Когато беззаконието те кара да....

  • 2 561
  • 34
  •   1
Отговори
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
крещиш. Ама и това не помага.

Борихме се 7 години да си прокараме отново вода на вилата ( в България)и така се зарадвах миналото лято, когато победихме ( беше спряна от съседа и той вървеше след нас с пачката, за да не ни дадат разрешение). Днес научавам, че си е построил цяла къща ( за 5 месеца), която се извисява над оградата ( от камък е) и води се стичат в двора ни. Нито разрешение има, нито нищо. И съседите са със сливи с устата, иначе "играят театро"пред сестра ми колко било хубаво преди години, когато сме си ходили цяло лято.

 newsm61 smile3511 newsm61 това беззаконие в България бавно ме кара да полудявам....Нямам намерение да давам рушвети, но как да се справя с този ужас, който е плод на липсата на всякакви закони?

Как се справяте вие / какво правите, ако имате досег до беззаконието в България ( във всичките му форми)? 

# 1
  • Мнения: 5 710
Има ли тема, в която споменаваш България и НЕ те кара да полудяваш и да си късаш косите нервно?
Винаги изглеждаш много изненадана от всичко там. В България има закони, но не се спазват толкова, колкото в Холандия, например. Успокой се.

Последна редакция: нд, 29 юни 2008, 21:02 от 10¢'s caffè&lounge

# 2
  • Мнения: 2 786
Няма много какво да се направи ... за беззаконието в тая държава мога да говоря и пиша със седмици и то единствено от личен опит.
И със съд сме пробвали - който плати повече или използва по-влиятелни връзки печели.
Така че ... лично аз си реших проблема като много скоростно се разкарах далеч от там и живея в държава, в която законите се спазват и хорат имат права.
И в която съдебните спорове не се уреждат според размера на банковата сметка, а според правото и действащите закони.

Пробвайте със Съд, ако имате време, нерви и пари.
Ако не ... примирете се и си постройте вила другаде.
Не звуча много позитивно, но ... реалист съм.

# 3
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Има ли тема, в която споменаваш България и НЕ те кара да полудяваш и да си късаш  косите?

Пожелавам ти НИКОГА, ама НИКОГА да не си в тази ситуация, в която аз живея вече 8 години. И на най-големият си враг не я пожелавам.

Няма нужда от иронични забележки, защото темата е ,ако някой е бил в ситуация, където законите не са спазени и все пак е постигнал законов ред, да сподели как го е направил.

# 4
  • Мнения: 5 710
Aми според мен въпросът ти е риторичен -  справедливост се търси по законов ред.
Как може да се възмущаваме на беззаконие (за какво беззаконие говориш в случая, какъв закон ти липсва)  и да мислим,че друг, освен закона може да ни реши проблема.
От опит го казвам. Има адвокати, съдилища. Това е, съвсем добронамерено го казвам.

# 5
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Има адвокати, съдилища, които , обаче, не са независими, а играят по хорото на този индивид, който си прави, каквото си иска.  Close не искам да стигам до рушвети, а адвокат трябва да си докарам от Марс, защото никой не се наема на дело срещу това лице от страх.

# 6
  • Мнения: 3 371
Има адвокати, съдилища, които , обаче, не са независими, а играят по хорото на този индивид, който си прави, каквото си иска.  Close не искам да стигам до рушвети, а адвокат трябва да си докарам от Марс, защото никой не се наема на дело срещу това лице от страх.

абе, не, че нещо....ама, кажи го кое е това лице толкова, да му се не знае.... newsm78 .
де да знам и аз, ама чак пък такова страшилище за всички да е... Thinking .
и като не искаш рушвети, и като не става с добро, ми обърни и ти другата страна. знам, че минаха мутренските времена, ама все ще му се намери колая и на такъв....
аз, не съм наясно де, имота ви ли иска? какъв е точно проблемът?  или ей така, от спорт  се заяжда само?

# 7
  • Мнения: 5 710
Остава или да продадеш имота, или да се саморазправяш.
Съжалявам, ама ми писна да се спряга България и беззаконието при всеки междусъседски спор.
Какво общо има държавата с това, че пича някъде е платил, какво ти помага спрягането на България, за да си решиш конкретния проблем? Ти не искаш да действаш по законния ред, но нямаш нищо против да спрягаш гръмките слова ( беззаконие, България, пачки). Не ми се връзва такава нагласа, съжалявам. И не мисля, че до някъде ще те доведе.

