Има ли връзка пола на бебето и външния вид.

  • 2 075
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 150
Чудех се има ли връзка това как изглеждаш като си бременна и пола на бебето.
Моята свекърва се скъса да ми обяснява как съм щяла да имам девойка, защото постоянно съм сънлива. Аз и обяснявам, че сънливостта идва от ниското ми кръвно 60/90 чат-пат малко по-високо, обаче тя не та не.
Та се чудех има ли нещо вярно в тези неща. Ако ти се гади и повръщаш момче ще е, ако "погрознееш"* момиче ще е, ако ти се яде солено и кисело момче ще е, ако корема ти е еди какъв си ще имаш еди какво си и т.н и т.н.
Кажете при вас как беше.

П.С Думичката погрознееш е в кавички, защото няма грозни бременни, нали така  Hug

# 1
  • Мнения: 8 450
Пълни глупости!През първата си бременност качих 20 кг,гадеше ми се,но не много и беше момче.Сега с Бубата качих 15 кг/а уж с момиче се качвало повече/,гадеше ми се двойно повече и хич не бях грозна.Всички викаха,ех,горката,явно пак ще е момче.Ама на,пръкна се момата!Това бабите са го измислили,защото не е имало видеозони.

# 2
  • Мнения: 3 611
Аz zнам тумбакът на бременната вири ли напред (остър) - момче ще е. Момиче- ако коремът е голям и се раzтила някак настрани (бре, че трудно zа обяснение  ooooh!)
Ако бременността протича леко - момче
Ако майката се раzхубави - момче, ако погроzнее - момиче (то вzемало от красотата на майка си, та zатова така).
Пълни глупости, ако питате мене ...  Laughing

# 3
  • Мнения: 6 155
Не знам дали са глупости... Thinking
Не ми се е гадело, не съм повръщала, хапвах здраво кисело и солено, лицето и косата ми бяха супер, качих 25кг, корема ми беше остър... - момче   33uu

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
И мойто кръвно е като твойто и особено в началото доста спях, повръщах, ядях само кисело и солено, затова пък напоследък пак ям сладко и лекарите са 100% сигурни, че е момиче. А оня ден баба каза, че корема ми бил като за момче, прибран. За грозотата - по едно време ми се струваше, че съм супер грозна, напоследък пък се харесвам  Flutter (а и другите ме харесват  Laughing)

Имай още малко търпение и ще се види какво е бебчето  Grinning

# 5
  • София
  • Мнения: 39 718
мммм, няма нищо общо

качих 25кг, гадеше ми се само в началото (но много), бях много хубава бременна, пълнеех си комплексно, сладко изобщо не ми се ядеше - резултата е на лентичката, красива 4годишна дъщеря Simple Smile

# 6
  • Мнения: 46 437
Трънки  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 2 792
 Аз бременея, по един и същи начин, корема ми и двата пъти, беше с една и съща форма, всичко си беше еднакво, резултата първия път-момиче, вторият път-момче.
 това е от мен за статистиката Wink

# 8
  • Мнения: 3 562
....
Ако бременността протича леко - момче
...
Моята бременност протече леко, но родих момиче - интересен факт - ради е почти на 2 г и половина досега няма един човек, който да е познал, че е момиченце  Crazy всички казват: "Хей, юнак"  Crazy Crazy Crazy

# 9
  • Ку-куландия
  • Мнения: 793
Аз също не вярвам в тези неща. В началото много повръщах, свалих 3 кг. ядеше ми се само кисело и солено. След това минах на сладко, а в моминта почти нямам апетит. Корема ми мина през всички форми - в началото до към 6м. остър, след това се закръгли, а в момента се изтумбва ту в ляво ту в дясно или се качва високо горе. Но все още не знаем какво е.

# 10
  • Мнения: 2 332
Определено - не! Докато бях бременна нямах нито 1 пъпка, а казват, че майките които носят момче са красиви... Не надебелях много - 12 кг,  бях само на корем, остър - пак като мъжка майка, даже една лелка ми каза на улицата: "Главата си режа че ще е момче", не си я спомням обаче, иначе сега ако я срещна ще и кажа: "Режи!" Wink))
Забравих да добавя - и моята бременност протече леко.

# 11
  • Мнения: 1 289
Не знам дали са глупости... Thinking
Не ми се е гадело, не съм повръщала, хапвах здраво кисело и солено, лицето и косата ми бяха супер, качих 25кг, корема ми беше остър... - момче   33uu
Само дето качих 11 кг и какво - момиче. За това не мога да отговоря еднозначно на въпроса на Зарче. В 5-тия месец лекарите ми казаха, че ще е момиче, просто се беше наместил плода много удобно за видеозона и познаха. Всички баби, дето гадаеха по външни признаци останаха с пръст в устата.

# 12
  • Мнения: 6 315
Гадеше ми се, беше ми много лошо в началото, умирах за киселочи и сладко. Коремът ми бе нисък и огромен (121 см в последните 2 месеца). Излезе момче. Всичко това за външните белези са бабини диветини.

# 13
  • Мнения: 2 807
Ами и аз да се изкажа Wink

И с двете ми бременности корема ми беше с една и съща форма, само че втория път доста по-голям...

С баткото започнах да повръщам по-късно, някъде към 2-я месец, а с Бебка още към края на 1-ви - дори педиатърката ни като разбра, че съм започнала да повръщам по-рано ми каза, че ще е момиче  Grinning

И с двете качих по 13.5 кг, и с двете след раждането бях само  Sad с по 5.5 кг по-лека, а аз го изчислявах, че трябва да е не по-малко от 7.00 кг, ама на, така ми било писано Laughing

А това за погрозняването, ако е момиче - не ми се струва да е вярно - и двата пъти си бях еднакво хубава Wink

# 14
  • Мнения: 8 505
Пълни измислици!
Не ми е ставало гадно,повърнах един-единствен път (и то защото бях с 39*Т),бях си хубава(или не по-грозна от обикновено Wink ),качих 8-9 кг,коремът ми беше високо и напред.....и вижте ми лентичката #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт