Защо в България не се раждат деца

  • 7 375
  • 155
  •   1
Отговори
Ако се питате защо в България не се раждат деца, ще ви отговоря, че на тази държава не и пука за децата.

Как мислите би ли могла една майка да се издържа с 220 лв майчинство, точно след като е родила когато най-много има нужда от силна храна например? Или как се гледа новородено с 220лв на месец????

Защо плащаме осигуровки и данъци след като не получаваме нищо? Нямаме безплатно обучение, нямаме безплатно здравеопазване, нямаме нищо което се нарича грижа за подданиците в една държава!

Оправданието на държавата да изплаща 80% майчинство само в продължение на 9 месеца е, че много хора злоупотребявали. А тези които не злоупотребяват какво правят...? Защо всички тези „умни глави” в министерството не измислиха да се искат доходите за година или две назад, а майчинството да бъде сформирано на база на последните 6 месеца, ако разликата в доходите не е по-голяма от 60% (Пример: преди година майката е осигурявана на 1000 лв, но последните 8 месеца е осигурявана на 1600 лв и получава 1280 лв майчинство)

Защо висчко в тази държава е в ощърб на честния човек?

Може би защото не е управлявана от такива...

Иска ми се да се бях родила циганка и цял живот да живея на гърба на всички честни хора...

# 1
  • София
  • Мнения: 2 623
Аз пък си мисля, че през последните години
направо има бум на бебетата  newsm78

# 2
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Много си права, за съжаление. Всяка твоя дума е вярна. Държавата ни е мащеха за нас и майка за управляващите и някои елементи, дето цял живот раждат и живеят от нашите данъци, осигуровки и не знам какви си още суми, дето управниците ни съдират от гърбовете. Нали за тях трябва да има пари за екзотични екскурзии, нов автопарк всяка година, яхти и прочие дреболии ... Най ме е яд, като знам, че всичко това е взето с моите и твоите пари, които можехме да дадем за децата си.  #Cussing out

# 3
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Бъркаш понятията момиче.
Децата не разждат заради размера социалните помощи, нито заради безплатното обучение ....

# 4
  • Мнения: 502
  Хубаво си го казала-"Защо всичко в тази държава е в ощърб на честния човек?"Това подхожда повече за заглавие на темата ти,според мен.
  Вече си мисля,че няма смисъл от подобни въпроси.Отговорите всички ги знаем,но животът си тече ...Опитвам се да си затварям очите и просто да се радвам на мига.Вървя си по мръсните улици,подритвам боклуците и си казвам:"Ами така е,нищо не може да се направи.Карай напред!".В магазина ми пробутват боклуци,които не стават за ядене-просто ги пускам в коша и отивам да търся нещо друго,в друг магазин.Много неща ме дразнят,ядосват,възмущават,но си казвам-ще броя до десет,преди да реагирам,защото няма никакъв смисъл да си късам нервите.Животът е твърде кратък!
  Така си разсъждавам вече аз..

# 5
  • на село
  • Мнения: 1 028
Не съм забелязала в България да не се раждат деца  newsm78. Даже напротив....

# 6
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Аз пък си мисля, че през последните години
направо има бум на бебетата  newsm78
...и аз смятам че има нещо като "мини" бум  Wink

.... иначе като цяло авторката на темате е права в недоволството си  Sunglasses не става само за финансова гледна точка , ами детските градини, парковете, площадките  и всички подобни неща от този род за наишите деца или са малко или са под всякаква критика  ooooh!

Социалната политика на държавата ни поне за сега не е в плюс на децата  Crossing Arms

# 7
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Аз пък си родих деца, защото имах нужда от тях. Исках да ги обичам и обгрижвам и да им дам сигурност. Държавата не ми попречи. И не съм се замисляла колко точно струва майчинството. На мен ми струваше прекрасни 3 години за двете деца. В пари не съм смятала и не искам да го правя.

