антицелулитни кремове и бременност

  • 6 113
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 62
С напредването на бременността ми, се увеличава и целулита - вече има и на места, които съм смятала за принципно недостъпни за "врага".
Интересува ме доколко е безвредно за бебчо да третирам кожата си с антицелулитни продукти?
Или въобще не трябва да ги използвам?
Ще се радвам да споделите опита си с мен   bouquet

# 1
  • Мнения: 521
По време на цялата си бременност ползвах антицелулитния на Нивеа онзи в лилавата тубичка Simple Smile
и имаше ефект появи ми се съвсем малко целулит въпреки достата качени килца

# 2
  • Мнения: 62
Мерси, доста се стреснах от новопоявилия се " спътник".
Аз не съм качила много, но съм на " възглавнички ". Ще го използвам тогава, щом може.
  Hug

# 3
  • Мнения: 1 541
Аз не бих те посъветвала да се мажеш с антицелулитни кремове сега. Целулитът за момента можеш да предотвратяваш с повече вода, спорт и тн здравословен живот, а като родиш има купища процедури за това. Тези кремове са с много недоказано влияние при бременни, а и ако трябва да сме честни целта на тези кремове е само да изглади леко кожата и да повиши тонуса и, но те не могат да те спасят реално от целулит, ако разчиташ само на тях. Аз се мажа всеки божи ден по два пъти, спортувам и смея да кажа живея здравословно и пак имам целулит  Wink То си е до ген и до ежедневие. Бременна обаче трябва да се придържаш към по- натурални мазила и поддържащи процедури - знам, че е изкушаващо, но ефектът в никакъв случай няма да си заслужава риска  bouquet

# 4
  • Мнения: 280
По време на цялата си бременност ползвах антицелулитния на Нивеа онзи в лилавата тубичка Simple Smile
и имаше ефект появи ми се съвсем малко целулит въпреки достата качени килца
А принципно преди да забременееш  имаше ли?Защото всичко си е и до човек...Както пише *MILADY* -спортува,храни се здравословно,маже се и пак има.Аз също.Плувам,ходя на масажи и пак имам.  newsm78

# 5
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
Споделя мнението на *MILADY*. И аз много се изкушавам, но не смея. По- добре изчакай и като родиш започни да го третираш.

# 6
  • Мнения: 5 393
Споделя мнението на *MILADY*. И аз много се изкушавам, но не смея. По- добре изчакай и като родиш започни да го третираш.

Ако кърми,  май също не е препоръчително да ползва антицелулитни кремове.Така са ми казвали, не знам дали е вярно. Аз самата не съм ползвала никога.

# 7
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 205
никой така и не каза конкретно защо не се препоръчва използването на такава козметика през бремменността. за кърменето пък съвсем... имало е теми в кърмаческия по този въпрос и самата Бу е писала, че няма проблем с използването, до колкото се сещам.
на таблетките Спазмалгон пише, че не е изследвано влиянието им върху бременността, но и в болницата ги дават и лекарите ги изписват и не съм чувала някой да си е увредил детето от тях... Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 4 916
никой така и не каза конкретно защо не се препоръчва използването на такава козметика през бремменността. ...

Никакви загряващи масажи не се препоръчват по време на бременност.
По аналогия предполагам, че не се препоръчват и кремовете, тъй като тяхната цел е да загреят кожата,хда подействат в дълбочина, и по този начин да подпомогнат масажа.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 019
Вече писах в друга тема каква алергия си докарах от антицелулитни кремове. Полза от тях няма. Ако искаш да експериментираш с тялото си изчакай да родиш, да спреш да кърмиш, пък тогава.

# 10
  • Мнения: 4 916
Вече писах в друга тема каква алергия си докарах от антицелулитни кремове. ...

Възможно е да си алергична към някоя от съставките. Или да си ги ползвала прекалено често или дълго - неслучайно много от масажистите работят с ръкавици, те също имат алергии от непрекъснатия контакт с крема.

# 11
  • Мнения: 5 393
никой така и не каза конкретно защо не се препоръчва използването на такава козметика през бремменността. за кърменето пък съвсем... имало е теми в кърмаческия по този въпрос и самата Бу е писала, че няма проблем с използването, до колкото се сещам.

Аз, както казах, не съм сигурна специално при кърменето дали е препоръчително или не.

# 12
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
Споделя мнението на *MILADY*. И аз много се изкушавам, но не смея. По- добре изчакай и като родиш започни да го третираш.

Ако кърми,  май също не е препоръчително да ползва антицелулитни кремове.Така са ми казвали, не знам дали е вярно. Аз самата не съм ползвала никога.


Нямах в предвид още в болницата да започне да се маже  Simple Smile Исках да кажа просто да изчака, но колкото иска тя , разбира се. Аз за себе си казах, че не смея сега да се цапотя, въпреки че реално не съм прочела нито един нормален и сигурен довод за заплаха на плода. Не си представям и по какъв начин от мазното ми дупе ще отиде в кърмата. Никой не ме е уверил на 100 %, че е опасно, но никой не ме е уверил и в обратното, че не е опасно. Затова моят избор е, да не се мажа. Всеки носи отговорността от решенията си и затова всеки решава сам да ползва ли такива продукти по време на бременност и кърмене. Wink

# 13
  • Мнения: 62
Знам, че само с кремче няма да се повлияе кой знае колко, но сега просто не е възможно да се спортува активно.
Освен малко йога за бременни и разходки, не виждам как бих могла да спортувам / и все пак е 30 градуса /.
Мисълта ми е, ако мажа само крака и дупе, доколко дълбоко в кожата и кръвообращението може да навлезе крема, а от там и да повлияе на бебчо?
Явно категорична информация по въпроса няма  Thinking
А за масажи и затопляне дума не може да става.

# 14
  • Мнения: 1 541
mimozinq, лек дренаж на краката няма проблем да се прави (това за частта с масажите), както и контрастни душове, които също укрепват кожата и тъканите. А спорт- ако нямаш мед. забрана- спокойно можеш да ходиш на пътеката с наклон, да правиш клекове на машина с никаква или лека тежест и тн. Аз самата до деня преди да родя бях в залата  Wink Ако си си решила за крема- никой не може да те разубеди със сигурни доказателства. Твоето дете и твоята бременност е това, макар мое лично мнение да е, че децата са отделен индивид и трябва да им пазим здравето, дори и при минимална- сигурна или не сигурна опасност, когато е във възможностите ни.
По време на кърмене и аз не съм сигурна, но аз продължих да ги избягвам. Тогава обаче може да се спортува, да си прави масажи и тн, които имат далеч по- добър ефект и от най- прехваления крем  Wink

Общи условия

Активация на акаунт