висока температура

  • 2 415
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 070
Дъщеря ми е с ангина.Потдържа висока Т.редувам през 4-5 часа,ефералган,нурофен,хексалгин.
много и идват лекарствата,но ако не дам ,тя направо изгаря.колко са допустимите приеми на тези лекарства?като ги редувам,може ли да бъдат повече от четири приема за 24 часа?

# 1
  • Мнения: 2 005
На каква възраст сте  newsm78 Ние от снощи сме отново с ангина и за температурата Педито каза , че мога да ги редувам през 3 ч. , така че спокойно  Rolling Eyes Това ни е четвъртата ангина за един месец  Cry Cry Cry Но не ни изписа този път АБ , а Ангин хил и Биопарокс за впръскване в гърлото  Thinking Незнам да ли ще ни помогнат  newsm78

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Колко висока е температурата?

# 3
  • Мнения: 2 070
Колко висока е температурата?
38,4,почти цял ден,а преди час стигна 39,4 Tired ooooh!

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз не бих давала през 3 часа температуропонижаваши както те съветваха..  Организма се бори. Не е толкова страшно положението. Вечер се вдига повече . Не давай постоянно лекарства,защото вместо да помогнеш може да навредиш на детето. Температурата не е добре да се смъква рязко. Дъщеря ми на 3 годинки правеше много ангини и ситуацията ви ми е до болка позната. На Аб ли сте или не?

# 5
  • Мнения: 2 070
на ЦЕК сме

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Щом сте на АБ темпепратурата след няколко приема пада. Не прекалявай с лекарствата. Дано детенцето да е спокойно през нощта и утре да започне да се подобрява.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 573
На кой ЦЕК? Защо не избрахте нещо, което да свърши работа? Колко приема имате?

# 8
  • Мнения: 7 201
...като ги редувам,може ли да бъдат повече от четири приема за 24 часа?
Не е желателно. Naughty
38,4 не е мн. висока Т.Давай след тази граница,при необходимост. Peace
След като е на АБ скоро ще започне да пада.Но поне 3 дни със или без АБ,температура се поддържа.

# 9
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Преди два - три дни дъщеря ми лепна вирус и вдигна 39.6 изведнъж. Педито каза при нужда да  редувам Хексалгин /до 3 приема за 24 часа/ с Нурофен /също до три пъти/. Но не стана нужда да редувам с тази честота. Два дни, докато беше с Т. давах сутрин и вечер Хексалгин, а на обед Нурофен.
На третия ден прием на АБ и темпуратурата ви трябва да падне  Peace.

# 10
  • Мнения: 2 070
На кой ЦЕК? Защо не избрахте нещо, което да свърши работа? Колко приема имате?
на разтворими таблети.тя е на 4г. и половина,но е доста едричка 25 кг.
деля 500 мг.на две.как аз да избера ,нали лекаря е за тази работа?преди 20 дни пи Фромилид,пак за ангина ooooh!

# 11
  • София
  • Мнения: 4 573
Кои разтворими таблетки? Док ли каза да ги делиш? Днес по-добре ли е? С гнойна ангина ли е? Мажеш ли гърлото с нещо?
Аз до 39 градуса не давам нищо. А и знам, че когато разделиш таблетка от 500 мг/примерно/, не стават 2 по 250, т.е. не трябва да се делят таблетки.

# 12
  • Мнения: 2 070
Кои разтворими таблетки? Док ли каза да ги делиш? Днес по-добре ли е? С гнойна ангина ли е? Мажеш ли гърлото с нещо?
Аз до 39 градуса не давам нищо. А и знам, че когато разделиш таблетка от 500 мг/примерно/, не стават 2 по 250, т.е. не трябва да се делят таблетки.

ЦЕКот 500мг.на разтворими таблети.до сега такъв АБ,не съм давала и виждала също.пръскам тантум верде и смуче ангин хил.много се колебах за АБ,защото тя пи Фромилид преди 20 дни ,пак заради ангина.обаче,температурата не спадна в продължение на 30 часа.вдигаше на всеки два,и всеки път ставаше по-висока.доктор заместващ личната ги изписа.но явно толкова беше в час,че и предписал три пъти по 500мг.добре че прочетох листовката,това е дозата за възрастни Shockedта ги коригирахме ooooh!

# 13
  • София
  • Мнения: 4 573
до сега такъв АБ,не съм давала и виждала също.пръскам тантум верде и смуче ангин хил.много се колебах за АБ,защото тя пи Фромилид преди 20 дни ,пак заради ангина.обаче,температурата не спадна в продължение на 30 часа.
Явно докторът е "спец". Днес по-добре ли сте? Защо не чуете още едно мнение. Аз съм против ЦЕК препаратите, даже и детските, не бих дала на децата. Според мен сте неизлекувани от предния път; ако съм на теб, утре водя първо детенце на изследвания и антибиограма, после навиквам доктора.
Надявам се бързо да се оправите.   bouquet

# 14
  • Мнения: 729
Ох и ние сме с ангина-за трети път този месец.Първият път док изписа Сумамед,вторият път-Амоксиклав а сега Оспамокс.Направо незнам вече как да предотвратя тези ангини.Не може да се излекува напълно ли?

Общи условия

Активация на акаунт