Моля, разтълкувайте ми лабораторното ни изследване!

  • 6 578
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 811
Здравейте,

малката кашля вече почти 3 месеца, с леки прекъсвания. В петък направихме гърлен секрет и току-що получихме резултата. Педиатърката обаче ще посетим чак след 17 часа, защото сега не приема. А дотогава ще умра от притеснение  Confused Confused

Та ето какъв е резултата:
ГЪРЛЕН СЕКРЕТ ИЗОЛИРАХА СЕ КОАГУЛАЗА НЕГАТИВНИ СТАФИЛОКОКИ /CNS / МЕТИЦИЛИН ЧУВСТВИТЕЛЕН ЩАМ /MSS/

Това, че са негативни стафилококите значи ли , че не са опасни или каквото и да е наличие на стафилококи си е опасно?

# 1
  • София
  • Мнения: 708
Стафилококите по принцип са нормални обитатели на човешкия организъм. Коагулазата е ензим, произвеждан от някои видове стафилококи, и съответно те се делят на коагулаза-положителни и коагулазаотрицателни. Най-патогенен стафилокок е s.aureus, който е коагулаза + и който при вас го няма.
Коагулаза-отрицателни са редица видове стафилококи- s.epidermdis. s.saprophyticus и т.н. Те са причинители на вътреболнични инфекции. но пак казвам, нормално е да присъстват по лигавици и т.н. При отслабен имунитет могат да предизвикат заболявания.
Това, че са метицилин-чувствителни, означава че се поддават на лечение на някои антибиотици като метицилин и други от същата група.

# 2
  • Мнения: 811
Благодаря ти   bouquet

# 3
  • Мнения: 661
"Хубави " стафилококи  Simple Smile Щом са метицилин - чувствителни , ще ги "уморите " лесно .

# 4
  • София
  • Мнения: 708
Пиши все пак какво е казала педиатърката.  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 811
Изписаха ни Далацин Ц - антибиотик. Отделно продължаваме приема на Вентолин, Мукоплант, Аериус (веднъж на ден него). Прием 10 дена.

елпида, от твоите уста - в Божиите уши! Дано бързо се отървем  Praynig

Адриана, всъщност и моята дъщеричка се казва така Simple Smile Прекрасно име  Heart Eyes

# 6
  • София
  • Мнения: 708
Изписаха ни Далацин Ц - антибиотик. Отделно продължаваме приема на Вентолин, Мукоплант, Аериус (веднъж на ден него). Прием 10 дена.

елпида, от твоите уста - в Божиите уши! Дано бързо се отървем  Praynig

Адриана, всъщност и моята дъщеричка се казва така Simple Smile Прекрасно име  Heart Eyes

Успех с лечението, дано се оправите бързо!   bouquet

И аз вчера като писах точно гледах че дъщеря ти ми е адашка  Grinning

# 7
  • Мнения: 661
С тоя Далацин  "Ц " започвайте да вземате витамини от група "Б " , защото е широкоспектърени и може да повлияе чревната бактериална флора . Колко е голямо детенцето ?

Последна редакция: чт, 03 юли 2008, 16:22 от elpidaelpida

# 8
  • Мнения: 811

Адриана, всъщност и моята дъщеричка се казва така Simple Smile Прекрасно име  Heart Eyes

Успех с лечението, дано се оправите бързо!   bouquet

И аз вчера като писах точно гледах че дъщеря ти ми е адашка  Grinning
[/quote]

Дано, дано  Praynig

С тоя Дакацин "Ц " започвайте да вземате витамини от група "Б " , защото е широкоспектърени и може да повлияе чревната бактериална флора . Колко е голямо детенцето ?

Благодаря ти за този съвет! Още днес ще купя такива витамини!

Общи условия

Активация на акаунт