Саламура за сирене

  • 31 379
  • 3
  •   1
Отговори
  • Попово
  • Мнения: 687
Здравейте, кулинарки  Hug
искам да попитам някой знае ли рецепта или поне дозировка за приготвяне на саламура за домашно сирене Rolling Eyes разтвора в който се съхранява сиренето след като узрее в сол  Simple Smile благодаря Ви  Hug

# 1
  • Мнения: 14
мама го прави така: в голям съд / понеже правим големи количества сирене/ налива вода  и слага сол на око , разбърква и пуска във водата едно сурово яйце /цяло с черупката/ , ако яйцето изплува отгоре колкото  размера на 5 стотинки значи саламурата е готова и съотношението вода -сол е точно, ако не прибавя се сол до показване на яйцето. Много е важно яйцето да се покаже на повърхността на водата точно с размера на 5 ст - не по-малко

# 2
  • Мнения: 6 461
мама го прави така: в голям съд / понеже правим големи количества сирене/ налива вода  и слага сол на око , разбърква и пуска във водата едно сурово яйце /цяло с черупката/ , ако яйцето изплува отгоре колкото  размера на 5 стотинки значи саламурата е готова и съотношението вода -сол е точно, ако не прибавя се сол до показване на яйцето. Много е важно яйцето да се покаже на повърхността на водата точно с размера на 5 ст - не по-малко
Баба ми прави саламурата по същия начин,но след това я вари  и когато изстине поставя сиренето.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Ако не ти се играе да правиш помоли от близкия хранителен магазин да ти дадат суроватка. Аз втора година така съхранявам сирене : Peace
А това с яйцето е много точен метод, майка ми така мери солта за зелето  Wink

Общи условия

Активация на акаунт