но..... от 6-ия месец бях на легло с няколко разходки, а от 7-ия като си легнах в легълцето, та чааак до раждането... ходех само на тонове. Но все пак избутах до 39-а. Желая ти успех!  Hug

А дали има наистина толкова директна връзка между пазене на леглото/активност в последните месеци и "избутването" на седмиците? Ти не си първата, за която знам, че е лежала и е успяла да "остиска" почти до термин. Други мами ще споделят ли?  Grinning

# 4
  • София
  • Мнения: 415
Не знам дали има връзка, но аз с лежане и шепа лекарства изкарах до планово секцио в 36 г.с. Можех и още да изкарам Wink Иначе бях с контракции от 15 седмица и от седми месец със скъсяване на шийката. Определено при двуплодна бременност се препоръчва повече почивка. Но всичко е индивидуално и по преценка на лекар  Peace

# 5
  • Мнения: 2 950
Противно на всякакви слухове и не само слухове за ранно раждане на близнаци и задължително секцио, аз родих моите в 39-а седмица.  Grinning Нормално.  Grinning Но..... от 6-ия месец бях на легло с няколко разходки, а от 7-ия като си легнах в легълцето, та чааак до раждането... ходех само на тонове. Но все пак избутах до 39-а. Желая ти успех!  Hug

А дали има наистина толкова директна връзка между пазене на леглото/активност в последните месеци и "избутването" на седмиците? Ти не си първата, за която знам, че е лежала и е успяла да "остиска" почти до термин. Други мами ще споделят ли?  Grinning

Ами има връзка, след като лекарите го казват.  newsm78 Аз от началото на 7-ия ставах само за тоалетна и да се изкъпя. И като станех, на 5-6-а минута вече усещах силна тежест между краката и трябваше веднага да легна. Бебоците тежат и натискат "изхода"  Joy Затова се лежи. При мен първият беше мноооого ниско и напираше да излиза рано-рано. Joy Не ме питай колко тона книги изчетох...а, и мога да ти разкажа всички сериали  Joy

# 6
  • София
  • Мнения: 1 836
Леле Деси, ти си герой! Браво! Не знаех, че си родила в 39 г.с.

Аз бях точно обратното - движех се много, дори последния месец му ударих голямо чистене, че правихме ремонт  Confused Родих в 36 г. с. и 5 дни, сигурна съм, че дори и да бях лежала нямаше да изкарам повече; бях убедена, че ще родя до 2-3 дни. Родих нормално  Peace

# 7
  • Мнения: 375
Благодаря за отговорите,може би наистина е индивидуално и трябва да се следи положението

# 8
  • Мнения: 623
Ако се появи проблем,лежането и лекарствата помагат.......а и малко късмет,разбира се. Simple Smile
Аз от началото на 6-тия месец бях с контракции и скъсена шийка,така минах на строг режим на легло.Само WC,бърза баня и излизане единствено за прегледи при док.Така с много стискане изкарах до 37-ма,планово секцио - и двамата бяха седалищно,първия вече тръгнал да натиска да се ражда.
Почивай си повече и по-отрано.
Успех! Hug

# 9
  • Мнения: 1 174
Аз изкарах супер лека бременност,без да пия никакви лекарства и не се спирах до последно,даже се качвах пеш до 5-ти етаж по гостита . Crazy
Термина ми беше на 26.09. , родих на 1.09.даже незнам това коя г.с.е точно Embarassed 36 ли newsm78 Спомням си думите на гинеколога ми "само да влезем в септември",еми влязох Mr. Green Бях в болницата от 2 дни,че лекаря  се притесни от кръвното ми 140/90,малко високо и бебоците решиха да излизат,започна да ми се втвърдява корема,имах 2 см.разкритие,заради кръвното и тесен таз,спешно секцио и това беше.Успех на бременните мами и спокойствие Hug

# 10
  • Мнения: 4 965
А дали има наистина толкова директна връзка между пазене на леглото/активност в последните месеци и "избутването" на седмиците? ...

Зависи от бременността.
Аз лежах нон-стоп, докато въпросната братовчедка на мъжа ми си беше много активна, а после момчетата й се родиха и двамата по около 3 кг. и половина.
А моите шушулки бяха около 2 кила всяка.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 580
       Моите ги родих в 39 седмица с планово секцио, но с лекарства и лежане след 6-тия месец.  И аз като Деси мога да разкажа телевизионната програма през тези месеци. Laughing

# 12
  • Мнения: 450
И аз така 1countingsheep smile3529 през цялата бременност много пазене до 37 седмица планово секцио,
но си има и други плюсове, освен износването на бебетата,
мъжа ми се научи да готви супи и мусака, а на 24.12 / 3 дена преди да родя/ замеси и хлебче за Бъдни вечер moresmile

# 13
  • Мнения: 60
Аз също си износих близнаците до 39 г.с., но последните месец и половина не съм излизала навън, освен за консултация. Беше ми адски тежко. При мен пазенето на леглото беше почти задължително, защото като ходих например до детската градина на баткото, получавах контракции. Родих ги нормално, всяко от бебетата тежеше по 3200 кг.

# 14
Uplashihte me s tova legane Embarassed

Ne ste li hodili na rabota?

Az sum v kraia na 3tia mesec, ne samo che rabotia na pulen raboten den, ami i putuvam po malko. Tukmo kum kraia na 6tia mesec mi se ochertava edna komandirovka za okolo sedmica.

Pochivka = sedene? Ako ne drugo, pone sedia po-goliama chast ot denia.

PS Izvinete me za latinicata, ne vigdam kredor da se vklucha na kirilica

Общи условия

Активация на акаунт