Проблем -дискова херния и бременност

  • 7 305
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 816
Здравейте мами.Бременна съм с второто си дете,първото 4кг. 56см.второто и то няма да е малко.Откриха ми дискова херния и искам да питам тези от вас които са имали или имат този проблем;Как смятате да раждате?Препоръчаха ли ви нещо конкретно и имаше ли проблеми?Благодаря и леко бременеене.

# 1
  • Мнения: 9 814
Трябва да се пазиш много и най-вероятно ще родиш секцио.
Когато аз родих дъщеря ми се запознах с жена с дискова херния, на която й направиха секцио. Тя ми разказваше, че е лежала доста по време на бременността, особено през последните месеци.

# 2
  • Мнения: 2 660
Аз съм с такъв проблем, който се беше обострил още в 4-5 чесец. Не можех да ходя въобще, едва се добирах до тоалетната.

Раждането при мен ще е, живот и здраве, нормално. В момента нямам абсолютно никакви оплаквания с гръбнака. Лекувах се с хомеопатия.

# 3
  • София
  • Мнения: 816
До patishonka ;За хомеопатията?При лекар-хомеопат ли ходи или нещо препоръчано от друг?Въобще не ми се ще да раждам секцио.

# 4
  • Мнения: 692
    На мен през цялата бременност ми казваха ортопеди и невролози, 4е '' няма противопоказания за естествено раждане ''. Да, ама неееее........
    Зна4и, проблема си го имах 2-3 години преди забременяването. Търпях си болката, ходих веднъж на лекар и снимка , но не предприех нищо . Като забременях оба4е, стана страшно. В 4 месец болката си се установи в мен и така и не из4езна до края. Болеше ме непрекъснато, особено при слизане и ка4ване не стъпала, обуване не 4орапи и обувки, кихане, кашляне, ставане от леглото, нощем при всяко обръщане в леглото наляво / надясно се будех - кошмар !   
    Притеснявах се и аз като теб за раждането и тръгнах по доктори.....  На базата на снимката ми отпреди 2 години запо4наха да гадаят : дискова херния - радикулит - шипове на таза - вродена аномалия на таза - прищипан нерв от  крив прешлен на L4-L5 - слаби мускулни връзки на таза и т.н ........ Не смееха да ми дадат хап4ета, единствено ми изписаха Diklac и Voltaren за мазане, които мааалко облек4аваха положението, aмa  Sad
     Някои  го отдаваха на една предишна операция на гръбна4ния стълб, други - на системно претоварване ( работех много тежък физи4ески труд ) , а то си беше комбинация от двете.
     Но ВСИ4КИ ТЕ ме убеждаваха да си родя нормално, нямало проблем, а един от тях даже каза, 4е  можело след едно естествено раждане да се ''оправя''. Единствено ли4ната ми лекарка беше за секцио, но тя е педиатър ! Аз си слушах шестимата специалисти, успокоих се и заживях с идеята,4е ще си раждам нормално ( така и исках ). За всеки слу4ай си сложих вси4ките диагнози и рентгенови снимки при документите за раждането - нямах уговорка с лекар и все пак , който щеше да се падне да погледне изследванията и да знае.
     Ве4е преносвах, нямах никакви признаци на раждане, но отидох в родилно на преглед - доктора ми беше казал да отида 3 дни след термин, да не 4акам 1 седмица, защото бебето беше голямо.
     Бях сигурна, 4е ще ми кажат да си ходя , но докторите бяха така  Scream Scream Scream Scream Scream като ми видяха болежките , ПРЕНОСВАЩА и супер непукист ! Извикаха веднага невролог и интернист за консулт, които ме прегледаха и бяха категори4ни, 4е трябва секцио. Аз оба4е се дърпам, но като ми обясниха  рисковете, ве4е нямаше какво да му мисля... Докато ги 4акахме ме гледаха на видеозон и видяха, 4е бебето е голямо, което увели4аваше рисковете . Акушер-гинекологът също бе много притеснен, защото преносвах. Трябваше веднага да ме срежат, но го оставиха за другия ден. Цяла нощ ме пазиха акушерките да не ми изтекат водите , а той им беше  казал  4е ако запо4не раждане, ще ми правят секцио по спешност и да го викат.
     На другата сутрин ми правиха операцията.

     Ако ви интересува какви бяха рисковете и как бях след операцията, ще ви споделя, ама сега стана много дълъг поста ве4е, извинете ме за което...

# 5
  • Мнения: 417
И аз имам дискова херния,раждах един път нормално и един път секцио.Не мисля,че има проблем да родиш нормално ако желаеш.Само проблема при мен беше при поставянето на епидуралната упойка,то не чак проблем ами малко по бавно и болезнено ми е поставиха понеже гръбнака ми доста изкривен от двете бременности.Иначе по време на бременността ме болеше някой път доста и то последните месеци,ще си полежаваш повечко и леко раждане.

# 6
  • Мнения: 692
Мен пък от лежане ме болеше още пове4е. Моята дискова хернийка си искаше ДВИЖЕНИЕ ! И слава Богу, 4е толкова работа имах..... ooooh!

# 7
  • Мнения: 2 660
До patishonka ;За хомеопатията?При лекар-хомеопат ли ходи или нещо препоръчано от друг?Въобще не ми се ще да раждам секцио.

Да, ходих на лекар, при когото се лекувам с хомеопатия от години. Въпреки това не вярвах, че ще има толкова добър и бърз ефект...

# 8
  • Мнения: 692
Patishonka , с какво те лекуват ?

Общи условия

Активация на акаунт