Гъбата на Сано

  • 43 307
  • 74
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 323
Купих си гъбата за почистване без препарати на Сано. Чисти добре само с вода наистина, но после тя самата как се почиства. Чистих леко омазнен плот на газов котлон и сега е тъмна и мазна от едната страна. Само с вода не мога да я изчистя. Или това си е нормално, да си я ползвам само за това, пък за банята да си имам друга.....

# 1
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Купих си гъбата за почистване без препарати на Сано. Чисти добре само с вода наистина, но после тя самата как се почиства. Чистих леко омазнен плот на газов котлон и сега е тъмна и мазна от едната страна. Само с вода не мога да я изчистя. Или това си е нормално, да си я ползвам само за това, пък за банята да си имам друга.....

Ти смяташе и за къпане ли да я ползваш?!  Shocked Laughing

# 2
  • Мнения: 2 931
За микрофибърните кърпи пише, че могат да се перат  , но без омекотител /в някои прахове има добавен /

# 3
  • Мнения: 2 323
Зъхи, за къпане съм си наела теляк, добро е момчето  Mr. Green Аз за фугите се интересувах  Laughing

сиси, не са микрофибърни кърпи това, а гъба, като обикновена гъба е, но е по-плътна

# 4
  • София
  • Мнения: 1 555
Май няма начин да се изчисти.  Confused

За микрофибърните кърпи пише, че могат да се перат  , но без омекотител /в някои прахове има добавен /
- това не е микрофибърна гъба, а гъба, която мокриш малко и чистиш с нея без препарат. Тя малко по-малко изчезва. Поради тази причина не е много удачно да я пуснеш в пералнята.  Mr. Green  Не знам по друг начин как да го обясня.  Crazy

# 5
  • Мнения: 677
Май няма начин да се изчисти.  Confused

За микрофибърните кърпи пише, че могат да се перат  , но без омекотител /в някои прахове има добавен /
- това не е микрофибърна гъба, а гъба, която мокриш малко и чистиш с нея без препарат. Тя малко по-малко изчезва. Поради тази причина не е много удачно да я пуснеш в пералнята.  Mr. Green  Не знам по друг начин как да го обясня.  Crazy
Ползвам тази гъба от миналата година.Наистина е страхотна-чисти всичко само с вода. bowuuИвон е права,че тя си се стопява някак,незнам как да го обясня? newsm78Като намалее достатъчно или се омазни(както в случая)просто взимаш следващата. Wink

# 6
  • Мнения: 750
Оле,хора....верно ли си мислите,че гъбата можете да я изперете и пак да си я ползвате! doh
Гъбата се мокри,чистиш и тя по малко изчезва.
Кое точно не разбрахте сега! Crazy

# 7
  • Мнения: 2 323
Оле,хора....верно ли си мислите,че гъбата можете да я изперете и пак да си я ползвате! doh
Гъбата се мокри,чистиш и тя по малко изчезва.
Кое точно не разбрахте сега! Crazy

Няма нужда от  doh  За първи път я ползвам и не е чак толкова необичайно да не знам. Ама като почнете да припадате за щяло и нещало Laughing Моята гъба май само се цапа, не изчезва...дали да не ходя да я сменям,че е дефектна Twisted Evil

# 8
  • Мнения: 2 931
Аз пък дори още не съм я видяла - да се гръмна ли сега #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 9
  • Мнения: 750
Оле,хора....верно ли си мислите,че гъбата можете да я изперете и пак да си я ползвате! doh
Гъбата се мокри,чистиш и тя по малко изчезва.
Кое точно не разбрахте сега! Crazy

Няма нужда от  doh  За първи път я ползвам и не е чак толкова необичайно да не знам. Ама като почнете да припадате за щяло и нещало Laughing Моята гъба май само се цапа, не изчезва...дали да не ходя да я сменям,че е дефектна Twisted Evil

Когато започнеш да я използваш по предназначение,тогава ще започне да изчезва!
Докато я мокриш малко и чистиш леко омазнен плот на газов котлон,гъбата няма да изчезне.
Аз пък дори още не съм я видяла - да се гръмна ли сега #2gunfire #2gunfire #2gunfire
За да се гръмнеш трябва да стреляш по себе си а не в другата посока!
Така,че обърни пистолетите към теб и стреляй бясно щом това ти е желанието!
Аман от необразовани злобарки! Joy

# 10
  • Мнения: 2 323
А какво е точното предназначение на гъбата? В магазина ми казаха много неща, включително и това /както на микрофибърните кърпи, впрочем/

Аман от необразовани злобарки! Joy

Това го подминавам, все едно не си го писала.  Stop

# 11
  • Мнения: 2 931
Драга ми Джейн - Ангел грешен,
да не си мерим образованията, че не се знае къде ще си...
Съжелявам, че не си доловила моята ирония, но май ти нещо си много крива...........

# 12
  • Мнения: 750
Сиси ли к'ва си,не си меря  нищо с никой!
Ти сама скочи с главата надолу!

Агата-какво ти казаха в магазина?Какво чисти гъбата?Мазното от котлона,така ли?Що си хабиш гъбичките за такива неща.За тях има циф и други специални препарати.
Ще си позволя да ти отговоря за какво ползвам аз гъбата и как.
Дечко се подпря с маратонката на стената в коридора.Тъй като петното беше малко,скъсах от гъбата едно малко парченце.Леко го намокрям.Изцеждам и нежно забърсвам по латекса.Петно,няма!
Бяхме на квартира.По радиаторите имаше напръскано от латекс(когато са боядисвали стените,са си остваили ръцете).Тогава заминаха цели 4 гъби.Но боя по радиаторите нямаше.
Щерката надраска бюрото с фулмастри.Беше попрекалила с рисуването. Mr. GreenГъбата почисти всичко.
На плота в квартирата имаше наръскано от олио.Доста отдавна е било.Засъхнало.Циф не помогна.Гъбката се справи.
Детенце решило да прави упражнения.Сложило крачка на стената и хоп-хоп,раз-два...оставило тъмни дъги по стената и пръстчета.(беше лято а тя ходи боса и съответно обира всичко Crazy).Скъсах малко парченце от гъбата,леко я намокрих,изцедих и позабърсах върху следите от крачета.
Много други случаи имам,но няма да ги описвам всичките,че ще се отегчите!
Агата,онова което подминаваш все едно не съм го писала,не е адресирано до теб! Wink

# 13
  • Мнения: 2 323
Казаха ми всичко - мазно, мръсно, мухъл от банята, всичките твои примери и т.н. Каквото се сетиш. Както микрофибърните кърпи. Казаха ми да пера и е като нова. Пак както МФ кърпи. Но ми се стори с по-удобна форма за хващане. Иначе мазното го изчисти идеално. Малко потърках де, не е като да напръскам обилно с Меглио /от който кашлям сериозно/. Сега ще отрежа зацапания край и ще го ползвам, докато може /не е ужасно мръсна, да не помислите, че съм ужасна скръндза/. А пък бялата част ще я пробвам в банята. Като пусна теляка в отпуска Mr. Green
Мерси за отговорите!

# 14
  • Мнения: 750
Е,аз пък съм скрънза,затуй късам по малко....толкова колкото ми трябва.
Що да разхищавам цялата гъба за едно петънце.
Не става дума да си скръндза а да си практична домакиня! Wink
За мухъл не съм я ползвала(защото нямам мухъл)! Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт