Не спира да кашля

  • 10 095
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 139
 Синът ми вече повече от месец не спира да кашля. Започна с настинка/според един лекар/ към втората седмица имаше и Т-ра за два дни. Той ходи на ясла. Два пъти за по седмица си стоя вкъщи да се лекува. Вече си мисля, че всички съществуващи сиропи за кашлица ги имам. Ходихме и на пулмолог. Гърдите са му чисти. Сега му давам Вентолин, но той не се повлиява от него. Правихме и изследване за алергия - няма. Вече незнам къде и на какъв лекар да го водя. Педиатърката предлага да отидем на УНГ да го видят за трета сливица.
 Даите идеи какво да я правим тая кашлица! А тя се променя - ту е суха, ту влажна, зависи от сиропа, който давам в момента вероятно.

# 1
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Какъв тест за алергия правихте на такова малко дете? Кръвен ли? Не е ли рано изобщо за всякакви тестове за алергия?
Така или иначе причина за кашлицата трябва да има. Направете консулт и с УНГ да видите той какво ще ви каже.

# 2
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Какъв тест за алергия правихте на такова малко дете? Кръвен ли? Не е ли рано изобщо за всякакви тестове за алергия?
Така или иначе причина за кашлицата трябва да има. Направете консулт и с УНГ да видите той какво ще ви каже.
тест под 4г е нереален
това първо
второ - нормално е в яслата
сина ходи 1месец на дг и боледува два пъти - две седмици дома, две нтам
дъщерята е зле с хремите и кашлиците и открихме 3 сливица - най-добре идете за да знаеш защо детето е предразположено
а иначе и аз сега се уча с какво да боря кашлицата - сладко от дюли и семки от дюли и имаше бабешки рецепти дето много ги хвалеха аам трябва да ги търся

# 3
  • Мнения: 139
Тест за алергия не сме правили, разбира се. Изследване на кръвта правихме. Малък е за тест!

# 4
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
...Педиатърката предлага да отидем на УНГ да го видят за трета сливица...

Послушай педиатъра!  Peace Твърде вероятно е да има проблеми с третата сливица. Хърка ли докато спи детето?

# 5
  • Мнения: 162
Колко е голямо детето?Според мен тази кашлица е от алергия към нещо.При по-малките деца еозонофилите може да се в норма,а именно те са признак на алергия.Вие сте правили само кръвна картина с диференциално броене .Какви сиропи давате?Пробвайте само с един антихистаминов-например Ериус,Ксизал или Кларитин,разбира се след консултация с педиатър.

# 6
  • Мнения: 3 929
Заведи детето на УНГ, поне да изключите 3-та сливица като причина или да установите, че тя е причина за кашлицата.

# 7
  • Мнения: 139
Благодаря ви, момичета, за съветите. Мисля утре да го отведем на УНГ при Френгов в Транспортна б-ца. Той в момента е отново с много възпалено гърло, хрема и температура. Вече не помня от кога не е бил напълно здрав.

# 8
  • Мнения: 139
za_tan4e, до днес му давахме Вентолин. Преди него беше Флудитек и Мукосолван / не съм сигурна дали правилно изписвам имената/, всичко е по лекарско предписание. Днес пък педи ни изписа Сометролим, тя само това си знае.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 742
И ние бяхме така.Извадихме третата сливица.В последствие се оказа ,че е алергия.На алергични деца НЕ СЕ вади трета сливица!!!Направи ми алергия към цветя!!!

# 10
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
На тази възраст доста трудно се доказва дали третата сливица е възпалена на алергична основа или не.
Дъщеря ми има подобни проблеми. Но се повлиява моментално от антихистамините и УНГ докторът е категоричен, че не трябва да я вадим. Точно, защото алергията ще си намери друг начин да се изрази.

# 11
  • Мнения: 162
Вентолина е за спазъм.Това добре.Мукосолван и Флудитек -за кашлица,но не пие никакъв антихистамин-противоалергичен сироп или капки ,които да подтиснат евентуална алергия.Суметролим се дава ,когато има силно зачервено гърло.
И двамата ми сина имат такъв проблем.Но вече усещам ,кога кашлицата е алергична и веднага започвам с Ериуса или Кларитина.Могат да се дават по-продължително време-до 3 месеца пролет и есен ,защото тогава се обострят алергиите..

# 12
  • Мнения: 1 645
В момента и Дани има много силна кашлица,не може да спи от нея.
Пробвах много видове сиропи,включително и Тусирол,който е много силен,но трябваше по някакъв начин да му намаля кашлицата.
Пробвах и с бабинки.Резултат няма.
Педито искаше да му бие Урбазон,но аз не разреших.
Все си мисля ,че тази кашлица я предизвика едно противалергично лекарство - Фликсонозе мисля че беше.Иначе съвпадението е много голямо.
Искам да то тествам за алергия,но не мога още да се спра на даден алерголог.
Днес пак ще го водя на лекар,трябва да има причина за тази кашлица

# 13
  • Мнения: 3 157
И Марти кашля вече 10дни и вкъщи е цяла аптека-в началото синекод(уж беше суха кашлицата),след това мукоплант,след него вентолин+флавамед+зиртек капки+вит.ц амп.+низита кремче+пулмекс унг.....сега вече и аугментин ЕС.При него се оказа,че дозата,с която започнахме е много малка и оттам инфекцията слезе надолу,та сега е някакъв кошмар-кашля като дърт пушач и гърдите му постоянно хъркат Cry
Моят съвет е да минеш през още някой лекар заедно с торбичката с лекарствата,може и при вас да се окаже нещо подобно

# 14
  • Мнения: 640
Да се присъединя и аз към патещите от тази кашлица. На Иван е без сополи, без температура, няма нищо на гърлото и дробчетата. Но не спира ден и нощ. Докторката каза,че била алергична от сезона Confused Сега сме на Флудитек, Ериус и Исиот(билка с мед,която не мога да го накарам да глътне) Sad. Кога ще отшуми това чудо???

Общи условия

Активация на акаунт