каквп мислите за този слу4ай?

  • 3 810
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 363
здравейте!запо4вам направо:в петък през но6та  моя близка роди бебе-мом4енце в тина киркова.терминът и бе6е на 17ти,следователно е преносила няколко дни.когато са и изтекли водите са били зелени(знам 4е не е хубаво,но някой знае ли за6то)?заради това ,4е бебето е преносено и 4е  е глътнало малко води ,то е на антибиотик???сега пък кара тежка жълтеница ....най безпокоителното е ,4е е отслабнало с 500гр-роди се 3 кг,сега е 2530....има ли повод за притеснение,за6тото никой ни6то не казва?благодаря

# 1
  • Мнения: 363
ве4е 5ти ден нея изписват

# 2
  • Мнения: 698
Доколкото знам, нормално е леко да спадне теглото на бебето в първите дни, така че това не е повод за притеснение, нито пък това, че 5-ти ден не ги изписват.
Лекарите какво казват - защо не ги изписват и за какво дават антибиотик на бебето?

# 3
  • Мнения: 1 763
По принцип при зелени води или ако жената е била повече от 12 часа с изтекли води, преди да роди, дават задължително антибиотици на бебето (поне това обясниха на една мама в Шейново, когато аз раждах). Най-вероятно не ги изписват заради жълтеницата, която си е нещо нормално. Нека да настоява за информация, тук ние можем само да гадаем.

# 4
  • Мнения: 363
ами преоблема е в информацията,нея дават-уж вси4ко е наред...най-вероятно ,но моите близки са притеснени.надявам се скоро да ги изпи6ат и бебто да е добре Praynig

# 5
  • София
  • Мнения: 300
Това което описваш и на мен ми се случи с тази разлика, че не преносих а родих 10дни преди термин. Моята щерка също глътна околоплодни води и затова беше на антибиотици за да се пречисти кръвта/така ми обясниха/.Също теглото и спадна със 500гр. което си е много, но беше изморена много след раждането /при мен протече  малко тежко накрая/и постоянно спеше и не искаше да яде, но след това си навакса.Не се притеснявай ще ги изпишат когато завършат курса на лечение с антибиотик Peace

# 6
  • Мнения: 1 900
Не се притеснявай ще ги изпишат когато завършат курса на лечение с антибиотик Peace
Обикновенно 7 или 10 дни. Peace

# 7
  • Мнения: 3 016
Барби го е казала много точно. Когато свърши антибиотика ще ги изпишат най -вероятно  .Докторите трябва да са  сигурни ,че изписват здраво бебе все пак.

# 8
  • Мнения: 135
Аз също преносих с 8 дена,като последните няколко по малко ми те4аха зелени води/в 'тина киркова'/,а те ме из4акваха още и ме наблюдаваха в патологи4ното на 6 етаж,и понеже не бях с платено раждане резултата беше-преди и след раждането бях на антибиотик,/естествено заради инфекция/,и тъкмо мислех 4е ще ни изпишат на 5 ден,хоп хаиде още един антибиот.На бебо също му биеха антибиотиците,с една дума ако бяха взели мерки малко по рано нямаше да се стигне до там.
След раждането лежахме 9 дена,и в къщи още 4 дена му давах антибиотик.
На мен също никой не ми казваше нищо,а при самото предизвикване на раждането се изредиха 5 доктора да ми гледат картона,а после ме поглеждаха сякаш съм .........,но ве4е и двамата сме много добре.Нека да не се притеснява.
Дано да съм помогнала поне малко Hug Peace baby_neutral

# 9
  • Мнения: 105
Антибиотика е заради мътните води....не се притеснявай...като свърши курса на лечение и ще ги изпишат.
Моето бебче също беше 5дни на антибиотик когато се роди, защото ми бяха изтикли водите почти 10 часа преди самото раждане.

# 10
  • Мнения: 317
Когато аз раждах на еднамайка й казаха, че околоплодните й води са били зелени и за това бебето й беше няколко дни на инжекции. Като причина може да е някяква инфекция или настинка, която майката да е карала и това да е довело до оцветяването на водите. И по принцип докато детето е на антибиотици би трябвало да е под наблюдение и за това да неги изписват. Но все пак нека майката да попита на визитация защо не ги изписват. За спадането на килограмите знам, че е нормално до 4-я ден детето да спада, но 500 гр ми се вижда доста. newsm78 Но пък може и да е от антибиотиците.

# 11
  • Мнения: 581
 И моето дете беше глътнало води при раждането и после беше на антибиотик.Въпреки че беше недоносено всичко завърши добре.Също спадна на тегло с 500гр, а се роди 1.700.
 Не се притеснявайте да искате информация, докторите са длъжни да ви осведомяват, настоявайте.

# 12
  • София
  • Мнения: 137
Марти, водите се оцветяват или от прекарана инфекция понякога (грип, настинка) или от вагусова стимулация- някакво вълнение, което се е предало по този нерв (нервус вагус) на бебо и то изпуска мекониум (изпражнения)...не е задължително преносването. По принцип статистиката е следната: 20% от бременностите завършват с оцветени води (зелени, кафяви), 10% от бебетата се нагълтват с тях и получават бронхиални възпаления впоследствие (за да се предотврати това е антибиотика), а 2 % умират от това. Опасно е и за това раждането трябва да протече по-бързо, за да се предотврати..въпреки че те се презастраховат след това и се дава антибиотика за всеки случай. На бебетата се следят показатели като брой на левкоцитите и се преценява продължителността на курса с антибиотика. Друга причина за по-дългият престой с болницата е по-тежка форма на жълтеницата. Тъй като те разполагат там с апаратура (като ултравиолетовите лампи) държат бебчовците повече, за да повлияят и нивата на билирубина (жълтеницата). Спадането на грамчетата не е шашкащо. Важно е от тук нататък да почне да наваксва! Peace

Последна редакция: чт, 26 юни 2008, 00:36 от ephrossina

# 13
  • Мнения: 1 168
Моят племеник го изписаха 650 гр. по малко от рожденото тегло

# 14
  • Мнения: 4 753
Дори и причината да е в антибиотиците, нека настояват за повече информация... Всичко е наред, това са го казали, а какво им пречи да кажат и защо не го изписват...

Общи условия

Активация на акаунт