Относно количеството на млякото

  • 2 214
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 555
Говорихме с педиатърката ни за скоростта на захранване и тя ми каза, че до годинка, детето трябва да яде по 600 мл мляко на ден. Аз се притеснявах, че имаме само едно заместено хранене и смятах да въвеждам по-бързо повече неща, но тази информация много ме озадачи. Ако яде по 600 мл мляко, то денят не стига да яде кой знае какво друго. Така ли ще си откараме до годинката, само с едно заместено хранене  newsm78
Дъщеря ми сега е на 9 месеца.
Вие колко АМ давате/давахте на тази възраст? Просто това ми звучи супер нереалистично Thinking

# 1
  • Мнения: 1 367
600 мл мляко са грубо сметнато три хранения.Ако на 9 месеца детето ти яде 5  пъти,то остава да му заместиш останалите две.Не мога да се сетя колко точно съм давала,но на възрастта на дъщеричката ти моето момче още се хранеше нощем и рано сутрин с мляко.Някъде към 200 мл може да е била едната порция.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Давах по 190-200мл. на хранене 4 пъти на ден, с две заместени хранения. Сина ми доскоро беше на 6-кратно хранене.

# 3
  • Мнения: 486
Съгласна съм с това до годинката пове мляко, но дъщеря ми отказа да пие млякото на 10м. остана само с вечерното 150мл..Пробутвам млякото под друга форма, до коколкото мога.Според мен и идва малко за деня(препоръката е към 450мл. след годинката ), но щом толкова иска и е здрава и весела, значи от толкоз има нужда.Искам да кажа, ако бебето ти пие млякото с удоволствие давай му, ако го отказва замествай хранене и не се поритеснявай.Децата сами си показват  Hug

# 4
  • Мнения: 5 940
Давам два пъти на ден по 200 милилитра АМ, както и около 30-50 грама сирене, което се равнява на около 180 милилитра. Понякога за следобедна закуска синът ми яде кисело мляко или млечна каша.
Препоръчителните милилитри са за млечни храни въобще, трудно е дете над годинка да изпива по толкова много мляко, въпреки, че има и такива.

# 5
  • Мнения: 1 449

Нормата за млечни продукти до 1 год. е средно 750 мл.
Минималната граница е 600 мл. Максималната граница е 1000 мл.

До 1 год. млякото трябва да е около ¾ от общото количество храна.
Под "мляко" се разбират всички млечни продукти – АМ, кърма, сирене, кисело мляко и т.н.
Няма значение начинът по който се предлагат – директно, в пюре, десерт и т.н.

На 9-10 м. млечният режим може да се балансира не само с АМ, но например и със сирене:
30 г сирене = 150 г мляко
30 г сирене = 120 г кисело мляко

Когато хранителният режим се разнообрази със стандартни млечни продукти (малко преди и след 1 год.), те спокойно могат да бъдат между 1/3 или 1/2 от всички млечни храни, останалото е АМ.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 661
Косе Босе, а колко трябва да е количеството мляко на 1 г. и 4 м. Аз все още кърмя, сутрин, вечер и нощем, това стига ли като мляко, тъй като не давам допълнително АМ, давам сирене и кисело мляко по малко.

# 7
  • Мнения: 4 555
Косе Босе, мерси много!
На нас краве мляко скоро не ни се очертава и тъй като мисля да я отбивам скоро, и човешко няма да яде. Остава само соево АМ. То дали ще е достатъчно?

# 8
  • Мнения: 4 784
Както и на девет месеца, така и сега, Калоян се храни предимно с мляко. Закуска, следобедна закуска и преди сън по 180 до 210мл АМ. На девет месеца в обедното меню беше включено зеленчуково пюре, както и плодово за следобедна закуска към млякото.

# 9
  • Мнения: 1 449

Косе Босе, а колко трябва да е количеството мляко на 1 г. и 4 м. Аз все още кърмя, сутрин, вечер и нощем, това стига ли като мляко, тъй като не давам допълнително АМ, давам сирене и кисело мляко по малко.

Мляко за възрастта между 1 и 2 години: oколо 500 мл.

Препоръките варират от 450 до 650 мл в различни схеми на хранене.
Най-често срещаните са 500 мл или поне 500 мл.

На 1 год. 4 м. може да се включи повече сирене - например 40-50 г дневно. Това е еквивалент на 160-200 мл мляко. Кърмата на тази възраст би трябвало да осигурява поне 200 мл при 3 пъти кърмене на денонощие. Киселото мляко допълва дневния млечен режим. На 16 м. може да се включи вече и малко прясно мляко - в различни видове храни. АМ не е задължително след 1 год. според доста схеми за детско хранене. Кърма и стандартни млечни продукти могат да бъдат напълно достатъчни.   

Млечните продукти са пълномаслени (въпреки че според някои теории при кърмене във възрастта 12-24 м. млечните могат да бъдат с по-малък процент масленост).

# 10
# 11
  • Мнения: 286
Имам чуденка: Моята Александра е на почти десет месеца, а сутрин и вечер, когато се храни с АМ едва изпива по 150 мл. на хранене. Личната лекарка ме посъветва да й слагам от АМ толкова мерителни лъжички, определени за възрастта й, но в това количество вода, което тя може да изпие. Кажете ми, правилно ли е? Има ли начин да накарам малката да приема повече мляко Thinking?!? Иначе приема сирене с попарата сутрин, а следобед яде млечни каши или плодови храни с извара.

# 12
  • Мнения: 5 940
svhristova, АМ се приготвя спрямо указанията на кутията, всички други експерименти могат да доведат до храносмилателни разстройства. Доколкото разбирам почти всички хранения на дъщеря ти са млечни, не виждам повод за притеснения.

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И моята дъщеря не пиеше по много мляко-затова по съвет на личната лекарка го правех по-малко вода с повече лъжици мляко

# 14
  • София
  • Мнения: 5 707
Ние пиехме и пием 2 пъти по 180 мл. а общо храненията ни са 4 от близо 3 месеца!

Общи условия

Активация на акаунт