На каква възраст започнахте да давате на децата пресен чесън

  • 1 462
  • 9
  •   1
Отговори
  • София - Дружба 1
  • Мнения: 38
Здравейте,
Въпросът ми е на каква възраст започнахте да давате на децата пресен чесън и в какво количество?

# 1
  • Мнения: 2 082
на 4г започнах да пробутвам по малко в таратора-иначе и пари.синът ми започна да яде чесън 9-10 годишен-по едно ,две стръкчета пресен чесън на ядене.
ако детето ти няма още 2 годинки,мисля че е малко за чесън...

# 2
  • Мнения: 433
След третата година.

# 3
  • София
  • Мнения: 39 739
За сега Дияна консумира чесън само в храна, т.е. добре сварен.
Пресен е опитвала веднъж, май не й хареса много. Казва, че еди кой си от тяхната група ядял лук и чесън, и тя трябвало да опита. Хапва малко и оставя Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 2 348
От друга майка разбрах и започнах да му давам на детето да дъвче и така хем се забавлява, хем си чеша венците с перата. На 6 месеца беше. Няма начин да не е попаднал сок в устата му.
 Знам, че чесънът успокоява стомаха.

# 5
  • Мнения: 1 044
"Пробутвам" малко в таратора, откакто навърши 2 г.6 м. Иначе го предлагам и варен в лещата.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
От 3-4 месеца и предлагам.Изяжда едно миниатюрно парченце и чака останалите парченца да изтинат,защото били горещи  Laughing

# 7
  • Мнения: 27 524
От друга майка разбрах и започнах да му давам на детето да дъвче и така хем се забавлява, хем си чеша венците с перата. На 6 месеца беше.

 #Crazy #Crazy #Crazy Не слушай повече тази майка  ooooh!

Питането е за пресен чесън или за чесън, който не е сух? Понеже гледам че пишете за тататора, ама той не се прави с пресен чесън  Grinning

Стар пресен давам в таратор след годинката, пресен засега не е ял, просто защото в Белгия не продават, а салатите ги правим с пресен лук, не виждам къде и как да му прообутам пресен чесън   Thinking

# 8
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 073
Знам, че чесънът успокоява стомаха.
Определено не го успокоява Stop Дори го дразни. На хора с болен стомах не се препоръчва чесън, еле пък пресен.
Но пък действа силно имуностимулиращо Peace

Моята мома е яла с таратора /и с пресен го правим понякога Peace/ и разни чеснови сосове. Дразнене не сме усетили. Не виждам проблем, когато детето мине на обща храна и няма проблеми със стомаха, да хапва чесън.

# 9
  • София
  • Мнения: 39 739
Да, чесънът не успокоява стомаха. Имам болна жлъчка. Вдигнах високо кръвно и реших, че ще си хапна чесън, но се оказа малко повече количеството. Оправих едно и повредих друго.

Общи условия

Активация на акаунт