1 месец през лятото...

  • 1 223
  • 4
  •   1
Отговори
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
Здравейте мили мами,
Аз само искам да споделя с вас притесненията си относно месеца, който се полага на татко ни през лятото,за да бъде Валка с него.
Моите притеснения не са свързани с това дали той ще се грижи добре за нея, сигурна съм в това, просто ми е за първи път и се чувствам доста зле.
Моля за съвет от тези от Вас, които вече са минали този период , как по-лесно мога да преодолея усещането за празнота у дома и как да направя така, че времето да мине по-бързо?
От друга страна , аз не съм сигурна, че тя ще изкара цял месец с него, тъй като той е в чужбина по принцип и си идва 2 пъти в годината, последно беше тук преди Нова Година, а и знам, че я влече дома доста силно. Бяхме на екскурзия 10 дена, на седмия искаше да се прибираме, въпреки забавленията, които имаше и разнообразието, тя се беше затъжила за нейната си стая и нейните си пъзели и играчки.
Събирам съвети как да премине по-леко тази временна раздяла с нея, като че ли мисълта, че тя трябва да държи връзка с татко си(те се чуват всяка седмица по тел) малко ми помага, знам, че детето ми има нужда от него, а ние родителите се стремим да угаждаме на децата до колкото е възможно.. Освен това тя му липсва много също. Икам да си имат тяхното време заедно.
Само да не тормози мен психически както винаги е правил, надявам се това да ми спести Sad

# 1
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
не съм разведена
ще ти кажа, че първия път като дадох ДАни на нашите бях болна
сега когато давам двете деца пак е така
мен ми помага чистене и подреждане, тичане по задачи и най-вече приятни срещи с приятели
личмно аз бих те посъветвала да си направиш или хубав ремонт или почистване или да заминеш някъде малко на почивка - на село...бе някъде дето ако си сама е курорт, или просто няма да си сама а с роднини
желателно е да настроиш детето да има желание и да го оставиш един месец ...струва ми се твърде привързано към дома ви - най-вероятно компенсира известната несигурност създадена в душата му от вашия развод с тази прекомерна привързаност към дома

също така ще си позволя следния съвет - ако детето затъгува за дома да го приберете и пак да го пуснеш като му мине
но подготви таткото да не мисли че му правите номера и му разкаже как дори и с теб е искала да се прибере иначе той ще изтълкува грешно желанията на детето

# 2
  • София
  • Мнения: 1 352
Аз бих те посъветвала да си направиш график за всеки един ден, или поне да си набележиш нещата, които би могла да правиш докато детето го няма - сигурно има отлагани поради липса на време неща, които сега ти се удава възможност да свършиш. Ходи на кино, излизай с приятелки, ходи на пазар и задължително на някакъв спорт. Спорта първо тонизира, второ изморява достатъчно, така че да можеш да спиш добре и бързо. Аз също преживявам тежко разделите. Затова все още не роптая, когато свекърите взимат с тях само по-голямото дете, въпреки че никак не е честно.

# 3
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
Благодаря Ви, дами,
да и аз мисля определено да се заема със задачи основно отлагани поради липса на време, бях планирала и излизане извън града(за да не може татко й да ми звъни постоянно ,за да се виждаме двамата на саме-така беше последния път) Едва ли ще мога да си взема отпуск, едва отганизирах месеците заради сборните групи в градината.
Така сме си говорили, ако детенце иска да се върне у дома, ще се върне за няколко дена и после пак при тати, мисля, че няма да има проблем за това.
Апартамента ни е съвсем нов, горда съм, че сама се справих със завършването и обзавеждането му, Валентина беше част от всяка част по завършването и може би за това е толкова привързана към  дома, освен това си имаме една декоративна зайка и един малък котарак, за които също ще й е мъчно, зависи до колко ще и е забавно с татко й, надявам се искрено да си изкарат добре, а аз хем да свърша нещо полезно, хем да запълня времето си така, че да отмине бързо.
Благодаря за съветите   bouquet 

# 4
  • varna
  • Мнения: 676
Това е кошмарен период.Обикновено тогава започвам някакъв ремон в къщи,за да не мисля толкова много и да се притеснявам какво ли пеави детето,как ли се чувства....Гледай да си намираш някаква работа,излизай,развличай се....Но въпреки всичко е много тежко smile3518

Общи условия

Активация на акаунт