Почистване на абсорбатор

  • 19 758
  • 18
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 946
Искам да попитам как си почиствате абсорбатора от всичките мазнини, които се напластяват в решетките. Всеки път ми отнема часове да чопля по дупките с клечки за зъби и пак не е достатъчно ефективно.
Всички други части почиствам с обикновен гланц и става, но тези решетки ме съсипват... Може би има някакъв специален препарат..?  newsm78

# 1
  • Мнения: 4 916
Препарат за мазнини  Peace Аз ползвам на Медикс.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 946
Препарат за мазнини  Peace Аз ползвам на Медикс.

А как точно достигаш до дупките на решетките или просто го изливаш отгоре им и мазното си пада? Да не би да се кисне в този препарат?
Този ли е? Решила съм днес да лъснат тия решетки..  Blush

# 3
  • Мнения: 4 916
Не, този зеления е за фаянс, а другият, за който писах, е за мазнини и май има нарисувана готварска печка на етикета (на цвят е син или светлосин, и двете опаковки ги има). А иначе на моя абсорбатор му се сваля решетката и я накисвам с този препарат, а след това просто избърсвам с гъбата и изплаквам.

# 4
  • Мнения: 2 388
А иначе на моя абсорбатор му се сваля решетката и я накисвам с този препарат, а след това просто избърсвам с гъбата и изплаквам.
И при нашият се действа по същия начин. Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 1 946
Е, отивам до магазина и довечера ще пиша какво е станало. Само дето малко ми е чудно в какво да ги накисна... Доста са дълги и не се хващат ни в леген, ни в кофа...??

Не го разреждате нали?

# 6
  • Мнения: 4 916
Аз първо мокря решетката с вода и после поливам с препарат.
Ако имате вана, пробвай да накиснеш решетката там.

# 7
  • Мнения: 2 388
Аз не съм много наясно с процедурата, но знам, че се извършва в душ кабината. Ако имате, пробвай там.

# 8
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Слагам ги в миялната машина  Peace Ако са много мръсни преди това ги натърквам с обезмаслител.

# 9
  • Мнения: 4 371
Кисна ги в някакъв препарат (какъвто имам под ръка) и после и аз в миялната като Eveto.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз свалям решетката, напръсквам с препарат за мазнини и действам с гъбата, не ми отнема много време.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 603
Мокря, после поливам с обезмаслител /в момента Меглио/, след около 30 мин изплаквам с душа. Ако е необходимо, на някои места търкам с гъба или четка  Wink.

# 12
  • Мнения: 327
Слагам ги в миялнята машина,стават като нови

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 576
В съдомиялната разбира се.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 946
Е, браво на всички, дето имат съдомиялни! Предполагам е голямо удобство.
Ние понеже нито вана имаме, нито душ кабина, та няма и къде да ги накисна.. мъжът ми каза, че щял да ги вземе на неговата работа (там има условия) и да ги почисти в понеделник. Shocked
Да видим каква ще я свърши.. Аз му заявих, че няма как да готвя, докато не се почистят.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт