Търсим диагноза....

  • 12 925
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 406
Става въпрос за майка ми,аз и друг път съм питала,ама сега положението вече е сериозно..Не може почти вече да движи десния си крак,изпитва слабост и в ръцете,постоянно изпуска нещо. Постоянно и се вие свят и ако не се крепи за нещо,не може да ходи и се клати цялата.
Съмненията за инсулт отпаднаха след посещение наскоро в клиниката по неврология на 4-ти км,правен е доплер,скенер на глава(имало хипертонични находища),рентген на шийни прешлени,има ошипяване,но не било то причината за световъртежа. Абе..не знам,тя все повече се отчайва и се чувства почти  инвалид,а уж няма нищо сериозно.
Хипертоничка е от години,сега поддържа високи стойности от порядъка на 170/120,а уж пие Коренитк постоянно и е сменила доста лекарства за кръвното,също така често е с доближени граници.
На какъв специалист още да идем,,,дайде ни съвет....

# 1
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Не искам да те плаша, но направете изследвания за множествена склероза - слабостта в мускулите на крайниците и затрудненията в координацията са едни от симптомите й. Дано е нещо временно и се оправи жената!  Hug А може и от жегите да й става така, като е с високо кръвно. И моята майка е хипертоничка. На нея миналата зима й се случи подобно нещо, но се оказа, че е нарушено оросяването на мозъка - тя пък губеше равновесие. Предписаха й нещо от рода на гинко плюс още някакви хапчета и се оправи.

# 2
  • Мнения: 3 406
Не искам да те плаша, но направете изследвания за множествена склероза - слабостта в мускулите на крайниците и затрудненията в координацията са едни от симптомите й. Дано е нещо временно и се оправи жената!  Hug А може и от жегите да й става така, като е с високо кръвно. И моята майка е хипертоничка. На нея миналата зима й се случи подобно нещо, но се оказа, че е нарушено оросяването на мозъка - тя пък губеше равновесие. Предписаха й нещо от рода на гинко плюс още някакви хапчета и се оправи.
Не е и МС-правеха и и такова изледване..чудя се вече.

# 3
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Дано не е! Но настоявай да й направят всички възможни изследвания, дори да ги повторят, ако трябва. Проверете все пак за нарушено оросяване на мозъка - може и това да е причината.

# 4
  • Мнения: 73
Нека я види добър ендокринолог,като освен прегледа ще и изследва и хормоните.Много често от щит. жлеза тръгват проблемите,а докторите я "подценяват".Успех желая на теб и майка ти Hug

# 5
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
И аз мисля че е добре и ендокринолог да я прегледа. И пак отидете при добър кардиолог ,трябва да се наместят лекарствата. Няма значение какво пие ,щом има такива стойности значи не е за нея това лекарство.

# 6
  • Мнения: 661
Здравейте ,

Идете при добър кардиолог и невролог , за да й назначат ефикасни лекарства  и в подходящи дози .
МОже да е Мениеров синдром - жените страдаме от него по-често от мъжете .
При тумори на малкия мозък и на слухово-вестибуларния нерв световъртежът най-често е под формата на замаяност, несигурност. Притъмняване пред очите, поява на мрежа, мъгла двойна виждане и др. могат да бъдат признак за неврози, съдови смущения и други заболявания. Не бива да се приема за световъртеж чувството на тежест в главата, главоболието и краткотрайната загуба на ориентация.Най-важно е делението на световъртежите на периферни – при поражение на вестибуларния апарат във вътрешното ухо, и на централни – при мозъчни заболявания. Те имат характерни особености, които се използват за определяне на мястото на увреждане.

Типична са световъртежите при мениеровата болест, при тумори и възпалителни заболявания на мозъка и вътрешното ухо, при травми на главата, инсулти, хипертония, атеросклероза, сърдечно-съдови заболявания.

Хормонални заболявания също могат да причинят оплакванията .
Не се стряскайте от по-сериозните вероятности , а потърсете добри лекари , за да поставят точна диагноза .

