ИЗОСТАВАНЕ РАЗВИТИЕТО НА ПЛОДА С ДВЕ СЕДМИЦИ???

  • 12 408
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 131
Здравейте ,мамчета.Днес бях на ЖК.Гледахме бебо на УЗ,защото утре ще ходя на БХС.Тоест бях на ФМ.Малко ме е страх,защото нямах намерение да ходя на това БХС,но доки каза,че би било добре да отида.До сега термина ми беше за 6.12 а сега докторката каза,че е чак за 18,12 Shocked.Бременността ми е две седмици назад  newsm78. Нищо не разбирам-дали всичко е наред с бебо(по думите на доки всичко е ок)?По линийката съм 17 седмица и 2 дена,а по УЗ 15 седмици и 4 дена.Последния цикъл беше на 28.02 и аз се ръководя по него.Адски се притеснявам,защото четох във друг форум как на една мама са казали същото нещо в началото,а после бебенцето и се е родило мъртво в 8 месец.НА КОГО ДА ВЯРВАМ И КОГА ДА ОЧАКВАМ ДЕТЕНЦЕТО СИ?

# 1
  • Мнения: 331
Здравей! Първо искам да ти кажа да не се притесняваш излишно - щом лекарката ти не вижда нищо обезпокоително, значи сигурно е така. Второ, и при мен през цялата ми бременност УЗ отчиташе 2 седмици назад спрямо седмиците, в които би трябвало да бъда - но според моят гинеколог всичко си беше наред, защото плодът си се развиваше, т.е. всеки път си беше с 2 седмици назад, а не да е минал месец, а той да е нараснал само с 2 седмици примерно. Това може да се дължи на много неща - по-късна овулация, грешка в изчисленията на ултразвука... И последно, накрая родих детенцето си 20 дни преди термина (което според УЗ трябваше да значи още в първите дни на 9-тия месец) - напълно здраво и без никакви проблеми. Вярно, че тежеше 2.500, но никога не е било проблем това. Така че ходи си редовно на прегледи и щом с бебчо всичко е наред според докторката ти, не се притеснявай и ти.

Всичко хубаво и леко бременеене!!!

# 2
  • София
  • Мнения: 17 591
Спокойно, миличка. Бебето няма инсталиран часовник, не знае кой ден е, не слуша нареждания и крайни срокове... то си има един краен срок и ще гледа него да спазва. Има време да навакса, ако е малко назад, това няма абсолютно никакво значение в този ранен етап, а и все пак точността на метода когато става дума за толкова малко бебенце особено не е кой знае колко голяма. Все пак, маркерите се слагат на око... Та ако ситуацията е "според мен в момента е с 2 седмици назад, ама точността ми е +/- седмица и половина" - понеже лекаря ти, който те е успокоил, че няма никакви проблеми, знае това, можеш да му имаш доверие в това отношение.

# 3
  • Мнения: 99
Спокойно!Вредно е всяко излишно напрежение,още повече всякакви страхове.Всъщнаст,вярно е че бебчето няма часовник в корема на мама.При мен също в началото имаше малко избързване,сега пък сме малко назад.Една-две седмици не са проблем.Ако лекарят е обезпокоен,безпокой се и ти!Но ако той е спокоен,не виждам причина да се самонавиваш,че нещо не е наред.Бъди търпелива!За мен също първите седмици минаваха бавно и очаквах бебчовците да наддават с дни.Да не говорим,че не ми  и личеше до 6 месец Thinking
Бъди спокойна,ведра и положително настроена  bouquet

# 4
  • Мнения: 9 814
Съвсем нормално е!
Ехографите дават отклонение +/- 3седмици.
А пък и както казваше моят гинеколог термин по ехограф никой уважаващ себе си лекар не определя.
При различните прегледи моят термин се менеше от 04.09 до 25. 09., а според цикълът термина ми беше определен за 19.09.

