Кръвосмешението

  • 39 753
  • 128
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 512
За мене си е кръвосмешение.И ми е малко странно като са знаели,че са втори братовчеди.Виж ако не се познават може и да ги оправдая,но тези....

# 106
  • Мнения: 251
Ей,неверници!Естествено,че Адам и Ева са имали синове,размножаващи се помежду си,след като са станали многобройна рода.Разклонили са се после и така...

Ей, отворете малко Библията и прочетете. Когато бях ученичка и мен ме терзаеше как от двама човека Адам и Ева, които са имали двама сина Каин и Авел може да произлезе човечеството. Отворих и прочетох ... нямам подръка Библия за да цитирам, но обяснението беше, че след като Бог създава първите хора, той създава и още и когато ги гони от райската градина гони и всички останали от там. Относно Ной, той взима със себе си в ковчега освен семейството си и синовете, снахите и техните семейства, така че пак са били достатъчно. Както се разбра може да се прави поколение от роднини над 4та степен.

Е, само библията не беше  намесвана в тази тема. ooooh!

# 107
  • Мнения: 1 233
На майка ми съученичка от гимназията, преди сто години Mr. Green, имала момченце, което оставила в един дом във вътрешността на страната. Това момченце, осиновено в един голям град, след години се ожени за дъщеря й. Нямаха деца, но в един момент са разбрали какво става.
Разведоха се, а той след няколко месеца почина - катастрофира.

Мдаааа.... Thinking това е резултата от т.н. "тайна " на осиновяването....

# 108
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
И на мен са ми супер странни този тип връзки и развръзки.

Айде, хакнал ги е хормона, но този риск за поколенията Confused

# 109
  • Мнения: 2 013
Не дочетох темата, но не сещам, че проучвах въпроса с уврежданията при децата, родени от роднини, заради разни приятели-мюсюлмани от държава, в която по традиция ги женят първи братовчеди, като браковете са договорени още при раждането на децата понякога. Та обяснявах им аз колко ужасно е това и дъра-бъра, докато не реших да се заровя в интернет. Британци са изследвали пакистанските общности, които традиционно се женят за първи братовчеди, и са установили, че риска за някакви не особено значими генетични болести се увеличава примерно от 1 на 4%. Образно казано, нито помня болестите, нито процента риск, но увеличението не беше голямо в сравнение с децата, родени от нероднини. Т.е. това е някакъв голям мит, че видите ли децата от "кръвосмешение" ще се родят уроди, ненормални или нещо подобно. Друг е въпросът, че наистина се раждат повече деца с увреждания в мюсюлманските държави с такива порядки, защото там има голямо натрупване - от поколения се женят за братовчеди и гените много се "припокриват". Но в брак между втори братовчеди, когато това се случва за първи път в рода, според мен не носи по-голям риск за потомството, отколкото при хора, които не са роднини.

# 110
  • Мнения: 4 753
Специален поздрав за участниците в темата    bouquet
http://www.vbox7.com/play:63df94a4

Това е много весело...  Joy
Обаче това... http://www.dnes.bg/article.php?id=46024&page=5#comments  ....и най вече коментарите отдолу...  Sick

# 111
  • Мнения: 2 013
Специален поздрав за участниците в темата    bouquet
http://www.vbox7.com/play:63df94a4

Това е много весело...  Joy
Обаче това... http://www.dnes.bg/article.php?id=46024&page=5#comments  ....и най вече коментарите отдолу...  Sick

Слава Богу, мисля си, че вече не се разделят току така близнаци и братя и сестри. Политиката и по света, и у нас е да им търсят осиновители, които да ги вземат заедно.
В този ред на мисли - а децата, заченати чрез донорска инсеминация? Когато този донор после има деца? И колко пъти спермата на един мъж се използва за осеменяване? Аз съм чувала за 3 пъти, но може и да бъркам newsm78

# 112
  • Мнения: 521
Не ми е гнусно, но се чудя толкова ли оглупяваме от любовта

# 113
  • Мнения: 468
 Преди мнооого години много се бяхме сближили с един мой втори братовчед (братовчеди имам неограничени количества но познавам само 3-4 ма от тях). Често излизахме заедно и аз се чувствах много добре с него- спокойна и защитена. Брат ми е много по- малък от мен- тогава беше в началните класове- и аз бях  доволна, че си намерих някой с който имаме близки интереси- мотаене по нощите, танци докато ни държат краката ако има къде да се танцува и висене по пейките в градинките ако няма. Идилията продължи няколко месеца докато той една вечер ми призна, че е влюбен в мен. Бях потресена тогава. Изглеждаше ми извратено и противно. Проговорих му след години, когато вече се беше оженил. Сега след сто години ми дожалява за него, че се влюби в най- безчувствената си братовчедка.

# 114
  • Мнения: 139
Аз да си призная, аха да се влюбя във втори братовчед на майка ми, по-голям от мен с 2 години.
Лято, ваканция, излизаме заедно, имаше 2-3 целувки, аз 8ми клас. Идва един обяд да ме вземе от вкъщи и баба ми от вартата:"Ооо Сашко, как си отдавна не съм те виждала..." Shocked
Следобед се прибирам и тя явно надушила нещо ми вика: И баби ти нали знаеш че ти се пада чичо! Shocked
Много симпатичен младеж беше. Станахме много близки, но не съм го виждала от много години. ПО някога се чудя какво ли е станало с него?

За мен връзка с 2ри братовчед е немислима, познавам ги всички израсли сме заедно, калили сме се в битки, като братя са ми, не си представям да се оженя за някого от тях.

  bouquetОт друга страна, любовта е сляпа. Като се обичат младите да се вземат, щом не ги е страх от гените.

# 115
Искам да използвам темата за да попитам следното (дано не ме линчуват):
След Адам и Ева, как се е създало второто поколение на човечеството? Ясно е, че техните деца не са плод на кръвосмешение, но следващото поколение?
  Ами помежду си са се  женели, естествено.Не е било проблем, защото гените  са им били чисти и здрави.То много по-късно е било наложено  да не се  сношават роднини.Отначало генетичната линия е била чиста, но вследствие на греха всичко се е  скапало, природата, климата,  включително и  гените.То не е нужно  да си учен- вижда се  все по-ясно от ден на ден как се израждаме. За мен  е много по-трудно да повярвам, че съм произлязла от маймуна и сега се чеша по главата да  отсъдя кое е кръвосмешение и кое не Joy

# 116
  • София
  • Мнения: 6 999
Майка ми и баща ми са трети братовчеди. Знам го като интересен факт, а не като повод за срам от кръвосмешение.  Mr. Green

# 117
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
И ся к`во...??? newsm78
След като съм правил секс с втора братовчедка...
Значи съм гнусен извратеняк и неприемлив неморален ненормален кретен висша степен...
Не знаех...
Ще си сменя титлата с горното определение...
После отивам да се гръмна с ловна пушка (бренеке) и да се ковна на кръста... Mr. Green
Току виж съм възкръснал...
Тюууууу, нерадостна съдба, начи...!
Де да знаех едно време на кого да го вадя...

# 118
  • София
  • Мнения: 7 097
И ся к`во...??? newsm78
След като съм правил секс с втора братовчедка...

Точно от теб не го очаквах... Mr. Green

# 119
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 216
абе, хора, толкоз ли не можете да намерите с кого да се сношавате, че си нацелвате роднини? е те тва пък и през ум не би ми минало (въпреки, че не се знае човек на къде ще го избие  Thinking)

Общи условия

Активация на акаунт