# 8
  • Мнения: 3 478
Аз защо знам, че ако няма разрешително за постройка, то същата трябва да се срути и да се започне от начало след придобиване на разрешителното?
И как така заради него нямате вода? Той по какъв начин го контролира това нещо? Трябва да я взимате от него или...?

# 9
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Палмира,
даденото лице е от държавна сигурност, пръв демократ ( по време на СДС), след това пръв приятел на Симеон, сега пак с властоимащите. Страшна работа! Да, иска имота, но ние няма да го продадем. Ако ще милиони да дава.
Това за мутрите ме накара да се усмихна. Той е и с тях.

10¢'s caffè&lounge,
не съм се отказала да си потърся правата по начин адвокат, дело и т.н., но всичко съм го минала вече един път ( почти целият процес) и се чудех да се смея или да плача докъде могат да стигнат прокурори, кмет и т.н. Една от причините да съм тук е именно това.

Виждам голяма връзка между България, беззаконието свързано с този случай и въобще всичко.....

missZ,
по закон е така, обаче, той построи цяла хотелска част по дължината на оградата ни ( използва я за 1 стена), без разрешение и с височина 2.50-2.60 метра ( при разрешени 2.20). Колко молби съм писала, колко комисии "уж" идваха да оправят нещата и да издадат крайно решение, както е по закон. Дръжки!

За водата: в това село няма официален водопровод ( колко пъти окрадоха парите от проекти...) и все още има къщи, които се захранват от изградената мрежа от 1960-1970 година от двор в двор. Бяхме лятото на 2000-та година там, майка ми спеше в къщата и беше непрекъснато тормозена от работниците му затворници. Опитахме се да спрем тези неща и той една нощ просто прекъсна тръбите. 

 

# 10
Съжалявам за това което ти се е случило...Не знам как да помогна, за съжаление такива неща се случват не само в Бг,сякаш навсякъде с  богатите и известните се отнасят по-добре,получават неща безплатно,оттървават затвора,когато са виновни..такъв е живота..и мен това ме побърква но освен да се моля за по-безпроблемен живот друго не мога да направя.
Пожелавам ти да си силна и да не се предаваш и да не се побъркаш за неща които не можеш да промениш  Hug

# 11
  • Мнения: 2 786
Има адвокати, съдилища, които , обаче, не са независими, а играят по хорото на този индивид, който си прави, каквото си иска.  Close не искам да стигам до рушвети, а адвокат трябва да си докарам от Марс, защото никой не се наема на дело срещу това лице от страх.

абе, не, че нещо....ама, кажи го кое е това лице толкова, да му се не знае.... newsm78 .
де да знам и аз, ама чак пък такова страшилище за всички да е... Thinking .
и като не искаш рушвети, и като не става с добро, ми обърни и ти другата страна. знам, че минаха мутренските времена, ама все ще му се намери колая и на такъв....
аз, не съм наясно де, имота ви ли иска? какъв е точно проблемът?  или ей така, от спорт  се заяжда само?


Не е само той, и аз имам имена на няколко такива субекти ... много са.

# 12
  • Мнения: 2 786
Палмира,
даденото лице е от държавна сигурност, пръв демократ ( по време на СДС), след това пръв приятел на Симеон, сега пак с властоимащите. Страшна работа! Да, иска имота, но ние няма да го продадем. Ако ще милиони да дава.
Това за мутрите ме накара да се усмихна. Той е и с тях.


Мхм, комуняга значи.
Такива са безнадеждни случаи ... бягай надалеч.
Знам от личен опит на какво са способни такива "седесари", които до 1989 бяха комунисти, верни на партията.
Просто ... вече си загубила спора.

# 13
  • Мнения: 7 914
Kalinka, има доста неща срещу които нищо не може да се направи, но се надявам да се появи някакво разрешение все пак Peace

# 14
  • Мнения: 1 910
Kalinka, искрено се надявам все някак да се реши въпроса ви!

По повод България...спрях да чета български вестници, да слушам радио. Нямам нерви да се ядосвам за Иракли или Банско, за нелепо убит професор или пиян убиец с условна присъда, за съден изпълняващ дълга си към държавата или забогатели на неин гръб. Ако не бяха родителите ми...сигурно и нямаше да държа да хдоя в БГ ... обаче и тук не всичко е идеално.

Общи условия

Активация на акаунт