# 8
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
В България се раждат деца. Ето, аз съм родила две. Средната ми сестра също е родила две. Малката ни сестра има бебе, но няма да спре с едно.
Деца има. И закони има.
Санкции няма. Например, колко хора плащат данъци? Върху реалния си доход. Колко хора взимат помощи, без да има нужда от тях. (Ето едно примерче - жена, която взима минимална заплата, съпругът е крупен собственик на верига магазини, взимат помощи за детето, което учи в най-скъпото частно училище. Помощите колко са? 18 лева ли бяха? Е, те си ги взимат, защото по документи имат доход под минимума. Ами двойките, които не са сключили брак, обявявайки се за самотни родители?).
Има, разбира се, още много.
Но като венец над всичко се възправя любимката на нашия съфорумец Вълчо: елегантната госпожа Масларова, любезно усмихната.  Whistling
 

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 481
Моите наблю дения са, че след 2002 година има голям бум на деца.Поне така е в нашят град.че трудно се гледат деца без финансови възможности да така,у.На държавата не и пука за всички обикновени хора ,та камо ли за децата.Но не може да останем без дечица нали.Все пак те са смисъла на живота ни.

# 10
  • Мнения: 502
  Дечица се раждат.Но на някои родители наистина им е трудно с отглеждането.Особено на такива с болни дечица.Добре че се намират милосърдни хора,иначе от държавата ако чакат...

# 11
  • Мнения: 851
Вече не знам дали да критикувам държавата откакто разбрах, че във Франция например платеното майчинство е няколко седмици Shocked Няма такива луксозни изпълнения - 9 месеца платени, после до 2 годинки на минималната работна заплата. А ние не сме и на 1/10 богати като Франция...

# 12
  • Мнения: 139
В България се раждат деца. Ето, аз съм родила две. Средната ми сестра също е родила две. Малката ни сестра има бебе, но няма да спре с едно.
Деца има. И закони има.
Санкции няма. Например, колко хора плащат данъци? Върху реалния си доход. Колко хора взимат помощи, без да има нужда от тях. (Ето едно примерче - жена, която взима минимална заплата, съпругът е крупен собственик на верига магазини, взимат помощи за детето, което учи в най-скъпото частно училище. Помощите колко са? 18 лева ли бяха? Е, те си ги взимат, защото по документи имат доход под минимума. Ами двойките, които не са сключили брак, обявявайки се за самотни родители?).
Има, разбира се, още много.
Но като венец над всичко се възправя любимката на нашия съфорумец Вълчо: елегантната госпожа Масларова, любезно усмихната.  Whistling
 

Подписвам се и с левия си крак под това мнение. Тъй нареченият "честен данъкоплатец" който плаща данъци и на последната си стотинка е за съжаление нищожната част от обществото. Повечето все са свикнали да получават без да внасят и смятат, че държавата им е длъжна да им осигури нормални медицински грижи, образование, инфраструктура само с клатене на к.ра. Ама не става. Много малко хора се осигуряват на реалните си доходи/облагат с данък всичките си доходи.

# 13
  • Мнения: 14 471
Ако се питате защо в България не се раждат деца, ще ви отговоря, че на тази държава не и пука за децата.

Как мислите би ли могла една майка да се издържа с 220 лв майчинство, точно след като е родила когато най-много има нужда от силна храна например? Или как се гледа новородено с 220лв на месец????

Защо плащаме осигуровки и данъци след като не получаваме нищо? Нямаме безплатно обучение, нямаме безплатно здравеопазване, нямаме нищо което се нарича грижа за подданиците в една държава!

Оправданието на държавата да изплаща 80% майчинство само в продължение на 9 месеца е, че много хора злоупотребявали. А тези които не злоупотребяват какво правят...? Защо всички тези „умни глави” в министерството не измислиха да се искат доходите за година или две назад, а майчинството да бъде сформирано на база на последните 6 месеца, ако разликата в доходите не е по-голяма от 60% (Пример: преди година майката е осигурявана на 1000 лв, но последните 8 месеца е осигурявана на 1600 лв и получава 1280 лв майчинство)

Защо висчко в тази държава е в ощърб на честния човек?

Може би защото не е управлявана от такива...

Иска ми се да се бях родила циганка и цял живот да живея на гърба на всички честни хора...




разбрахме лошото какво е, кажи си сега конструктивното предложение - как ти виждаш социалната политика на държавата по отношение на майките?
5 години майчинство с пълна заплата ок ли ще е ?

# 14
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Алегра, как само пет години? Я до осемнадесет! Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт