как спят вашите бебчета

  • 3 725
  • 66
  •   1
Отговори
  • Мнения: 254
здравейте,искам да ви попитам как поставяте да спят вашите бебенца,денис е почти на 3 месеца и от 1-2 седмици и да го поставя на една страна да спи тои след малко вече е по гръб,а аз се притеснявам да не се задави през ноща и аз както си спя да не го чуя,според вас рано ли е да спи по гръб,а и си мислех за това че нали е хубаво да се редува един път лява един път дясна страна за да се оформи хубаво главичката според мен вече си е добре,но нямам представа до кога се спазва това правило,кажете моля ви вие как поставяте децичата си да спинкат

# 1
  • Мнения: 4 753
Спането на една страна го има сигурно само в БГ... В много държави отдавна е прието, че е най-добре детето да спи по гръб, така се намалявала и опасността от СВДС... Не се притеснявай, бебето ти може да спи както му е удобно...  Peace

Последна редакция: вт, 01 юли 2008, 01:18 от stelt77

# 2
  • София
  • Мнения: 39 744
Алекс спи по гръб, с глава на една страна. Винаги се обръща по гръб.

# 3
  • Мнения: 991
Тук от години се води кампания децата да се слагат да спят само по гръб и оттогава случаите на СДВС били намалели драстично. В българските книги за гледане на деца, които имам наистина препоръчват бебетата да се слагат на една страна. Моето го слагам по гръб. Тя за момента не може да се обръща по корем, но пък се върти по хоризонталната плоскост:) Голяма е скица - като се събуди все е напреки на леглото си:)

# 4
  • Мнения: 331
Никога не е спала обърната на една страна! Откакто се е родила спи все по гръб, с глава, обърната на ляво или на дясно. Не се притеснявай, че може да се задави - щом главата е обърната на страни, няма проблеми - поне аз си мисля така, случвало се е и да повръща в леглото, но не се е задавяла или нещо подобно...

# 5
  • Мнения: 8 242
По корем от 20тия си ден. Сам се обърна и открих, че така му е много по-спокойно...
На гръб почти никога..

# 6
  • София
  • Мнения: 17 591
Ами спеше на една страна докато започна да "преборва" възглавницата. Не помня точно колко беше голям тогава, но мъничък беше...

# 7
  • Мнения: 110
Като се роди дъщеря ми, аз вманиачена от прочетеното и слушала внимателно бабите, не спех по цели нощи за да следя малката да не се обърне по гръб. Когато я заведох на ортопед /беше на 40 дена/ той дори ми се накара за това ми поведение. От тогава оставям детето както на него му е удобно. Предимно спим по гръб с вдигнати ръце.

# 8
  • Мнения: X
Вече, както си иска. Сама се обръща, върти, изобщо....... Каката от 5м. започна да спи по корем, така е до ден днешен.

# 9
  • Мнения: 502
още от началото моето бебе спеше по гръб. като почна сама да се обръща почна и една страна да спи. в момента заспива по коремче, но се върти и намества постоянно.

# 10
  • Мнения: 9 814
На тази възраст спеше по гръб с глава обърната ту на едната, ту на другата страна.
В много страни по света спането на една страна не се толерира.

# 11
  • Мнения: 254
благодаря ви за отговорите ще си го оставям и аз да си спинка по гръбче,по принцип го слагах на една страна и го подпирах с възглавничка но от доста време се върти на страни в кошарката и успява да се обърне по гръб почти веднага а и мисля че по гръбче му е по удобно,а защо според вас само в бг се прилага това спане на еднастрана,а на запад го отхвърлят,някои знае ли причината

# 12
  • Мнения: 78


            Като новородено спеше по гръб с глава обърната към вътрешността на стаята, за това и сменях телосложението, такаче вътрешността на стаята да се пада за него веднъж ляво, друг път дясно. Сега / 1год и 2 месеца / е голям въртелко в леглото, но най-обича да спи обърнат по-коремче..........
            Наскоро четох една статия, където пишеше, че най-добре за първите месеци е спане по-гръб и игри по корем / под игри разбирай, когато е будно и не е токущо нахранено да го държиш обърнато по коремче за заякване на вратните и гръбначните мускули......./

# 13
  • Мнения: 681
Не се притеснявай  Peace И дъщеря ми някъде в този период,както е при вас започна да си се обръща сама и си спеше по гръб  Wink

# 14
  • Мнения: 2 132
Спи по гръб. Препоръчва се защото така се намалява риска от синдрома на внезапна детска смърт.

Общи условия

Активация на акаунт