Как се определя дължината на лутеалната фаза?

  • 8 733
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 502
Пак съм аз с моите вапроси. Четох статията, която Tania79 ни е препоръчала:

 http://www.zachatie.org/modules.php?name=Sections&op=viewart … cle&artid=126,та там попаднах на това,което доста ме заинтригува:
Код:
 По-ранната менструация не би трябвало винаги да е знак за спонтанен аборт, дори и да сте имали полов контакт в деня на овулацията. Обикновено това означава, че яйцеклетката не е била оплодена, прогестерона не е бил достатъчен. Това скъсява цикъла Ви. Понякога яйцеклетката просто не се развива правилно по време на овулацията, като това в повечето случаи е проблем само за този месец. Ако обаче забележите, че често се получава дните от овулацията до следващия Ви период да са по-малко от 10, то трябва да направите изследвания за проблеми с дължината на лутеалната Ви фаза!

за тази лутеална фаза. Направи ми впечатление, че във всички т.нар. програми за определяне на овулацията тя е 14 дена,защото я дават за стандартен  28 дена цикъл. Моят цикъл е средно 25 дена, това значи, че при мен трябва да е по-малка тази фаза,например 11-12дена. Как мога да я определя? Обикновено, поне аз така смятам усещам кога ми е овулацията (имам винаги болки, корема ми е подут), но интересното е, че тези болки не съвпадат с датата на овулацията ми от тези програми, т.е. около 2 дена по-късно (така беше последния път,случайно го забелязах). Как смятате дали не съм права? Мисля си, че май това е проблема за нашите безуспешни опити в бебеправенето, не уцелване на датата на овулация.

Бихте ли ме просветнали, ако знаете нещо.

# 1
  • Мнения: 920
Мама Веси защо не пробваш с тестове за овулация да определиш точно кога ти е?
А иначе за дължината на фазата - хич не съм наясно...но както и да се определя вероятно е строго индивидуално...та не се впрягай много на описаните случаи.

# 2
  • Мнения: 4 068
Mama Vessi moje6 da probva6 da meri6 vsiaka sutrin BT.Az taka si ulaviam ovolaciata.A ina4e fazata za koiato pita6 spord men e strogo individualna.Tezi programi sa nastroeni nai veroiatno na nikakvi standarti koito moje izob6to da ne otgovariat na tvoita ovolacia.Moiat cikal e 33 dni i ovolaciata mi e okolo 21 den.No nikoga to4no na tozi den.Naprimer + - 2-3 dni zavisi.taka 4e probvai s testive ili BT.Tova e moia savet.

# 3
Най-точно денят на овулацията и съответно дължината на лутеалната фаза се определят с ултразвуково проследяване.
Температурният метод не е достоверен при всички жени, а тестовете за овулация отчитат само на базата на хормона LH (скок в графиката му), но действителна информация за фоликулите, дали са се спукали и дали е протекла овулация може да се установи по ултразвуков път най-сигурно.
Лутеалната фаза е индивидуална за всяка жена и по принцип е постоянна за жената. Разликите в дълж. на цикъла й са заради различната дължина на фоликуларната фаза. Но пак ви повтарям - тези методи са спомагателни - календарен, слузен, температурен и на база на домашните тестове с урина. Най-добре ще каже чичо доктор дали е имало овулация  Simple Smile
Успех!

# 4
  • Мнения: 1 502
Благодаря ви момичета за съветите. Аз започнах да си меря БТ,та ще видим каква ще става този месец  Grinning  Shocked

Общи условия

Активация на акаунт