# 7
  • Мнения: 3 406
Здравейте ,

Идете при добър кардиолог и невролог , за да й назначат ефикасни лекарства  и в подходящи дози .
МОже да е Мениеров синдром - жените страдаме от него по-често от мъжете .
При тумори на малкия мозък и на слухово-вестибуларния нерв световъртежът най-често е под формата на замаяност, несигурност. Притъмняване пред очите, поява на мрежа, мъгла двойна виждане и др. могат да бъдат признак за неврози, съдови смущения и други заболявания. Не бива да се приема за световъртеж чувството на тежест в главата, главоболието и краткотрайната загуба на ориентация.Най-важно е делението на световъртежите на периферни – при поражение на вестибуларния апарат във вътрешното ухо, и на централни – при мозъчни заболявания. Те имат характерни особености, които се използват за определяне на мястото на увреждане.

Типична са световъртежите при мениеровата болест, при тумори и възпалителни заболявания на мозъка и вътрешното ухо, при травми на главата, инсулти, хипертония, атеросклероза, сърдечно-съдови заболявания.

Хормонални заболявания също могат да причинят оплакванията .
Не се стряскайте от по-сериозните вероятности , а потърсете добри лекари , за да поставят точна диагноза .
Много ти благодаря мила за изчерпателния отговор,но майка ми е ходил апри невролози в Пловдив,София и Кърджали-е как никой от тях не предположи нещо....консултирала се е и с психиатър,има повишена тревожност,но никой не дава обяснение защо не може почи да си движи крака и го замятаи защо се клатушка като лист....

# 8
  • Мнения: 661
Изписван ли  й е БЕТАЗЕРК 
ПОКАЗАНИЯ: Използва се за лечение на Мениерова болест, световъртеж от различен произход, вестибулопатия - като намалява нистагъма, броя, остротата и продължителността на атаките от виене на свят; шум в ушите, прогресивна загуба на слух; за премахване на невро-вегетативните симптоми - нистагъм, гадене, атаксия, нарушено равновесие. ДОЗИРОВКА И ПРИЛОЖЕНИЕ: Дозировката е индивидуална и се предписва от лекар. Обикновено се прилага по 1-2 таблетки 3 пъти дневно след хранене. МДД( максимална дневна доза )  е 6 таблетки. Оптимални резултати трябва да се очакват след няколкоседмично лечение
Да са говорили нещо за ТИА ( транзиторни исхемични атаки ) ?

# 9
  • Мнения: 3 406
Не сме и чували за ТИА и не е пила Бетасерк. Ето сега пак се оплаква,че не е нестабилна и  не знае къде ходи,главата и била замаяна и мисли,че е от кръвното,но каквото и да е кръвното,не може да е все така. На кой специалист да иде?

# 10
  • Мнения: 661
добър невролог

# 11
  • Мнения: 3 406
можеш ли да ми препоръчаш някой? в три различни града еходила и пак нищо...

# 12
  • Мнения: 661
В София ходихте ли ? При толкова много лекари там , има и много добри измежду тях , но за съжаление не знам име . МОга да попитам една софиянка с неврологични проблеми . И добър кардиолог - вече го споменах .

# 13
  • Мнения: 3 406
В София ходихте ли ? При толкова много лекари там , има и много добри измежду тях , но за съжаление не знам име . МОга да попитам една софиянка с неврологични проблеми . И добър кардиолог - вече го споменах .
Да,в София е ходила,в клиниката на 4-ти км  Peace И с кардиолог се е консултирала и са и казалаи да си родължи с Коренитека,който обаче явно не върши работа Outta Joint Благодаря ти за отговорите! Hug

# 14
  • Мнения: 661
Моят съвет е да посетите кардиолог в Токуда .ПОзнавам ги всичките и съм сигурна кой как работи .  Но невролог там - не ! Не и в трета градска поликлиника , че там са едни ...
Възможно е проблемите с мозъка да са от сърцето . Тъй като то влияе повече на мозъка , отколкото той на него , ви препоръчвам първо да посетите кардиолог .

Общи условия

Активация на акаунт