Въпросче от 16 - годишна ...

  • 7 390
  • 91
  •   1
Отговори

Здрасти! Embarassed Пиша за съвет относно родителите ми и по-специално за мама.
Значи от 7 години я моля за куче. Тя каза "Изчакай малко". Всяка година казва така. А аз просто обожавам кученцата, за мен е рай като се върнеш уморена от училище да те послещне радостен лай, да гушнеш малкото мъниче и да си починеш, да го извеждаш на разходка, да го храниш....изобщо да си го гледаш (да, наясто съм че това включва чистене, профилактика, имунизации, храна и много нерви и финансова въчможност). Cry Ама си мисля , че наистина го заслужавам - аз съм пълна отличничка, носителка на куп награди и дипломи, отговорна и самостоятелна личност, винаги помагам за всичко на мама (даже на гостите ни им прави впечатление колко съм възпитана и са ме хвалели)....При това не искам постоянно неща, имам едно желание на всеки 2 години ! Не мога да разбера защо не се съгласява! Даже позволих компромиса да изберем най-нескъпото куче, изискващо най-малко грижи. И пак същия отговор. Не съм малка, осъзнавам отговорността и напърно съм наясно с всички минуси при отглеждането на кученце!
Та моля, дайте свет, от ваша гледна точка, какво ви пречи да доставите такова удоволствие на своите деца!?
Мерси предварително! Rolling Eyes Cry

# 1
  • Мнения: 2 401
Умна жена е майка ти, поздрави я.

# 2
  • Мнения: 2 448
Какви са аргументите на майка ти да не ти купи куче?  Rolling Eyes
Ти си на 16 не си на 5.
Намери си сама и направо си го занеси у вас.
Какво друго да кажа.

# 3
  • Мнения: 6 991
Аз бях такова дете.
Накрая се задоволих с хамстер.
Сега си наваксвам, имам си малко зоо, но сега пък мъжът ми не дава куче и котка.

А, да, и братче не искаха да ми родят нашите. Crossing Arms То дойде вече време сама да си родя син...

При мен баща ми имаше астма и дълго време ми казваха, че заради космите не трябва, но не знам, аз още си мисля, че ме мотаха нещо  Confused Защото аз също имам, но нищо не ми става от космите на свинчовците.

Ако питаш защо ти отказва - не мога да ти кажа.
АКо питаш какво да направиш, може би наистина първо някое дребно животинче (хамстер, морско свинче), за да се убедят, че си наистина грижовна. Но ако не ти харесват, няма смисъл, те също си искат любов. Аз моите джуджовци ги обожавам Heart Eyes
Не бих домъкнала куче ей така. Не знам, бях много съвестна аз, също като теб. И това ме спираше Crazy

# 4
  • Мнения: 3 459
Ами честно да ти кажа не знам какви са доводите на майка ти, за да не ти купи куче  Rolling Eyes
В крайна сметка не виждам смисъл да не ти купува, та нали ти ще му береш кахъра, а не тя  Thinking
Пожелавам ти в най-скоро време да си имаш кученце  Hug

# 5
  • Мнения: 2 792
Кажи й,че ако не ти разреши да си вземеш куче,ще си направиш бебе,та да има за кого да се грижиш hahaha!
  Много оригинално, няма що...

  elenafashion123 вероятно майка ти се притеснява, че в крайна сметка грижата за кучето (защото те са кученца само за няколко месеца), ще си остане основно нейна и преценява, че не може да я поеме. За да ти гласува някой доверие трябва да докажеш, че може да ти се гласува, майка ти си знае най-добре, защо не може да ти се довери на пълно.
 

Та моля, дайте свет, от ваша гледна точка, какво ви пречи да доставите такова удоволствие на своите деца!?
Мерси предварително! Rolling Eyes Cry
Това изречение говори, че не си чак толкова осъзнала отговорностите, защото животното вкъщи е повече ангажимент, грижа и отделяне от личното време  от колкото безкрайно удоволствие.

# 6
  • Мнения: 2 448
Аз навремето домъкнах една котка от които баща ми ги навъди 17 и стана страшен скандал и куче сме имали и рибки и гълъби. Сега не съм чак такава любителка на животни, но като иска да се пробва момичето , не е толкова малка, нека разбере за какво става дума.

# 7
  • Мнения: 3 459
...но като иска да се пробва момичето , не е толкова малка, нека разбере за какво става дума.
Въобще не е малка, а и като чета какво желание има, предполагам че ще се грижи много за кучето.

