Пералня в банята

  • 14 566
  • 29
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 801
Понеже нямам къде и си мисля да сложа пералнята в банята, какво ще кажете?  Confused В кухнята няма място, нямам и мокро помещение, където да я скрия  Sad Мислех, че няма да имам проблеми, но ел. техникът, който ни прави ел. инсталацията каза, че не е уместно. Идеята ми беше над пералнята да е бойлерът. Сега трябва да измисля начин да я скрия в някакъв шкаф в банята ли... а дали ще имам място  newsm78 Направо се побърквам с този апартамент вече #Cussing out
Давайте мнения, идеи, помагайте кой с каквото може!

# 1
  • Мнения: 2 891
В подобна ситуаци я съм. За щастие имам дрешник в коридора, който залепен за стената на банята. Пезпроблемно ще изкарам тръби и ще я затворя в него.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 546
Нашата пералня в гарсониерата е в банята. Peace Но!!!Банята е сухо помещение, т.е. имаме душ кабина, която спира водата навън. Вентилатор, който работи за да дърпа излязлата след баня пара и няма никакъв проблем. Ток е вкаран зад пералнята при ремонта на банята, а тръбите са под душ кабината, там е изградено на по-високо ниво. Не виждам да е проблем. Peace

# 3
  • Мнения: 606
Влагата ще и разкаже играта. Вероятно и на ел. свръзките в бойлера. Това е истината. Не веднага, но с времето.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 546
Вероятно е така, но аз не виждам за сега влага. Вентилаторът е доста мощен и издърпва всичко. Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 2 155
В старият ни апартамент пералнята беше във вградения гардероб в коридора.... Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 15 434
A килер нямаш ли? В нашия блок повечето перални са в килерите, само моята е в бившата тоалетна до кухнята, която е направена на мокро помещение.

# 7
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
И моята пералня е в банята. Прецених, че така е по-удобно и хигиенично и поразкъртихме бая, за да стане. Вече повече от 2год. е така. Пералнята е на почти 7год. Веднъж се развали и дойде техник. Отстрани повредата, но каза, че по мотра и помпата има доста влага, която скапва пералнята непоправимо. Но да ти кажа това хич не ме и притесни дори. Изобщо не ми пука дали ще се скапе по-бързо или по-бавно. Имаме добра вентилация в банята, държа вратата предимно отворена (заради детето, а не заради пералнята). Ние сме си преценили, че когато и да реши да спре да работи - 7г. служи перфектно и безотказно и ще я замениме със следващата, но всеки си знае и си преценява какво и  как го устройва!

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
сложи си я новата "хубавица" в банята, но не очаквай, че някой сервиз ще я обслужва гаранционно.
Абсолютна нелепост и глупост.
Всички (почти) нови уреди са електронни. А влага и електроника се отнасят тъй както магарето към бридж белота.
Но вие си знаете, де.

П.П: Новите програматори са 180лв.+
И се продават БЕЗ гаранция. Чакат се по около 3-6 седмици, ако ги няма налични в БГ.

# 9
  • Мнения: 593
Оф, незнам и ни е мислихме да я слагаме в банята, ама се позамислих newsm78

# 10
  • София
  • Мнения: 1 603
Банята ми се струва най-неудачното място за пералня.
Ако в кухнята няма да се намери местенце, помисли за коридора - някъде, с лесен достъп до водата от кухнята или банята. Ако не искаш да се вижда, винаги можеш да я "облечеш" в подходящ шкаф, който да се връзва с портмантото нпр.

# 11
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
сложи си я новата "хубавица" в банята, но не очаквай, че някой сервиз ще я обслужва гаранционно.
Абсолютна нелепост и глупост.
Всички (почти) нови уреди са електронни. А влага и електроника се отнасят тъй както магарето към бридж белота.
Но вие си знаете, де.

П.П: Новите програматори са 180лв.+
И се продават БЕЗ гаранция. Чакат се по около 3-6 седмици, ако ги няма налични в БГ.

Шани, програматора за нашата бил 900лв.  #Crazy  #Crazy Незнам дали е така?!? Ти си по на ясно с тия неща, но повече от 200-300лв. за ремонт не давам - нова!!!
Колко време максимум може да изкара в банята една пералня, каквато и да е?

# 12
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Колко време максимум може да изкара в банята една пералня, каквато и да е?

опасявам се, че никой не може да каже.
А програматор от 900лв не знам да има.
Освен на Miele-то да е толкоз, щом целия уред е около 2000лв.  Thinking

# 13
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Колко време максимум може да изкара в банята една пералня, каквато и да е?

опасявам се, че никой не може да каже.
А програматор от 900лв не знам да има.
Освен на Miele-то да е толкоз, щом целия уред е около 2000лв.  Thinking

Не е Miele, но това за 900-те лв. ни го казаха когато дойдоха да я свържат, демек 7 год. са минали. Тогава купихме пералнята за почти 1400лв.  #Crazy Беше ненормално скъпа! Сега предполагам, че пак е скъп, но едва ли е толкова  newsm78
А знаеш ли нещо за магазина на Miele, като го спомена?!? Искахме да си купим нещичко от тях, ама магазина го няма  Shocked

# 14
  • Варна
  • Мнения: 307
Ние ще я слагаме в тоалетната,дали е проблем,няма да има душ,но до нея ще има тоалетна чиния ,мивката и бойлера са в другия край.

Общи условия

Активация на акаунт