Декоративни рибки

  • 158 572
  • 297
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 1 526
виж това за налепите
това са зелени и кафяви водорасли. Препарата подобен на мастило е сигурно лекарство (те са сини и зелени наситени цветове). Другото е сигурно акватан или нещо подобно- добри са. Вземи си и бактерии, те се хранят с отделените от рибките фекалии и поддържат биологичното равновесие.


това е Шубункин, нещо такова ли представляват твойте?



а това е Воална златна рибка  Peace

# 166
  • Мнения: 1 180
Tali Dan , страхотна си  Hug! Моите рибоци повече приличат на тази от втората снимка. Тия дни ще се заема с основно почистване на аквариума!

# 167
  • Мнения: 1 526
tanya.d, пак заповядай  Hug. Истината е, че и аз от няколко месеца се занимавам с рибки и покрай тях прочетох много информация. Далеч не знам всичко, но се радвам ако съм ти била полезна  Peace!

# 168
niakoi moje li da mi kaje betata kato si hvarli haivera do kolko vreme triabva da se izliupiat  

# 169
  • Мнения: 1 526
До два-три дена

# 170
blagodaria mnogo do togava ako ne se izliupiat zna4i ne e oploden haivera nali

# 171
  • Мнения: 1 180
Момичета, помооощ! Едната ми златна рибка се е издула - уж плува енергично, но нещо все я "тегли " нагоре, към повърхността. Какво да направя?! Сигурно ще умре Cry

# 172
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 930
Здравейте!
От 2 месеца имаме аквариум-220 литра.Рибките, които гледаме са 4 воални златни, 2 , които пак се водят златни, но са черни с изпъкнали очи, 2 сомчета(май анциструст ги водят  newsm78 ) , 4 данио, 2 макропода и още 4 , ама има забравих името  ooooh!
Храним ги с храна на гранули, желирана храна, червейчета и храна на люспички-на кутиите им пише sera.
Мъжът ми всяка седмица сменя по 1/3 от водата на рибките и по 2 пъти седмично чисти стъклата от полепналите по тях водорасли.
В аквариума има 2 изкуствени растения,1 корен, 1 камък и 3 живи растения, но не им знам имената, защото мъжът ми се занимава основно с всичко, свързано с рибките.Настилката му е от малки камъчета и има и градински камъни, които той донесе от Практикер.
В началото бях против гледането на каквито и да е домашни любимци вкъщи, защото имаме бебе на 6 месеца, а и чух че храната за рибките била алерген за бебетата, но сега не съжалявам, че ги имаме .Синът ни много обича да ги гледа как плуват и да им говори.Ще се радвам ако с ваша помощ успея да науча нови неща за новите ми домашни любимци.
Моите златни рибки се подуват обикновено, когато преядат, но не отиват към повърхността, а стоят на дъното.

# 173
  • Мнения: 1 526
 tanya.d  така става при преяждане, не ги храни ден, два  Peace
Atina_Eli  при положение, че имате анциструси, защо чистите стъклата? Те по принцип се хранят с налепите и ядат водораслите. Аз имам един и поддържа аквариума кристално чист.

Последна редакция: вт, 23 дек 2008, 14:23 от Tali Dan

# 174
  • Мнения: 1 180
Снощи много се бях притеснила и им капнах мастилено синьо /така ли се казва Embarassed/. Тази сутрин всичко беше наред, а и изглежда наистина са били преяли, защото тъкмо акаха  Joy

# 175
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 930
Всъщност сомчетата са Белопетнисти Агамиксиси, а другите 4, които не помнех как се казват са Колизи-една чистооранжева,една оранжева на сини ивици и 2 женски-сребристи, едната пак със сини ивици.
Последния път мислехме да си вземен анциструси, но на мен не ми харесват как изглеждат като се залепят за стъклото на аквариума.
А дали можем да си вземем бети-много ми харесаха, но незнам дали няма да се бият с другите?Имахме 2 трихогастера, но много се биеха и ги махнахме...

# 176
  • Мнения: 21
 Здравей Anita_Eli,можеш да си вземеш само една мъжка бета тя не е агресивна с други рибки, агресията й се проявява само ако има друга мъжка бета. Стъклата позеленяват, ако аквариума е на светло място, т. е.на пряка слънчева светлина, хубаво стъклата да се чистят от време на време механично, точно както правите и вие. Ние имаме два анцитруса, но не могат да се справят мн. добре със почистването и за това чистим стъклата с гъбичка при всяко сменяне на водата т.е. веднъж седмично. Опитахме да сложим още анцитруси понеже аквариума е голям - 500 литра и има достатъчно място, но големият анцитрус, който е ветерана на аквариума ги уби. Sera предлагат много хубави храни за риби има и една друга фирма Otto, те също са добри доколкото знам и двете фирми имат харна за засилване на цветовете. Чернодробната и сушената Дафня са храните, които причиняват алергии, марковите на Сера и Тетра са работили по въпроса вече и с тяхна храна не може да се получи алергия. Най- сигурният начин е да не купувате храна в пликчета без надпис.  Гледай да не прехранваш рибите, риба без храна може да издържи около 15-20 дни, но от прехранване умират доста често. Нашите са един път седмично на диета - без храна. С две думи - здравата риба е гладната риба.

# 177
Подариха ми рибките ми днес и ми казаха да сменям водата с малко застояла вода за да може да е по-добре за рибките в аквариума !   baloni Gift txtloves Two Hearts

# 178
  • Мнения: 60
Здравейте! Получих от съпруга си за Коледа подарък аквариум, за който си мечтая от малка.Така че се присъединявам към вас.Оказа се,че не е никак проста работа.Вода и риби не е равно на аквариум! Grinning През настоящите почивни дни четох доста. Едвам изчаках 3 дни за задвижване на азотния цикъл че да населя с първите си обитатели!  Имам 45 л. със следните растения анубиас, нимфея,валиснерия.Като за начало ми препоръчаха неонки 7, 3 анцитруси, 3 сомчета панда.Сега съм в процес на търсене на нови обитатели.Ще съм ви благодарна ако ми препоръчете нещо подходящо за мирно съвместно съществуване.

# 179
zna4i ne te savetvam vooob6te da si vzima6 o6te ribki ti ima6 som4eta
zna4i tezi dve som4eta sa ti dostata4ni za 45 litroviqti akvarium
za6toto stavat mn golqmi i rastat burzo do 15 santimetra stavat 1sm. za edin litar voda a ti ve4e si prenqva6 dali ribkite 6te ti se 4uvstvat dobre v nego

Общи условия

Активация на акаунт