# 8
  • Мнения: 750
На мен нищо не ми пречи да взема куче на децата си.
В момента в който каката (8 год) поиска куче и взехме голден ретривър.
Съвет немога да ти дам как да накараш майка ти да ти вземе куче.
Като онзи лаф ''Тате,кога ще ми купиш колело? -Ще ти купя тате,друг път!-казал бащата''
Наистина не разбирам такива родители.... Thinking
Пожелавам ти скоро да гушкаш кученце!  Hug

# 9
Ако трябва да съм честна , основният довод на мама е че накрая тя ще се грижи за кученцето. Не я разбирам, нима не съм заслужила доверието и? Cry Мерси за всички коментари, повдигнахте ми духа... Wink Не искам да взимам кученце от улицата, не защото носят бълхи и кърлежи(не ме е гнус собственоръчно за си го изкъпя), а защото искам тя сама да се съгласи, да видя, че ми има доверие...Ама май ще си чакам.
П.С. Направих малко проучване относно съотношението между храните за кучета и котки. Имайки впредвид марката и грамажа, цените се различават с по 20 - 30 стотинки да 300 грама за котето, което е доста показателно .

# 10
  • Мнения: 1 335
Гледам кучета от 11 годишна. Смея да твърдя, че е било за добро.
Какво значи
...
[Даже позволих компромиса да изберем най-нескъпото куче...
Цената на кучето е последната ти грижа, повярвай ми. Кучето не би трябвало да се определя по цената Peace Какво куче искаш?
А защо на 16 години трябва да питаш? Щом си показала, че можеш да се справяш със задълженията си, не е ли време майка ти да те остави да вземеш такова решение?
Основният довод на майка ти е много основателен, не мога да не го призная, но в крайна сметка смятам, че си достатъчно голяма, за да се грижиш за куче.

# 11
  • Мнения: 1 212
Аз никога не съм имала домашни любимци вкъщи .... баща ми казваше, че му стигали 2 / аз и брат ми /  Mr. Green
Не съм и искала истински, затова не съм и страдала въобще.
Надявам се силно и при сина ми да е така  Grinning
Ако надеждите ми не се оправдаят обаче ....  Crossing Arms, отказа ми би бил породен от логиката / "Аз не съм имала , защо ти е на теб ?" + всички изброени причини от майка ти  Peace
Не твърдя, че ще бъда права .... може пък и да успее да ме склони  Grinning

П.С. Всъщност имахме рибки, които самия ми баща инициира, повлиян от негов приятел  Mr. Green

Надявам се да намерите компромисно решение и всички да бъдат доволни !  Peace

# 12
  • Мнения: 4 138
нито е малка, нито е несъзнателна.
след като се учи добре, според мен има и право и на по- специални желания, тъй като явно има и достатъчно силно развито чувстяо за отговорност.
естествено, че е важно какви са доводите на майката. докато не ги знам, не мога да кажа да или не.
кучето е полезно за развитието на децата, а и е причтно за цялото семейство. аз много обичам кучета и в момента, в който същеря ми стане на възраст подходяща за имане на куче, тутакси ще взема.
става дума, че ме е страх тя да не тормози кучето, а не то нея Mr. Green
мисля, че финансово едно куче не е чак толкова натоварващо перо в семейния бюджетестествено, ако не яде по 5 кила месо на ден.
а и има начин едно дете на 16 да работи през ваканцията и да погасява част от разходите по кучо.
та, това мога да кажа. зависи от доводите на родителите ти, защо не искат да ти купят куче.
ако ни осветлиш по въпроса, може би мненията ще са по-конкретни.

а, сега видях.
ами какво да кажа. има ли основание да ти няма доверие, защото все пак, когато дадеш дума ще се наложи да я спазваш. не ми се вярва просто хей така да го казва. може би има някакъв повод, който я кара да си мисли, че най-накрая тя ще го гледа само.

# 13
  • Мнения: 3 459
Не се отчавай девойче, ще видиш че скоро ще си имаш кученце  Wink

# 14
 

Та моля, дайте свет, от ваша гледна точка, какво ви пречи да доставите такова удоволствие на своите деца!?
Мерси предварително! Rolling Eyes Cry
Това изречение говори, че не си чак толкова осъзнала отговорностите, защото животното вкъщи е повече ангажимент, грижа и отделяне от личното време  от колкото безкрайно удоволствие.
[/quote]

Не знам за вас, но за мен е 80 % удоволствие и 20% ангажимент.  Heart Eyes Party

Общи условия

Активация на акаунт