Фруктова vs кафява захар

  • 5 468
  • 31
  •   1
Отговори
  • все тук
  • Мнения: 1 714
Та това ми е въпросът - коя от двата вида захар е по-полезна. Защото гледам, че вече предлагат в магазините и от двете, но не мога да преценя коя ще е по-малко вредназа килограмите ми  Embarassed

# 1
  • Мнения: 430
Ами ние само кафява захар консумираме мисля ,че е по-диетична

# 2
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
вземи си стевия Peace

сладка е и почти няма калории.
добива се от растение и не е химичен продукт Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 607
Фруктова не съм купувала никога. Захар ползва само мъжът ми за кафето, кафява е.  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 10 858
И аз се интересувам от този въпрос.

asyalein Стевията може ли изцяло да замести да речем рафинираната захар. Примерно за сладкиши  и т.н?

# 5
  • София
  • Мнения: 478
и мен ме мъчи този въпрос newsm78 до сега съм взимала само кафява Thinking

# 6
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
не може да се замести изцяло захарта в дадена рецепта, защото стевията е много по-сладка и се променят пропорциите в  рецептата.
аз заменям около половината захар със стевия.

кремове правя само със стевия.

пандишпан не може да се прави със стевия(забравих защо  Thinking), както и сладка или желета (няма консервиращи свойства като захарта).

напитките, мюслито, битата сметана - правя само със стевия.
имам и течна и на прах Peace
тази на прах ми е по-лесна за дозиране

# 7
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 575
Кафявата захар, с която са пълни магазините вече в повечето случаи е карамелизирана бяла захар. Трявба да се търси тръстикова захар, която също е кафява на цвят. Аз скоро взех тръстикова захар и на опаковката пише, че е от остров Мавриций, която е доста по-едра от другата. 

# 8
  • София
  • Мнения: 10 858
не може да се замести изцяло захарта в дадена рецепта, защото стевията е много по-сладка и се променят пропорциите в  рецептата.
аз заменям около половината захар със стевия.

кремове правя само със стевия.

пандишпан не може да се прави със стевия(забравих защо  Thinking), както и сладка или желета (няма консервиращи свойства като захарта).

напитките, мюслито, битата сметана - правя само със стевия.
имам и течна и на прах Peace
тази на прах ми е по-лесна за дозиране

А каква й е цената? И по диетичните магазини ли да я търся?

# 9
  • Мнения: 106
Някой ползвал ли е кафява захар за приготвяне на хляб в машинка за хляб?

# 10
  • Мнения: 1 790
За стевията:
първо опитайте преди да купите няколко варианта:
В офиса всички се бяхме запалили по едно и също време: накупувахме течна и на хапченца да си слагаме в кафето!
Извинето но ....................... Sick Туй чудо много гадно бе!
Всички се отказаха от нея - от 4 човека, нито един не беше доволен! Твърде специфичен вкус има!
Така, че моя съвет е - ако можете опитайте нещо приготвено с нея преди това и купувайте само ако ви хареса! Peace

# 11
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
За стевията:

Всички се отказаха от нея - от 4 човека, нито един не беше доволен! Твърде специфичен вкус има!


нямам идея каква продават в Бг. newsm78
тази, която аз си купувам няма остатъчен вкус.  Peace
до сега не съм усетила разлика между захар и стевия.
учудва ме това, което пишеш. newsm78
а вкусовите ми рецептори не са увредени, защото веднага разпознавам изкуствен подсладител.
какъв специфичен вкус има?

аз дадах и на майка ми едно шише от моята, до сега не се е оплакала, а тя си е каприз Wink

Вивиан, не съм в Бг и нямам идея къде се продава

# 12
  • София
  • Мнения: 10 858
asyalein извинявай  Embarassed, знам, че не си тук, но си помислих, че си си дошла или че оттук си я купила.   bouquet

# 13
  • Мнения: 3 621
Някой ползвал ли е кафява захар за приготвяне на хляб в машинка за хляб?

ползвам само кафява захар, и хляба в машината правя с нея

# 14
  • Мнения: 1 790
......................
какъв специфичен вкус има?


Ами ето такава си купихме

http://www.tzvetelina.com/bilki/stevia.html

незнам как да обясня вкуса - хем сладък, хем горчив - в началото мислех, че просто го предозираме, но колкото и малко количество да се сложи- хем сладни, хем после в устата остава вкус на някаква горчива билка!
Абе гадно си е - даже си правехме шега да черпим други колеги с кафе със стевия Simple Smile
Но това, че на мен не ми харесва, не означава разбира се, че на вас няма да ви хареса!

Общи условия

Активация на акаунт