За първи път с дете на море-моля за съвети

  • 10 901
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 165
Здравейте,момичета!
Тази година живот и здраве ще водим дъщеря ни за първи път на море/на 2 годинки е/. Бихтe ли споделили вашият опит с децата относно този тип лятна почивка.
Значи за слънцезащитните кремове е ясно. За нежната детска кожа,задължително от 30 фактор и нагоре. Мазане през два часа, стоене на плажа до 11-12 и след 17 часа. По възможност под чадъра и в повечето време с някаква ярка блузка, задължително и с шапка на главата. Миналата година мернах едно дете на плажа,което беше облякана с риза с дълъг ръкав. Смятате ли ,че това е подходящо? Ако е от естествена материя, дали няма да се окаже добър вариант за предпазване от слънцето?
Относно водата и храненето-смятам да си взема минерална вода и да наготвя супички предварително. Ще избягвам да я храня по заведения, защото хигиената е на много ниско ниво по черноморието и не ми се рискува.
Лекарства- температуропонижаващи, лечебна храна, против повръщане и разстройство.
Трябва ли да имам друго предвид?
Ще се радвам, ако чуя вашите мнения и препоръки.

# 1
  • Мнения: 5 393
Иво отиде на море за първи път на 11месечна възраст. Мажех го с 40ти фактор. Не е стоял с тениска на плажа, просто го мажех по-често. С шапка почти през цялото време. Спеше на плажа под чадъра, не сме се прибирали. Вторият път беше същото. Водата я взимах от там, не съм мъкнала в багажа. На втората почивка вече ядеше всичко и се хранеше с нас по ресторантите- не е имало проблеми, не знам какво разбираш под "съмнителна хигиена"? Храна като навсякъде по заведенията. Не му взимах пържени ястия, ядеше печено и варено. От лекарствата- носех Нурофен, свещички против повръщане и алергозан. Навсякъде вече има добре заредени аптеки, можеш да вземеш каквото ти трябва.

# 2
  • Попово
  • Мнения: 687
има няколко теми по въпроса  Peace почети по назад в подфорума  Hug желая ти безаварийна почивка  Heart Eyes

# 3
  • София
  • Мнения: 17 591
Това с предварителното готвене на супички изобщо не си го представям. Освен ако не възнамеряваш да ги стерилизираш... и ако са месни, пак поемаш сериозен риск.

# 4
  • Мнения: 1 165
Това с предварителното готвене на супички изобщо не си го представям. Освен ако не възнамеряваш да ги стерилизираш... и ако са месни, пак поемаш сериозен риск.
Да, ще ги стерилизирам. Защо да е риск?  newsm78Ако не сготвя предварително,какво да й давам там?Много ме притеснява хигиената по заведенията.

# 5
  • Мнения: 8 242
Аз съм правила миналата година манджи в бурканчета Simple Smile Никакъв проблем нямаше. Варих ги 20 мин.
По възможност ги сложи в хладилник, нищо че са стерилизирани  Peace

# 6
  • Мнения: 9 814
Защо се затормозявете с готвене и стерилизиране, влачене на буркани пр? Нали все пак отивате на почивка!
Ако, детето е по-малко спокойно може да му давате пюрета и да му приготвяте каши, ако е по-голямо може да яде супи и манджи от някой по-добър ресторант.

# 7
  • Мнения: 8 242
Защо се затормозявете с готвене и стерилизиране, влачене на буркани пр? Нали все пак отивате на почивка!
Ако, детето е по-малко спокойно може да му давате пюрета и да му приготвяте каши, ако е по-голямо може да яде супи и манджи от някой по-добър ресторант.

Защото така съм много по-спокойна Simple Smile Иначе да се притеснявам от кой ресторант какво разтройство може да си докара  Crazy
А като малък - пюрета не е ял готови.
Не ми е проблем за няколко часа да му наготвя 3-4 манджи и да си почивам после без да се притеснявам  Wink

Последна редакция: пт, 27 юни 2008, 09:32 от duhi_puhi

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз си нося всякакви готови пюрета

# 9
  • Мнения: 2 614
Когато Калина беше на 9 месеца отидохме на море за първи път. И това беше най-спокойното море. Сядаше на ръба на хавлията и ровеше в безкрайния пясъчник  Mr. Green НЕ съм готвила предварително. Яде готови пюрета и кърма.  Peace
Носих антипирептици, Хидрасек, Ентерол и разчитах че няма да се разболее от нищо. А и тя не беше захранена с много работи тогава....

# 10
  • сто акровата гора
  • Мнения: 230
Соня я водихме на море за първи път на 8 месеца, седеше си под чадъра, какво да прави  Grinning
Мазах я с мустела 50ти фактор, проблеми не е имало, е не сме стояли по плажа по цял ден де, просто по малко предимно след 17 ч, то и бяхме за малко, на гости. Обаче за детенце на 2 г не мисля че има защо да се притесняваш, много ще й хареса даже  Party Като чета си се подготвила чудесно, добави към списъка и надуваеми нещица за плажа и сте готови  Mr. Green
Весело изкарване   bouquet

# 11
  • Мнения: 24
не искам да се заяждам но не ресторантите са причина за разстройства и повращания.Те и зимата работят но тогава няма епидемии.други са причините но не е редно да променям темата така че спирам

# 12
  • Мнения: 4 784
Миналата година мернах едно дете на плажа,което беше облякана с риза с дълъг ръкав. Смятате ли ,че това е подходящо? Ако е от естествена материя, дали няма да се окаже добър вариант за предпазване от слънцето?
Не смятам идеята за подходяща. Моето дете също е стояло с блузка, но примерно надвечер или при доста ветровити дни и почти липса на слънце.
В другите случаи голичък и с добре нанесен слънце защитен лосион.

# 13
  • Мнения: 1 013
И ние сме с толкова голямо дете, но вече бяхме миналото лято на море. Не ходеше и беше трудничко... Simple Smile, не ядеше всичко...и беше още по-трудно.
За хигиената по заведенията си права, но това лято аз не смятам да нося храна.
Иначе мисля, че 12 ч. на обяд е доста топло!!!

# 14
  • Мнения: 121
Ние сме на 2год.и два месеца и миналата година ходихме на море. Не съм се замисляла с вариант за готвене. Има заведения и зеведения. В повечето от тях всеки ден има меню и  там се е случвало в по-късен обеден час да няма вече супички/всичко се консумира за деня/. Разбира се на съмнителни капанчета не сме отсядали. Аз се замислям повече ако тази година отидем как ще го удържам сух на пясъка, а не цял ден в морето.Приятна и безпроблемна почивка Peace

Общи условия

Активация на акаунт