За колите, столчетата и еърбеците

  • 763
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 323
Сега стола на голямата ми дъщеря е поставен на средната седалка отзад. Сега като се появи бебето се чудя как да ги разпределя. Дали кошницата да е отпред когато аз карам, за да гледам бебето или отзад при каката - кошницата на средната, гледайки назад както трябва, а каката на дясната седалка. Или да не се мести постоянно кошницата - да си е само отзад за да свиква, че там й е мястото.

След това има случай, когато ще сме и с таткото и пак - дали да се разместват столчетата - да се съберем отзад 2те столчета и аз или кошницата да си е отпред а аз и каката отзад...Или двете отзад, аз отпред....То зависи и какъв път ни чака. Ако е дълъг ще е добре да ми е под ръка бебето....
 
А и трябва да видим как се деактивира еърбека на предната седалка, ако се слага там. Някой има ли опит с Рено Меган Сценик?

Може би времето ще покаже как ще е най-удобно. Но ако има някой да сподели опита си с две деца ще се радвам.
Като станат 3 ще е най-лесно  Mr. Green

# 1
  • Мнения: 2 663
Ще ти кажа как процедирам аз...никога не съм возила нито едно от децата ми на предната седалка, личното ми мнение е, че е неразумно и по-рисковано!
В момента и двете столчета, това на сина ми(2,5г.) и това на дъщеря ми(10месеца) са на задната седалка, зад предните седалки.Местя столчето на сина ми понякога по средата, но той предпочита да си гледа през прозореца и размествам само ако прояви желание.Дъщеря ми се вози по диагонал на мен, за да и хвърлям по едно око при нужда.
Според мен ако детето свикне на предната седалка, след време ще видиш зор с преместването отзад.
Когато пътуваме четиримата, аз или мъжа ми(в зависимост кой кара) се возим отпред, децата сами отзад.Практикуваме така, за да си знаят мястото мъниците по време на движение и защото сина ми на няколко пъти се сърди, че карам , а не съм при него!

# 2
  • Мнения: 1 058
Според мен на предната седалка е опасно. А как ще разположиш столчетата на задната седалка ще видиш с времето, както ти е удобно.

# 3
  • Мнения: 1 636
Аz не карам,но на6ите столчета са винаги двете отzад,малкият ни син е zад мъжът ми (той кара),а голямият е zад мен.Не местим седалките.

# 4
  • Мнения: 9 814
Намери начин да сложиш столчетата на децата отзад.

# 5
  • Мнения: 2 323
Много често съм виждала кошницата сложена отпред, когато майката шофира. Пък и като се сетя как каката мрънкаше за нещо и искаше да ме види докато се возеше  newsm78 Вие как сте се справяли с мрънкашо дребосъче отзад и да шофирате спокойно?

# 6
  • Мнения: 191
Производителите съветват столчетата да не бъдат поставяни на предната седалка. Ако това се случи, то airbag-а трябва да бъде изключен (което на моята кола е доста сложно). Аз да си призная съм слагала дребчо до мен, но само на много къси разстояние - 2-3 км. Много ме е страх да не се случи нещо... Най-безопасното място е това зад шофьора, но така пък е най-трудно да виждаш бебето. Аз лично не пътувам сама с детето на дълги разстояния. Голямо шубе съм!

# 7
  • Мнения: 592
Ако от сега се предадеш - жална ти майка после! Има си и изисквания - виж закона! А и да не напомням за седалката на мъртвеца, пу, пу, пу! Само отзад!

# 8
  • Мнения: 10 982
Защо не пробваш с огледало за обратно виждане, специално за бебе на задната седалка?

http://www.tinylove.com/toy.aspx?toyId=69&state=toyTypeId=4@ … ementId=0@ageId=0

Навремето тази тема ми беше много полезна Peace
Не бих сложила бебе на предната седалка, предпочитам да мрънка отзад, отколкото да се вози отпред. При нас номерът минава с подаване на играчки и други занимавки. Няколко пъти мрънкането е преминавало в рев и тогава съм спирала, дори някой да се возеше до нея, нямаше да се мине без спиране.

# 9
  • Мнения: 2 323
Ако от сега се предадеш - жална ти майка после! Има си и изисквания - виж закона! А и да не напомням за седалката на мъртвеца, пу, пу, пу! Само отзад!

До колкото си спомням, в закона пише, че не се слага дете до еди колко си години само на сеалката, в специално столче не е забранено. Може и да не тълкувам закона правилно де. Но не в закона е работата  Peace

Линофрина, не схващам много тая жаба какво вижда  Laughing Къде се слага и кой да вижда в нея. И как подаваш играчки, докато караш  Laughing
Сега като се загледах обаче, ако бебето е в кошница обратно на движението се слага да вижда то в него, а с огледало за обратно виждане гледаш в жабата - така ли е?
Не че ще карам много време сама с бебето де, до парк някой или до офиса /което не е малко вече за софийските разстояния/

# 10
  • Мнения: 10 982
Тези огледала като жабата се закрепят на задната седалка, така че бебето да се оглежда в тях. По този начин са насочени срещу твоето огледало за обратно виждане и в него виждаш какво прави бебето, докато се вози обратно на движението.
За играчките - не ги подавам в движение. Shocked

# 11
  • Мнения: 2 323
Да, значи правилно съм си представила жабата. А за спирането - мани мани, по-добре да не плаче, защото ако трябва да спирам за да подавам играчки ще е още по-трудно

# 12
  • Мнения: 592
Имах предвид, че не е изобщо хубаво да е на предната седалка, а не дали да е в столче или не!  Понякога е доста сложно да се изпълни, ако е отпред - задължително трябва да изключиш еърбега, не че някой ще те провери, но ако се случи .....? А и на доста коли се изключват и двата едновременно отпред - тогава какъв е смисъла да имаш еърбег?! и като седне мъжа ти отпред и като се разплаче детето - какво правим? Хабим нервиииии! А че да не е в столче дори и не смея да си го помисля! Децата трябва да се приучват на навици и ред все пак! Затова моя убавец е от 20-я ден е на столче отзад!

# 13
  • Мнения: 2 323
Имах предвид, че не е изобщо хубаво да е на предната седалка, а не дали да е в столче или не!  Понякога е доста сложно да се изпълни, ако е отпред - задължително трябва да изключиш еърбега, не че някой ще те провери, но ако се случи .....? А и на доста коли се изключват и двата едновременно отпред - тогава какъв е смисъла да имаш еърбег?! и като седне мъжа ти отпред и като се разплаче детето - какво правим? Хабим нервиииии! А че да не е в столче дори и не смея да си го помисля! Децата трябва да се приучват на навици и ред все пак! Затова моя убавец е от 20-я ден е на столче отзад!

Да, да - изобщо не става дума какво казва закона и дали някой ще ме провери. Тези неща са за децата, не за пред полицаите! Това е ясно.  Peace
Май наистина като се замисля е най-добре да си е постоянно отзад да свиква, а и като се вози с кака си ще си правят смешки, така че ще са ок нещата.

Благодаря на всички за мненията!

Общи условия

Активация на акаунт