Как да разпозная разстройство при изцяло кърмено бебе?

  • 3 433
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 96
Бебето ми е изцяло на кърма и е почти на 3 месеца. Досега акитата й винаги са били кашести и не съм се притеснявала. Но напоследък ми се струват по-течни. Няма промяна в цвета. Трябва ли да се притеснявам? Как изглежда разстройството при кърмените бебета и на какво се дължи?

Предварително благодаря Hug

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Разстройството има променени мирис (мирише много лошо, понякога кисело) и различен цвят, много по-често е от обичайното (поне 2х по-често), дупето може да се подсече... абе няма да го сбъркаш, вярвай Laughing
Причините могат да са най-различни - алергия, вирус, бактериална инфекция, прорязване на зъбки...

# 2
  • Мнения: 1 479
Олее, постинга на Хедра ме попритесни малко Sad нашият Мал4о ака много 4есто (по4ти след всяко хранене), но не по много, само да изцапа гащите дет' се вика и то винаги си мирише на кисело, цветът май си е нормален - гор4и4ен....ако има разстройство няма ли да пла4ка бебока? Нещо ще да не му е наред, ако има разстройство и то ще мрънка....

# 3
  • Мнения: 34
И моето бебче беше така на вашата възраст-всеки памперс беше зацапан, миришеше на кисело и всичко, което описваш. Незнам как да разпознаеш разстройство-аз все още не мога Thinking

# 4
  • Мнения: 96
Хм, преди нямахме проблеми с консистения, цвят или мирис. Сега, както ви писах е по-течно. Освен това има и по-лош мирис понякога. По-кисел - точно както Хедра пише Sad Ака веднъж на 2 дни, или най-често веднъж на ден и то мноооого обилно.

Хедра, това не се връзва много с описаното от теб. На какво ти прилича нашият случай? newsm78

# 5
  • Мнения: 1 572
според мен разстройството е просто по-често акане от нормалното , например 3-4 пъти повече и лошата миризма

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Акане на 2 дни не е разстройство Simple Smile Трябва да е няколко пъти на ден и наистина много рядко.
Някои бебета пък по принцип си акат по-воднисто.

Помисли дали ти си яла повече кайсийки например .. или нещо друго по-особено или разхлабващо  Peace

# 7
  • Мнения: 96
Акане на 2 дни не е разстройство Simple Smile Трябва да е няколко пъти на ден и наистина много рядко.
А трябва ли да ме притеснява, че ака по-нарядко или е нормално?

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Акане на 2 дни не е разстройство Simple Smile Трябва да е няколко пъти на ден и наистина много рядко.
А трябва ли да ме притеснява, че ака по-нарядко или е нормално?
Не. Спокойно  Simple Smile
Предполагам в началото е акала по няколко пъти на ден - това е нормално. После, втория месец започват по веднъж на ден, или по веднъж на няколко дни (голямо количество  Crazy ).
Аз според скромния ми опит  Rolling Eyes мисля, че има някаква връзка с поставянето на Пентаксима. Но все пак втори-трети месец кърмата се усвоява по-добре, затова е нормално ако има дни, пре които пропуска да свърши голямата работа Simple Smile Следи за мокрите пелени, защото те са показател ако има обезводняване.
 Hug

# 9
  • Мнения: 45
и моя син е на съшата възраст и от два три дни имаме този проблем. Все още не съм се обаждала на педито но се чудя дали има повод за тревога тъй като детето си суче добре спи и когато е буден е сравнително весел гука. А дали е нормално 4е в акото ги няма белите парченца които изглейдат като пресечено мляко? newsm78

# 10
  • Мнения: 96
А дали е нормално 4е в акото ги няма белите парченца които изглейдат като пресечено мляко? newsm78
ние нямаме такива Peace

Ханна, мерси за отговора. Количеството наистина е чудовищно. Не знам аз ли нещо не слагам памперса както трябва ама се оакваме до ушите - буквално Shocked Преди не беше така...

# 11
  • Мнения: 41

Следи за мокрите пелени, защото те са показател ако има обезводняване.
 Hug
[/quote]
кое е показател,ако пишка по-често от обикновено или ако е по рядко,защото ние пишкаме много често и също сме с разстройство,а педито ми предлага само чай от шипки,който няма ефект

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
кое е показател,ако пишка по-често от обикновено или ако е по рядко,защото ние пишкаме много често и също сме с разстройство,а педито ми предлага само чай от шипки,който няма ефект
Ако мокрите пелени са малко, това може да е сигнал за обезводняване.
Но все  пак в тази жега се потят децата, и не пишкат както зимата.
Който не дава вода, да предлага по-често да сучат Simple Smile

Последна редакция: ср, 02 юли 2008, 17:39 от Ханна

# 13
  • Мнения: 41
Мерси Хана!

Общи условия

Активация на акаунт