Противозачатъчни + цигари

  • 3 388
  • 4
  •   1
Отговори
Първо здравейте всички във форума. Сигурно въпросът ми ще ви се стори глупав,но наистина много ме вълнува. Аз съм на 17 години и ми се иска тъй като скоро ще ходя на море да забавя цикъла си. И доколкото знам се пият хапчета на хормонална основа даже мисля,че става с противозачатъчни.Проблемът е,че съм пушачка и знам,че не е много добре да пушиш и да взимаш противозачатъчни. Става на въпрос за около 7 дни да забавя цикъла си,т.е. да ми дойде 7 дни по-късно.Но все пак има ли някакви рискове ? Благодаря ви предварително за вашите отговори.Дано някой  да знае нещо по въпроса...

# 1
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Посъветвай се с гинеколога си дали е добра идея да почваш противозачатъчни само за да отложиш цикъла си със седмица! Докторът може да ти предложи и други варианти.
Колко цигари дневно пушиш?

# 2
Половин кутия понякога цяла.

# 3
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Ако нямаш проблеми с разширени вени, сърцебиене и др.такива, половин кутия цигари не е проблем при прием на противозачатъчни. НО! Пак ти казвам, че не е добра идея да почнеш хапчетата, само за да си отложиш цикъла с няколко дни. Това са хормони, които могат сериозно да се отразят на организма ти, ако си ги самопредпишеш. Говори с гинеколог, той ще ти бъде по - полезен от нас тук!

# 4
  • Мнения: 121
След консултация с гинеколог моята дъщеря миналата година също си отложи цикъла с няколко дена, но все пак не смея да давам лични мнения. Относно цигарите мисля, че за няколко дена не е толкова опасно, не че одобрявам пушенето но...

Общи условия

Активация на акаунт