Чете ми се нещо от сорта на Дневникът на Бриджит Джоунс...

  • 4 781
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 263
Ехооо, привет  Mr. Green

Пак съм тук за съвет. Много ми се е дочело нещо от сорта на "Дневникът на Бриджит Джоунс" или "Размерът има значение", но не ми се купуват непроверени книги. Затова се обръщам към вас за идеи - кажете нещо стойностно о ттози жанр  Hug

Мерси предварително  Heart Eyes

# 1
  • Мнения: X
Жозефинда е твоят човек, тя си пада по чиклити. Wink
Единственото, за което аз се сещам  от тоя сорт  е "Сексът не е повод за запознанство" на Мона Чобан.

Последна редакция: пн, 30 юни 2008, 10:07 от Анонимен

# 2
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
О, пазарът е наводнен с чиклит. Но като "Бриджит Джоунс" няма да намериш. Че то Хелън Филдинг не успя да напише нищо свястно след "Бриджит"...
Аз не съм познавач на жанра, но много харесах
ето това. Корицата е ужасна, но не се лъжи. Много са хубави. Елена Колина пише много леко, с тънко чувство за хумор и книгата й по нищо не отсъпва на дневниците на Бриджит (даже има прилики, които биха подразнили бриджитоманките, но мен не.) Абе, Колина пише като руски писател.  Laughing Добра е, тоест.
Две книги са. Даже има и трета издадена на български, но тя не е типичния чиклит. И третата книга е добра.

# 3
  • Мнения: 35
Само за поредицата на Кинсела за Беки Б. се сещам   http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=21915     bouquet

# 4
  • Мнения: X
О, сега се сетих за "Фън шуй откачалки". Свежо книжле.
Упс, още нещо изрових от слънчасалата си главица "Мръсен" роман

Последна редакция: пн, 30 юни 2008, 10:30 от Анонимен

# 5
  • Мнения: 263
Мерси на всички  Hug Продължавам да трупам идейки, а след обед ще мина край Славейков  Mr. Green

# 6
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
Само за поредицата на Кинсела за Беки Б. се сещам   http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=21915     bouquet

И аз ти препоръчвам тези ако не си ги чела. Всичките са забавни!

# 7
  • София
  • Мнения: 62
http://www.bard.bg/authors/?al=P&BookID=624
"Скъпа, няма не мога" -  Алисън Пиърсън
За мен е добра като "дневниците" , другите изброени  далеч по - семпли (пак според мен де Simple Smile ).  Peace

# 8
  • Мнения: 5 370
Мерси на всички  Hug Продължавам да трупам идейки, а след обед ще мина край Славейков  Mr. Green
Ето я препоръчаната Жозефинда. Препоръчвам книжките на Софи Кинсела, суперлеко, приятно и неангажиращо четиво, като за плаж или заспиване. Последно четох "Беки Б. очаква бебе"- за това как една бъдеща майка с пари купува предварително де що се сети за бъдещото отроче.
В момента се мъча да чета "Сексът и градът", след като гледахме комплексно филма банда майки-бандитки. Когато не забия нос директно във възглавницата, попрочитам някоя и друга страничка.

# 9
  • Мнения: 4 916
Препоръчвам Мариан Кийс - "Суши за начинаещи" и "Бар Последен шанс".  Peace Още си ги препрочитам.

# 10
  • Мнения: 516
Лорън Уайзбъргър - "Нюйоркски светски хроники" и "Дяволът носи Прада"
Ная Грийн- " Скъпа, не полудявай"
Кандис Бушнел- "Триумфът на червилата"
Софи Кинсела- "Можеш ли да пазиш тайна?"

# 11
  • Мнения: 5 370
Лорън Уайзбъргър - "Нюйоркски светски хроники" и "Дяволът носи Прада"
Ная Грийн- " Скъпа, не полудявай"
А, е те това е също мноооого готино. Mr. Green Все едно, че четеш тема в "Д и С" , но поднесено с щипка самоирония и, разбира се, задължителния хепи енд.
Боооожеееее, каква съм чиклитоманка станала била. ooooh!

# 12
  • София
  • Мнения: 1 762
И аз ще се възползвам от съветите   bouquet Препоръчвам "Бар последен шанс", като argun   Peace

# 13
  • Мнения: 2 178
Всички книги на Мариан Кийс са ми любими! Нейни са "Сайонара", "Секс по спешност и груги отчаяни мерки", "Суши за начинаещи" и "Бар Последен шанс".   Peace
Сега с Космо излизат малък формат чиклити по 5 лв. - много са добри! Ще бъдат 4 бр. и до сега са излязли 2 - свежи, забавни, плажно четиво - гласувам с 2 ръце!  Laughing
Други хубави са: Дженифър Уайнър - "Добър вечер, Никой"
Браун, Аманда и Джанис Уебър -"Училище за един милиард долара"
Кати Лети - "Как да убиеш съпруга си"
Ох, сума ти чиклити имам, но не се сещам заглавията....

# 14
  • DE
  • Мнения: 967
"Шампанско и смърт" - ъъъ, авторката е рускиня. Мноого интересна.
"Бедните богати момичета" - пак с руска авторка
Елена Колина също е много добра писателка. Каквото нейно да вземеш, няма да сбъркаш.
П.С. Фен съм на новата руска литература. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт