Граждански брак - Грях

  • 8 136
  • 94
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 675
Макар, че много е писано по такива теми днес прочетох в дир.бг една статия - http://dnes.dir.bg/2008/06/25/news3132224.html според, която руската православна църква счита гражданския брак за грях.Но ще попитам аз, какво да правят тези двойки при които единия от съпрузите е атеист или некръстен. Че то по тази логика, аз живея в грях вече три години, може би ще трябва булката да доказва, че е девствена.Недейте така, все пак сме 21 век в крайна сметка.

# 1
  • Мнения: 2 161
О,чудо голямо.Ако роднините не бяха настояли за църковен брак,нямаше да се подложа на тази простотия.но беше толкова модно,когато се женихме,и аз бях толкова млада,че ми беше все тая.Църковният брак в България е като Великденските празници-до скоро никой не ги правеше и сега вече,всички се втурнаха.А дали го чувстват в сърцата си или не,това няма значение.

# 2
  • София
  • Мнения: 62 595
Както става ясно от статията църквата е против това, което ние наричаме "съжителство без брак или на семейни начала". На същото нещо руснаците му казват "гражданский брак, гражданская жена, гражданский муж", което е много различно от нашенския граждански брак. Когато става въпрос за сключване на брак изразът е да "разписатса в "ЗАКС-е", т.е. в гражданското.
Не разбирам защо очакваш религиозна институция да одобрява съжителствата. За мен е логично, но не давам морална квалификация на хората, живеещи със или без брак.

Последна редакция: ср, 25 юни 2008, 10:16 от RadostinaHZ

# 3
  • София
  • Мнения: 1 508
Граждански брак в Русия е същото като в България, другото се нарича "свободное сожительство".
http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B4%D0%B … D1%80%D0%B0%D0%BA

Съжителството в Русия се е наричало граждански брак преди 1918г., когато не е имало възможност за официално оформяне на брак извън църквата.

# 4
  • София
  • Мнения: 62 595
"Современное употребление в речи

В современном разговорном русском языке «гражданским браком» в большинстве случаев[2] называют супружеские отношения без государственной регистрации брака («сожительство»).

В официальных государственных документах с конца 1990-х вошёл в употребление термин «фактический брак», заменивший прежде принятое «сожительство».
"



Имам предвид точно тази употреба на "гражданский брак"

# 5
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
прав е човека ... за себе си .

# 6
  • Мнения: 4 380
Точно това е имал предвид патриарха- съжителство без сключен брак. Което става много модно напоследък и съм много съгласна че това не е нормално. Извънбрачни деца са вече в реда на нещата. Sick

# 7
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Познавам семейтва с църковен брак, които кръшкат. Дали са по-богоугодни? Thinking

# 8
  • Мнения: 2 931
А какво мислите за църковен брак, сключен след раждане на дете - това не противоречи ли на църковните закони - визирам отразения в bTV брак на Бареков?

# 9
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Църковния брак пък е другата мода Whistling

# 10
  • Мнения: 3 675
Или пък когато се включва църковен брак при бременна булка, нали невестата трябва да е неопетнена, а секса преди сватбата е грях за църквата.Виждала съм много такива случаи, несъмнено да чакаш дете е най-прекрасното нещо, но ако си наистина вярващ някак си не върви да се венчаеш бременна.Има свещеници при които този номер минава, но има и такива, които отказват.Като се замисля може Сиси да се окаже права Thinking

# 11
  • Мнения: 2 161
Че колко от сключващите брак в църква са вярващи?И сигурно после не се развеждат и женят повторно.Нали уж съюзът е неразрушим?

# 12
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Познавам семейтва с църковен брак, които кръшкат. Дали са по-богоугодни? Thinking

какво отношение има това към темата. грехът си е грях без значение от това да ли си вярваш или не, бракосъчетан с храм или пък си ходил на поклонение на божи гроб

# 13
  • София
  • Мнения: 62 595
Или пък когато се включва църковен брак при бременна булка, нали невестата трябва да е неопетнена, а секса преди сватбата е грях за църквата.Виждала съм много такива случаи, несъмнено да чакаш дете е най-прекрасното нещо, но ако си наистина вярващ някак си не върви да се венчаеш бременна.Има свещеници при които този номер минава, но има и такива, които отказват.Като се замисля може Сиси да се окаже права Thinking

Едно време просто са бързали да омъжат булката преди да й проличи и са казвали, че детето се е родило седмаче. Накратко, религиозните институции се опитват да контролират естествените житейски случки. Всички знаем, че религиозните правила подлежат на тълкуване и периодично се прави ревизия на отношението на институцията. Изрично подчертавам, че имам предвид религиозните институции, а не вярата. Peace

Последна редакция: ср, 25 юни 2008, 10:43 от RadostinaHZ

# 14
  • Мнения: 2 161
Ох,Божи гроб.Познавам тъпанари,които са хаджии.

Общи условия

Активация на акаунт