# 5
  • Мнения: 1 240
Трябва да бъдеш спокойна, ехографът не дава точна преценка. Можеш да се консултираш с друг лекар за твое успокоение.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 587
Както и другите са ти писали вече, ехографът дава отклонения. И на мен в 5-я месец ми казваха, че бебето изостава, но всичко си беше наред. Вероятно терминът ми беше по-късно от определения. За твое успокоение може да се консултираш и с друг лекар.
Лека бременност! Hug

# 7
  • Мнения: 78



            Да, наистина често има разминаване между показанията на ехографа и изчисленията по последен цикъл. И при мен беше така. Споко!!! Hug Щом лекарката казва, че бебето се развива добре, това е най-важното.......

# 8
  • Мнения: 1 195
Здравей,
изобщо не се притеснявай Peace спомням си аз колко много се притесних когато ми казаха че бебо изостава с 2 седмици. Щях да се побъркам, даже ходих при още един генеколог на консултация. Той ми каза че не е притеснително, т.к. никога не може да се знае със сигурност кога си забременяла и отклонения в рамките на 2-3 седмици са нормални Peace Докато си вървяхме 2 седници назад, накрая дребо стана с 2 седмици напред според техните сметки Shocked в крайна сметка всичко си беше наред само дето ми отровиха нервите от притеснения.
Хич не им се връзвай Peace
Лека бременност и здраво бебче ти пожелавам  bouquet

# 9
  • Мнения: 1 311
Спокойно миличка! Бебето ще дойде, когато то реши да излиза и няма да се съобразява с изчисленията на ехографа. Важното е да е порастнало след всеки преглед.
Моето бебенце в 32-ра навършена седмица отговаряше на 30 навършена, а в 33-та навършена - на 34-та  Crazy

Успокой се, това е най-доброто, което можеш да направиш за бебенцето си сега  Hug

# 10
  • Мнения: 110
На мен също в началото някъде 4-ти 5-ти месец ми казаха, че има отклонение с 2 седмици по напред, но сега се движим точно по каледнар. И лекаря който ме следи ми е казвал че +/- 2 седмици отклонеине си е нормално и няма място за притеснение в това отношение.

# 11
  • Мнения: 1 131
Благодаря на всички за отговорите и успокоенията.Всъщност днес като отидох да ми вземат кръв за БХС доцентката каза,че 2 седмици е много голямо разминаване и ме прати отново на УЗ,но този път в терапията(Варна) при своя колежка.По този УЗ плода е в 16 седмица и 6 дена,а вчера беше 15 г.с и 4 дена-разлика цяла седмица.В такъв случай Резултатите от БХС нямаше да са точни и може бу щеше да имам риск от аномалии.Засега всичко е ок,четвъртък ще чакам изследването,само дето ми откриха миоматичен възел-това пък откъде се взе? ooooh!

# 12
  • Мнения: 729
И моето бебе вървеше 2 седм. назад.Много се бях изплашила.Мислех си какво ли не.Но Моника се роди точно на термина-3кг.и 50см.-напълно нормално и развито бебе.А гинекологът ми дори искаше да ме вкара в болницата на системи защото бебето изоставало в растежа    ooooh!

# 13
  • София
  • Мнения: 5 079
Задължително смени лекаря и сравни мненията, без да се шашкаш, защото така си вредиш много повече, отколкото можеш да си представиш.  Naughty
А и когато човек вярва на отрицателни и негативни неща, не прави нещо друго, освен да ги провокира да се случат.
Спокойно и си подари едно удоволствие, така правиш добро и на бебчето.  Heart Eyes

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 817

Датата на термина е приблизително изчислена - 9 месеца+1 седмица прибавяш към датата на последната си М. По същия начин ехографа измерва ориентировъчни размери на плода и по тях евентуална дата на раждане. 2, че дори и 3 седмици отклонение е абсолютно нормално. И не се притеснявай излишно. Лека бременност и да си гушкаш най хубавото бебче на финала    bouquet

Общи условия

Активация на акаунт