За ваксините?

  • 604
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 45
Момичета в понеделник трябва да бия втория Петаксим на дъщеря ми. Днес и меря температурата и има 37.2. Ако утре продължи температурата трябва ли да отложа ваксината? Не е болна и си е доста жизнена.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 654
Ако детенце в понеделник няма температура спокойно може да я сложат. Ако обаче е пак субфебрилна не е редно, ще я отложите малко не е проблем.

# 2
  • Мнения: 45
Преди малко я мерих и нямаше. Дали е възможно да са зъбки? Венците не са надути.

# 3
  • София
  • Мнения: 62 595
Моите никога не бих ги завела на ваксина, ако предишния ден са имали такава температура. Изобщо за ваксините съм много внимателна и сега и аз за себе си трябва да съм абсолютно сигурна, че поне видимо са здрави. Ваксините са агресивни към тялото и имунната система и не бих рискувала да водя детето и при най-малкото съмнение, че може да има някакъв възпалителен процес. Докторите колкото и да са добри нещо им нямам вяра - какво може да се разбере от една слушалка и гледане на гърло?
Преди  години реших да пусна на едното дете ПКК преди имунизация (тогава беше на 7 г) и се оказа, че има утайка с по-висока стойност. Във всеки случай категорично отказах да я ваксинирам, докато не се разбере какво става.

# 4
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Абсолютно споделям мнението на Радостина.

# 5
  • Мнения: 161
Преди няколко дни и аз "улових" случайно такава температура на малкия и без никакви други симптоми. Педиатърката го прегледа за всеки случай и в крайна сметка каза, че е от горещините и, че това не било повишена т-ра, а се считала за нормална до тази стойност.

# 6
  • Мнения: 45
Днес цял ден няма температура, чак вечерта към 5-6 часа стана пак 37,2. Няма други симптоми. За всеки случай утре ще я заведа на педиатър и наистина доста се замислям дали да не я отложа.

Общи условия

Активация на акаунт