Купих си жилище- предстои ми ремонт, моля помагайте!

  • 2 330
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 231
Здравейте всички в този подфорум,

Купихме си жилище на шпакловка и замазка и от тук нататък трябва да правим един куп ремонти, та затова бих искала да ви помоля да споделните мнения за майстори и вскякави такива нужни в началото неща, понеже искам да направя минимално необходимото да се нанесем, за да не плащам и наем и заем, та.......бих ви била безкрайно благодарна, ако ми дадете кооординати и споделите цени на услугите /може и на лични/ на майстори за:

* баня
* кухня
* изравняване на под
* боядисване на стени
* нареждане на гранитогрес и ламинат!

мисля че това е минимума, след който ще мога да се изнеса от квартирата newsm78


Благодаря ви предварително!   bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 2 430
 Laughing Laughingдобре дошла в клуба на "поетапното обзавеждане"аз съм на същият хал,пуснала съм тема "колко струва спалнята ви?".като за начало и аз съм така,мезонет на мъжа ми с ток,вода и шпакловка Cryама хубавото е ,че поне сме си само ние,малко по-малко ще се стягаме,е нали знаеш...
1.Необходимите електроуреди...печка,хладилник,пералня
2.Аз си взех кухненски модули на мебели Явор модулите ми бяха 700лв,сглобяване 100лв,мивка 140лв,лайсни,силикон  и  т.н. абе грубо 1 200лв
сега правя проучвания за спалните..Успех! Peace
П.П.На първо време може и един балатум на пода ,ако не сте събрали необходимата сума за теракот или ламинат.Номера е да не плащаш и наем и ремонт Peace

# 2
  • Мнения: 210
каквото и да си решила да правиш,най-голям зор ще видиш с майсторите.
в момента им е сезона,графиците им са препълнени,изобщо да попаднеш на читав майстор е чист късмет.

 успех ти желая

# 3
  • Мнения: 1 427
каквото и да си решила да правиш,най-голям зор ще видиш с майсторите.
в момента им е сезона,графиците им са препълнени,изобщо да попаднеш на читав майстор е чист късмет.

 успех ти желая
Peace
Ние като правихме ремонта преди 3 месеца се бяхме подготвили с 3 варианта за майстори и накрая - едните отишли да правят някаква къща,другите и те нещо имали да издават,че чак третия екип след 2-седмично чакане и молби,най-накрая дойдоха. А иначе фаянса,теракота и ламината са най-лесното и най-евтиното в цялата работа.Мъките са после-знаеш ли колко работи допълнително се купуват/теракол,цимент,разни лайснички,сифони и т.н....../ ? На нас,за 100м2 апартамент,това което ти искаш-
* баня
* кухня
* изравняване на под
* боядисване на стени
* нареждане на гранитогрес и ламинат!
ни излезе около 7000лв,като всичко съм купувала възможно най-евтиното,с намаления,промоции и т.н. и все още имаме много за купуване и довършване,ама фалирахме Mr. Green

# 4
  • София
  • Мнения: 1 341
Преди две год. по нета попаднах на добър майстор за теракот и боядисване.Мога да ти дам  тел.А майстора за мебели - кухни ,пак попаднах случайно.За дължина на КШ 3.2 метра горни и долни ми излезе 1200 лв. всичко.Към цената  влиза оглед,превоз и монтаж.Навсякъде за тези 3 неща искат пари допълнително.  С поръчка е по-добре от колкото с готови модули.Пвавиш си ги както си искаш и какъвто цвят си избереш - на КШ,на  плот и на гръб.

# 5
  • Мнения: 2 156
Ох, при мен всичко това взе вече да поприключва, ама месеци след това все има нещо за дооправяне....Не искам да те мисля, защото на мен косите ми побеляха от майстори и обикаляне по магазини за всяко дребно нещо.... #2gunfire

# 6
  • Мнения: 231
Ами аз се опитвам да се подготвям за това, което ме очаква, хич и не се заблуждавам, че ще е лесно, но нали трябва да се започне от някъде.......хаде, момичета, споделяйте координати за майстори  и мнения, знам, че няма да ми е лесно...... Hug

рени55, ще съм ти благодарна, ако ми дадеш за майсторите координати, за да мога да се свържа с тях!  bouquet

# 7
  • Мнения: 2 156
От Пловдив съм, иначе с удоволствие щях да помогна... newsm78

# 8
  • София
  • Мнения: 2 430
РЕНЕ видях,че си от София мога да те насоча за хубав и изгоден санитарен фаянс на СИКО,(казанчета,мивки...и т.н.)единият магазин е на Костенски водопад в Гоце Делчев близо до 29ДКЦ,другият е под моста на Подуене,има и още ама пусни търсачката,цените в сайта не отговарят(имай предвид една идея по-ниски Peace),а и на място имат по-голям избор от артикули,в сравнение от тези качени в сайта и Peace

# 9
  • Мнения: 231
Madam Stasita, погледнах сайта им, наистина са добри цените, благодаря ти!

# 10
  • София
  • Мнения: 2 430
Madam Stasita, погледнах сайта им, наистина са добри цените, благодаря ти!
за да съм сигурна,че правилно си ме разбрала,щото и аз съм една по обясненията,значи: Цените публикувани в сайта са по-високи,на място е малко по евтино,даже се разминават с 20-30лв Peace

# 11
  • гр. София
  • Мнения: 252
Здравейте! Честито на всички с ново жилище и да му мислим  тези, на които им предстои ремонт  Laughing момичета в огромна нужда съм от майстор за усвояване на балкон в кухня, редене на теракот, а също и банята чака.... дайте координати на майстори- пълно е с обяви в нета, ама е друго да ти препоръчат някой Simple Smile Благодаря Ви!

# 12
  • Мнения: 5 833
КОЛИИН,

Майстори за какво?Първо трябва добре да помислите да направите изолация на пода и тавана на терасата-инак ще е студено.На тавана и хидроизолация.Само си представи горната тераса да не е остъклена и вали какво ще се случи на твоята тераса.
Ако се налага разбиване или събаряне на стени-не всеки майстор-специалист се съгласява да върши такава "черна" работа.И наистина сега майсторите са много заети .

# 13
  • гр. София
  • Мнения: 252
Здравей, W!
Живея на последния етаж и както се сещаш над мен живеят само гълъбите. Смятам на тавана да залепя много красиви на вид таванки- плочи от стереопор. След като сменя дограмата, ще санирам и мисля да помоля  съседката отдолу да санирам и тавана и на балкона, което се пада моя под. Дограмата също ще е качествена и се надявам да няма много конденз.

# 14
  • Мнения: 5 833
KOLIIN,
Разбирам,че имаш плоча над терасата,а нагоре-небе.Още повече е задължително да се направи читава хидроизолация отгоре на плочата.То сигурно има,ама не е зле да се провери и се направи както трябва,за да не протече върху красотите след някой дъжд или обилен сняг.
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт