Синдром на раздразненото дебело черво

  • 30 922
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 32
Здравейте!От няколко месеца  дъщеричката ми ,която е на 5 години има проблеми с изхождането по голяма нужда.Поставиха и диагноза синдром на раздразненото дебело черво.Много неща изчетох в интернета,но почти никъде не се споменава за това заболяване при малки деца.При нас всичко започна след леко боледуване преди около 3 месеца.Започнаха чести позиви по голяма нужда,много пъти без да има нещо в гърнето(това продължи може би около 10 дни след настинката).Точно когато си мислех,че всичко отшумява се разболя отново и всичко взе да се повтаря..Заведохме я на лекар и и изписаха БИОТИКС,след поставяне на диагноза  синдром на раздразненото дебело черво.И така отново започна постепенно да отшумяват,честите позиви до тоалетна(държа да кажа,че когато сме на разходка или е на градина даже и не споменава да и се ходи,но сутрешното стоене по един час в тоалетната си остана).Сега от два дни е пипнала някакъв летен вирус с разстройство и повръщане и усещам,че всичко ни чака отново.Ако някой се  е сблъскал с този проблем нека ми даде съвет какво да правя Praynig Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 273
много неприятно.аз от години имам различни проблеми с дебелото черво,но така и нямам точна диагноза какво ми е тьй като тези диагнози за дебелото черво се поставят само след задьлжителна колоноскопия ,която аз отказах.за това не знам как така са сложили такава диагноза на 5 годишно детенце.
   за този синдром сьм чела много.той се влияе както от храната,така и от силен стрес или емоции.и от много други.с 2 думи реши ли си да ти прави пакости не можеш да го избегнеш много.ще видя как се казваше една книга за това и ще ти пиша пак.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 783
Според съвременната гастроентерология, такъв синдром няма  и тази диагноза е несериозна. В практиката, обаче се поставя, когато всички диагностични методи са изчерпани  и няма поставена точна диагноза.
Боледуването на детето, вероятно разстроива обичайния му ритъм на ходене по голяма нужда и най-вероятно нямате повод за притеснение. Пробиотиците са добър вариант за нормализирането на чревните бактерии. За всеки случай консултирайте се с детски гастроентеролог, за да прецени той има ли нужда от някакви изследвания, микробиологични - от акото, евентуално имунологични /за глутенова ентеропатия/ и т.н

# 3
  • Мнения: 413
Ами съвет точно какво да правите не мога да дам,нашето заболяване е малко по-различно ,
но бих ви препоръчала доц.Ковачева-децки гастроентеролог,при нас проблема е по-различен и ние се оправихме с дълга диета и Доспаталин. Намира се в детска поликлиника на ул.Найден Геров -2,а по повод горнота мнение,че при деца не би могло да се постави такава диагноза съм напълно съгласна. PeaceПри нас има съмнения евентуално за по-дълго дебело черво,което на тоя етап от развитие няма как да се останови(това е мнението на лекарите)

# 4
  • Мнения: 413
Сега видях ,че си от Варна,поликлиниката за която ти писах е в София,ако с още нещо мога да ти помогна пиши на ЛС
Дано бързо се възстановите baby_neutral

# 5
  • Smallville
  • Мнения: 994
Хм,и аз имам поставена диагноза Синдром на раздразненото дебело черво без колоноскопия и със други оплаквания.Ще следя темата и ще пробвам този БИОТИКС.

# 6
  • Мнения: 1 495
Момичета, които имате такава диагноза, понеже моята лекарка и тя се съмнява за това при мен, кажете какви симптоми имате?Аз ще ходя на изследвания, за да се потвърди или отхвърли това, но при мен има адски болки ,като кризи от време на време в ляво където е дебелото черво и като отида до тоалетна няколко пъти ми минава болката. Ужасно неприятно е това, направо си ми влияе на настроение и всичко и само се моля да не ме хване на улицата Sad.

# 7
  • Smallville
  • Мнения: 994
При мен симптомите са,подут корем ниско долу и същевременно болезнен,обикновено вечер.Нещата се нормализират след сутрешното ходене до тоалетна и така до ранния следобед,когато почвам да се подувам наново.Запек нямам,но образувам много газове от всякаква храна.А за тази болка,за която говориш,ми се е случвала няколко пъти,е няма такава неприятна болка,свиваш се надве и оставаш където си,била съм и на пейка и така половин час минимум,после отшумява.неприятно е много,но гастроентеролозите не се трогват много,като отида на лекар...изслушват ме,но нищо ефективно досега,Мотилиум,Еспумизан,Дуспаталин,е те не ми действат отдавна Sick

# 8
  • Мнения: 1 495
danibaby ужасно е. И аз имам газове, подуване, запек сега нямам, иначе преди си страдах редовно. Стомахът ми е адски капризен и при хапване и на най-леката дразнеща храна и се почва разстройство и какво ли още не. А тая болка..не искам да се сещам за нея, ужасна е и ми се приревава само като я получа. На теб какви изследвания са ти правили и как ти установиха този проблем?

# 9
  • Мнения: 32
Благодаря на всички,които ми отговориха!При дъщеричката ми проблема започна със запек и затова в началото си мислех,че всичко е на психична основа.Сега ме притеснява слузта в изпражненията,а когато я питам дали я боли стомахчето казва,че не.Утре смятам да я заведа при личната и да видим какво ще правим.Надявам се всичко да е  наред,че когато почна да чета в нета се плаша много.Стискайте ми палци Praynig,
 Все по-често се питам,защо има толкова много болни хора,а това ме ужасява.Надявам се всичко да се оправи и при вас  Praynig

# 10
  • Smallville
  • Мнения: 994
Лунно цвете,само да вметна,че някъде бях чела,че слузта в изпражненията свидетелства за непоносимост или алергия към определена храна.Може да насочите внимание,дано не е това.

Elizabett,изследванията ми са само ехограф и ръчен преглед не знам как точно му казват,но гастроент. натиска тук там по корема ми.Както споменах не се трогват от оплакванията ми,явно често се среща и четох из нета,че лекарство още няма.

# 11
  • софия
  • Мнения: 4 974
Лунно цвете, при нас беше същото.
Дъщеря ми на 5 годинки ей така започна да пъшка посред нощ,Такова гърчене и пъшкане беше че луднах.Събудах мъжа ми и голямата щерка и дружно на лекар-е да ама 5 минутки преди да излезем тя повърна и и олекна-отидохме свежи като репички.Резултата-лекарката каза да не се притесняваме.
И така до един час-после пак свиване и пъшкане и пак повръщане- наново на лекар рано сутринта - пуснаха и кръвни изследвания- отхвърлихме апандесита като вариант и ни дадоха еспумизан и Восмитусхил (за повръщането)-ефект никаквъ според мен.
После тя си поспа следобяд и изглеждаше облекчена-дас ама не.
Айде в пирогов-при спешен кабинет хирург.Слава богу-не яхме за него.
На другата сутрин пак на лекар-нашия си. Той и погледна по детайлно резултатите и каза непременно ако продължава така да отидем пак.
И да, продължаваше така-10 дни все я болеше.Накрая лекаря ни прати НА ДЕТСКИ ГАСТРОЕНТЕРОЛОГ.
Отидохме при доцент Ковачева - виждам че вече са ви я споменали.И на нас лечението ни е диета и дуспаталин- 2 месеца-настръхва ми косата.но милата ми щерка е толкова изпълнителна-гадни не гадни пие.Аз режа таблетката на четвъртинки и и я пускам направо в гърлото а тя си я гълта.

И всичко отшумява-казва че не я бои коремчето(лекарството го пием 2 седмици вече)

# 12
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Лунно цвете, посетете д-р Георгиева във Варна- детски гастроентеролог.
Тук в здравния справочник има нейни координати.

Упсех и бързо излекуване!!!   bouquet

# 13
  • Мнения: 32
Здравейте Simple Smile.Днес водих малката на лекар и донякъде съм успокоена.Не и правиха никакви изследвания(което въпреки увещанията на лекарите ме притеснява),казаха,че при повечето малки деца след прекарване на  запек се получава това на психична основа.Засега и изписаха мезим форте(за газовете) и едно сиропче Алора.Казаха ми да и ги давам две седмици.Надявам се  всичко да отшуми Praynig

# 14
Девойчета, от 2г. съм с диагноза синдром на дразнимото ....., няма спасение. Обиколих вс. спецове във Варна, минах през всички изследвания- това е! Сега пия пектин на прах сутрин на гладно, разтворен във вода от вечерта и биотикс 3x1 и съм по-добре Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт