След феталната морфология...

  • 4 654
  • 23
  •   1
Отговори
Здравейте момичета, миналата седмица бях на фетална морфология .Когато попитах дали всичко е наред с бебето, получих отговор :
"Горе-долу да, главичката е малко по-малка от страндартните размери за 22 г.с."
И това сега ме притеснява и и незнам дали е опасно и дали да правя следващ преглед на 4d за още едно мнение.Споделете при вас имало ли е такова разминаване и имам ли основания за притеснения.

Предварително Ви благодаря.

# 1
  • София
  • Мнения: 7 020
Ох, много мразя такива доктори. Изтърсят някоя глупост и изобщо не ги интересува какво става в главата на бременната жена. Изобщо не се притеснявай. Много често размерите на бебчо не съвпадат точно с гест. седмици. За твое лично спокойствие няма нищо лошо да отидеш на фетална морфология при специалист (твоят доктор определено не е такъв) да ти обясни всичко точно и подробно и да си караш лека и спокойна бременност.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 004
Ох, много мразя такива доктори. Изтърсят някоя глупост и изобщо не ги интересува какво става в главата на бременната жена. Изобщо не се притеснявай. Много често размерите на бебчо не съвпадат точно с гест. седмици. За твое лично спокойствие няма нищо лошо да отидеш на фетална морфология при специалист (твоят доктор определено не е такъв) да ти обясни всичко точно и подробно и да си караш лека и спокойна бременност.
Напълно подкрепям buni

# 3
  • Мнения: 428
"Горе - долу да" Crazy Е този лекар е компетентен, няма що Close
Според мен няма от какво да се безпокоиш, но като знам как в това положение всяка недомлъвка може да те изкара от равновесие те съветвам да отидеш и на друг лекар - за твое успокоение. Не е нужно да е 4d, добрият специалист прави диагностика и на двуизмерен ехограф.
Когато аз ходих на фетална, на края на прегледа получих документ с подпис на лекаря и печат на клиниката, в който подробно бяха изброени всички показатели които са гледани и съответно данните на бебето спрямо тях. На теб дадоха ли ти нещо подобно?

# 4
  • Мнения: 191
И аз ненавиждам такива доктори Close Мисля, че е съвсем нормално лекото разминаване в г.с. За твое успокоение посети още един, ама този път истински доктор, защото такива, като оня направо...  Twisted Evil Тия хора сърца нямат!

# 5
Не никакв документ не получих.А след колко време да отида на следваща фетална морфология? Тази е правих вчера.В смисъл да не навредят на бебчо тези чести прегледи на  4d?

# 6
  • Мнения: 3 621
Ох, много мразя такива доктори. Изтърсят някоя глупост и изобщо не ги интересува какво става в главата на бременната жена. Изобщо не се притеснявай. Много често размерите на бебчо не съвпадат точно с гест. седмици. За твое лично спокойствие няма нищо лошо да отидеш на фетална морфология при специалист (твоят доктор определено не е такъв) да ти обясни всичко точно и подробно и да си караш лека и спокойна бременност.

А при кой лекар и къде ходи на ФМ, и защо не са ти дали никакъв документ ...
За свое успокоение потърси още едно мнение
Пожелавам ти лека бременност докрая   bouquet

# 7
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не се връзвай. И на мен на такъв преглед ми казаха, че размерът на главата изостава с 1 месец спрямо останалото тяло. До раждането не спрях да го мисля това!... Родих напълно съразмерно бебче Grinning

# 8
  • София
  • Мнения: 17 591
1. Стандартни означава средни. Не точно толкоз със закон.
2. Определянето на абсолютни размери е малко субективно - зависи от уменията на ехографиста - и по принцип метода допуска доста голяма грешка... Така че "малко по - малко" означава "трябва да кажа нещо, пък не знам какво".

# 9
  • Мнения: 3 675
По-добре потърсете още едно мнение.Момиченцето на една приятелка казаха, че ще се роди дребно около 2600, а момата се пръкна над 3 килограма.Всичко може би е въпрос на време, детето расте до края на бременността.

# 10
A колко време да изчакам за следваща фетална морфология?

# 11
  • Linz
  • Мнения: 11 619
A колко време да изчакам за следваща фетална морфология?
Между 22 и 28-30 г.с. костите не се виждат добре, така че изчакай.

# 12
  • София
  • Мнения: 5 079
Спокойно, не вярвай много на тези мерки, см и обиколки... УЗ дават големи отклонения и никой не може да каже с такава категоричност дали има отклонение или не.
Наслаждавай се на всеки миг от бременността и не се връзвай и притеснявай, така сигурно вредиш на бебчето си...  Hug

# 13
  • Мнения: 1 668
Аз посещавах и трите фетални морфологии - 14, 20 и 32 седмица. В 32 вече лекарката ми обърна внимание, че главичката върви 3 седмици напред. До края на бременността ми беше кошмар - тъй наречената разлика стана 4 седмици. Според моя лекар това е пълна глупост и не трябвало да се шашкам по много причини - 1. пиех матерна, която уж действала така 2. всички видеозони били китайски и съответно таблиците, които са заложени в тях отговарят на техните стандарти, а това означава, че те се раждат с по-малки глави и по-дълги крака. Съответно доста често Бг лекарите просто изръсват някой бисер, без да се замислят. Та... аз обиколих около 10 специалиста, които ме увериха, че всичко е наред. Моят лекар ми обясняваше да не се връзам на глупости, но аз тъпо и упорито се притеснявах до раждането. Да ти кажа и като родих главата на иван не изглеждаше голкова голяма, спрямо другите деца. тогава пуснах същата тема  Laughing. ходех на феталната при Димитрова, която уж е една от най-добрите.... Баз коментар

# 14
  • София
  • Мнения: 2 801
Ако много се притесняваш, можеш да отидеш още другата седмица на ехограф (да не казвам още тази), разбира се при друг доктор! Не се тревожи излишно, на мен пък ми бяха казали, че бебо е с голяма главичка, а тя си беше толкова нормална Grinning, ако ти кажа как си го представях преди раждането...   Joy ум да ти зайде.
Спокойствието е най- важното за бебчо в момента, всичко ще е наред, ще видиш! Hug

Общи условия

Активация на акаунт