Летен вирус!

  • 8 006
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 171
Здравейте мамчета! От два дета бебчо вдига температура вечер( 39 градуса)и има диария.Апетита й отслабна и е доста кисела.А от топлото време получи обриви по гръбчето и гърдичките.Днес пак бяхме при педито и тя каза че било летен вирус.
 Има ли и други бебета, болнички от този проклет вирус и с какво ги лекувате мили мамчета. Cry

# 1
  • Мнения: 9 814
Гадно е в тази жега с висока Т.
И моето дете беше с такъв вирус миналата година и те разбирам напълно.
Скорошно оздравяване и давай много течности, за да не се обезводни.

# 2
  • Мнения: 154
Ние сме едни от потърпевшите,тези дни имахме ужасни нощи,дори стигнахме до детска клиника-включиха система,за да не се обезводни.Нашата пие само вода,но за по-малко от минута отгоре наливаме,отдолу излиза,та стигнахме до болница.Изписаха ни гентамицин,лимекс,панадол за температурата,но когато се качваше над 39 С слагахме свещичка,успяваше да я задържи 10 мин.преди поредната диария/свещичките дразнят ануса и при разстройство не се препоръчват,само в краен случай при много висока температура/Казаха ни и диета,тя въобще нищо не яде,препоръча ни педито лечебна каша на Хумана,но тя не я хареса,от днес сме на лечебно АМ,него го пие макар и по-мъничко.Взе отвреме навреме да хапва по малко.
Но три дена и три нощи бяха ужасни,просто ме пареха очите.Дано при вас да минат по леко нещата,незнам колко сте големи,но при нас всичко е насила,с много рев.

# 3
  • Мнения: 171
На 8м. е бебчо.И тя трябва да яде само лечебната храна на Хумана.Въпреки че има вкус на банан,не иска да я яде много.Днес цял ден реве и хленчи и вече не издържам  #Crazy

# 4
  • Мнения: 1 049
При нас при диария не изписват лечебна Хумана... просто се ограничава храната до затягащи зеленчуци и плодове (моркови, картофи, ориз, банани) и се избягват мазни храни. Препорьчват се повече бисквити, сухари и сухи храни. И ние сме карали не малко вируси и като не иска детето да яде просто го остави за няколко дни каквото си поиска да хапва. Така е по-добре за организма докато е болен, после ще си навакса. А ако не иска да приема достатьчно течности има специални прахчета против обезводняване, които се разтварят в малко вода или сок (ако се налага попитай педито ви). Скорошно оздравяване!  Hug

# 5
  • Варна
  • Мнения: 506
Педиатърката не ви ли изписа лечение? Бебетата се обезводняват бързо!
Дъщеря  ми скоро кара подобен вирус, изписаха и Гентамицин през устата, Ентерол и Хидрасек.
За диетата е ясно - по-сухи неща, по възможност специално АМ, без плодове (банани май можеше, наистина), без масло.
Оризовата вода също помага.
И най-вече максимално количество течности Peace

# 6
  • Мнения: 3 929
Ентерол за диарията, Хидрасек - да не се обезводнява. Може да даваш оризова вода за "затягане" и варен ориз - ако даваш да яде. Също моркови - задушени на пара или варени, варени картофи с изцеден върху тях лимон. За Т - Панадол сироп или Калпол. Можеш да свариш кора от нар и да даваш да пие отварата.

# 7
  • Мнения: 3 092
Знам аз за този вирус ..... още е на АБ  Sad
Диета - моркови , картофи , оризова вода , солети , обикновени бисквити ( ама твоето бебче май е малко за солети и бисквити , не знам  Rolling Eyes)
Много вода , хидрасек , ентерол .... май е това .
От плодовете са разрешени само банани и ябълки !
Много е тежко , знам .....
Пожелавам ви скорошно оздравяване !
Температурата я свалям с Нурофен - аз от панадола не съм доволна .
Нурофена редувам с Калпол през 4 часа , за да не се получава натрупване в организма само на едното темперауро- свалящо лекарство .....нещо такова ми обясни педиатърката !
Ще следя темата ти ...дано скоро на детенце му е по - добре !  Hug 

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
И ние сме така  Sad.От сутринта с 38 градуса и повръщане. При нас помага Нурофенл.Личната е следобяд, та ще го водя да видим какво ще каже.

# 9
  • Мнения: 953
Ужасно, ние и до инфекциозна болница бяхме стигнали, но аз отказах да я приемат там самичка.
3 дена беше с температура 39-40, диария и повръщане.
Давах й Хидрасек, Нурофен свещички и свещички против повръщане. Отделно лечебни храни на Милупа и Хумана и оризова вода, моркови. Докато спеше й давах да пие вода или  мляко за да не се обезводни съвсем.
Тези 3 дена бяха едни от най-ужасните в живота ми, побърках се от притеснения.

# 10
  • Мнения: 678
Малкия го изкара този вирус преди месец. Доста е гадничък - при нас беше комбинация от повръщане и диария, но поне Т не беше висока. Иначе често и по-малко течности, за да не се обезводни детето. Хидрасек и Вомитусхил - свещички. Държа го около седмица, като през това време му давах първите два дни глюкоза, разредена с вода, а след това по 30 мл. мляко през час.
Дано бързо се оправя бебчо  Praynig

# 11
  • София
  • Мнения: 17 591
Май разполагам с един брой бебешки тати, болен от него...  Sad

# 12
  • Мнения: 434
И аз и Ади изкарахме грипа преди месец. При мен парацетамол действаше, но при нея панадола нямаше ефект. Смъквахме температурата със компреси с оцет (по челцето и крайниците). Държа я три дни и най-накрая дадох Нурофен и спадна. Хранех само с АМ и давах много вода. Бяхме на косъм от антибиотика.. педи даже беше изписала, ама аз настоях да изчакаме още един ден и за мой късмет Т спадна. Диария почти нямаше.. беше леко разтройство и не се наложи да давам нищо запичащо.

# 13
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
И ние го изкарахме - освен всичко, което са ти писали - Хидратин Алфа против обезводняване (1 прахче в 200 мл. вода е достатъчно за денонощие) и чай от шипка. Температурата ни стигна до 39.6 - побърках се. #Crazy И всичко това - съчетано с поникването на четирите предкътника (дъещря ми всички зъби изкарва трудно и с температура - до момента тези 3-4 дни са най-големият кошмар в живота ми.  Close Сега тя вече е добре, но аз съм по-зле - след дните на напрежение малко рухнах. Но ще се оправя. ooooh!

# 14
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
Забравих да кажа - високата температура освен с Нурофен и Хексалгин смъквах с бучки лед - увити в чорапчета на бебка - под мишничките и в гънките на слабините. Ефикасно. Увиване на сгъвките на крачета и крачета с мокра кърпа.

Общи условия

Активация на акаунт