Гледане на бебе в летните горещини?

  • 5 687
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 342
Здравейте, моля мамите с летни бебета да споделят на каква температура са гледали новороденото? У нас е доста горещо, на последен етаж сме и не смея да пусна климатика да охлажда за по-малко от 26 градуса. По принцип пише че трябва температурата да е от 20-22 градуса, но смятам че това е само за зимата.
Благодаря предварително!   bouquet

# 1
  • Мнения: 3 092
Това е и моята история ....отпреди две години .
Отгледах малката в Южния парк под дебелите сенки ..... в буквалния смисъл на думите .
Климатик за новородено  бебе ...не знам лично аз не предпочитам , освен  ако нямаш друга алтернатива . ... и пак ми се вижда рисковано освен ако не е в друга стая Tired

Последна редакция: ср, 25 юни 2008, 13:15 от Вили.

# 2
  • Мнения: 411
Аз пускам климатика в другата стая,не там където е бебчо и отварям леко вратата за да се охлади и другата.Правя го на 24,25 градуса.Вечер като си легнем пак проветрявам и ако е достатъчно хладно не пускам климатика,но ако не е пак го пускам на същите градуси и го настройвам след час да се изключи.
Така процедирам,иначе бебчо не може да спи добре. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 5 401
Климатика не пускам и до ден днешен, а сина ми вече е на 2 г.!

Дръж бебчето само по памперс, можеш да го поохлаждаш с мокър компрес. Излизайте рано сутрин и следобед след 17,30 и то само по сенките. Пази бебето от прегряване, мажи го със слънцезащитен крем, защото слънцето е доста силно!

# 4
  • Мнения: 87
Миналата година сина ми беше новороден, а лятото беше страхотно топло. Излизахме сутрин и вечер след 6ч. Обличах го само с боди потник и дори не го завивах. И само на сянка. Не съм го мазала изобщо, защото на слънце не сме се показвали.
Вкъщи беше 33 градуса цяло лято, направо ни умори. Няма спасение, свиква се. Леко рахлаждах като го мокрех с водичка и така. Климатик нямахме, но ако имахме със сигурност щях да ползвам, само бебето в другата стая.

# 5
  • Мнения: 1 477
Климатик и ние не пускаме в стаята на бебето.Държа го или по боди или по памперс.По-честичко водичка давам.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 663
Миналата година дъщеря ми беше на 4 м., когато се преместихме в апартамент с климатици. Бяха страхотни жеги и пусках климатика, сега също пускам през деня, вечер го спирам и отварям прозорците. Проблеми - никакви. Можеш да пускаш климатика в съседната стая и да оставяш отворени вратите. Аз оставям климатика на 25 градуса, достатъчно хладно става.

# 7
  • Мнения: 2 100
Бебчето мисля, че е малко за климатик в същата стая. Но ако е в другата няма проблем. Няма смисъл да мориш детето. Ако на теб ти е топло, на него също му е топло Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 1 524
Пускам климатик в стаята, охлаждам я първо, после го спирам и слагам бебка вътре - отворена врата и пуснат климатик в съседната стая. Жегата много ги мори бебетата, но пък преди години не са имали климатици, та ако се притесняваш не го ползвай.

# 9
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Моето бебе не е малко,но и аз имам този проблем.
В къщи е доста топло,климатика е в стаята при дъщеря ми,
уж все внимавам,като го пускам,но снощи го пуснах за малко
и днес вече сме със сополи. Tired

# 10
  • София
  • Мнения: 5 079
Новороден беше, като юни 2006 ни завари със същата жега... Нечовешко беше по цял ден се кърмехме и от двама ни течеше вода направо... Sick
Не си е работа в тези панели лятото, парник е...
Спасявахме се на сянка във вилата, там се бяхме командировали лятото... Laughing

# 11
  • София
  • Мнения: 39 744
В детската е горещо. Балконската врата стои отворена постоянно. Мъж ми каза, че Алекс е успял да заспи снощи едва след като е направил течение в стаята, за да се поохлади малко.
Нямаме климатици, но смятам това да е ми е инвестицията през септ. месец.

# 12
  • Мнения: 5 940
И миналото лято, и сега го държа вътре и в двора по цял ден гол или полугол /с памперс от време на време/.

# 13
  • Мнения: 3 929
Ако не искаш да пускаш климатик(аз лично не одобрявам директно в стаята при бебето), дръж го леко облечено - по потниче и памперс. Аз сина ми съм го оставяла гол само по памперс - беше на 10 месеца. За новородено - не знам. Балконската врата и прозорците са постоянно отворени, щорите са спуснати в южната стая, но никога не оставям да става течение - много е опасно за детето.

# 14
  • Мнения: 1 367
В никакъв случай не трябва да се допуска течение,особено за малко бебе.И аз знам,че оптималната Т е 20-22 градуса,но сега като пускаме климатика на толкова ми се вижда студено в стаята.Вероятно от голямата разлика в двете ни стаи.Получава се температурен шок,който е много вреден,дори за големи хора.Та затова ако искаш да избегнеш пускането на климатик в стаята на бебето,спасението ти е минимум дрешки,повече водичка да пие,а разходките само по хладното и на сянка.

Общи условия

Активация на акаунт